TR6.140 YAKIN TARİHTE ALIP FİYATINI BİLEN VARMI

Liste fiyatı 285 bayii 255e indi enson.500 saatte jd 5105m ile takas edeceğiz.5105mi 155e sayıyor.Şahıs enfazla 138 verdi.Sizce bu takas mantıklımı ?
hocam biz aldık ama bizimki 2016 model 30 satteydi aldığımızda sıfırdı ama bikaç tarlada deneme falan yapılmıştı. 2013 case jx 110 vardı 3000 satte onla takasa girdik üste 117 verdik yani 215 e falan geldi. Ama bizimki biraz farklıydı dediğim gibi.
5105 M ile takas mantıklı ama fiyat konusunda bişey diyemem. Güç olarak takasa değer her türlü daha iyidir.

Tr6.140 4 metreden daha büyüğünü de çeker

Bız de tr6.120 için 235 bin fiyat aldık
Topraklarımız biraz ağır ve sert 4m lazer çeksin yeter

5015m benim almak istedigim bir model ilerde butcem nasip olursa tabi bir kullanici olarak cekis gibi kuyrukmili performansi nasildir bilgi verebiirmisiniz
Kuyruk milinde hiç çalıştırmadık genelde yolda römork çekti.Yolda resmen kokluyo tarlada tdd serisi ile aynı yakıyo.Kolay kolay boğulma yığılma yapmiyo.Dezavantajlarından biri çok kısa ağır ekipmanda çok şahlanıyo

Topraklarımız biraz ağır ve sert 4m lazer çeksin yeter

Kuyruk milinde hiç çalıştırmadık genelde yolda römork çekti.Yolda resmen kokluyo tarlada tdd serisi ile aynı yakıyo.Kolay kolay boğulma yığılma yapmiyo.Dezavantajlarından biri çok kısa ağır ekipmanda çok şahlanıyo

5105 M de kepçe olsa şahlanmayı keser, toprak çalışmalarında da verimli olur, büyük çiftliğin kepçeli motoru gibi yapılmış, ana iş motoru sınıfında değil.Kepçeyi de herkes kullanmıyor, ön tampona ikinci sıra ağırlık ister.

Kepçelik bi işimiz yok hocam hayvancılık yapmıyoruz.Önüne ekstra 6 ağırlık daha taktık yinede şahlanıyor.

Dingil mesafesi sert zeminde çekiş etkiler, Başak 2073 S klasik kasa ile modern kasayı pullukta denedik, klasik kasa daha iyi gidiyor.Patinaj oranı %10 üzerine çıkarsa yakıtları da arttırır.Tav durumu işçiliği çok etkiliyor.
Motor karakteri de etkiliyor, JD lerde eski serilere nazaran başlangıç torkları biraz yumuşatılmış, bunu motor çekişmelerine borçluyuz, tarlada çalışırken eski huy devam etmediği için kullanıcıları huylandırıyor,eskilerde 1000-1700 arası tork sabit, 5093E kullanan bir arkadaş vardı, motorun kalkış performansından memnun değildi.:) Pancar çekerken aranır.
Aks mesafesinin uzaması tutunmayı iyileştirir, dönüş yarıçapı artar, dönüşü çok olan motorda da istavroz dişli aşınması fazla oluyor.Kolay gelsin.
JD nin bütün motorlarını forumda paylaştım, FPT motorların linklerini de verdim.Fiyat konusunda kasko değerlerine bakıyorum.İşletme maliyetleri olarak hangisi kullanışlı ise onu alalım, derim.

• Beğen
Tepkiler: hellboy-07