garaj yaptırmak isteyen arkadaşlara arda tarım

Burası amcaoğlunun garajı sağolsun bizde kullanıyoruz ölçüleri uzunluk 27 en 13 metre yükseklik 4,5 galiba, 3 yıl önce taban betonu da dahil 55 bine yaptırdılar

Çok güzel bir depo olmuş ben de 12 uzunluk 8 metre en ve 3 metre yükseklik ölçülerinde takım ve traktör koymak için garaj yapmayı düşünüyorum.
hırsız girme olasılığı betonarmeye göre daha riskli gibime geldi.ayrıca kışın esen sert rüzgarlarda durum ne olur bilemedim

Çok güzel bir depo olmuş ben de 12 uzunluk 8 metre en ve 3 metre yükseklik ölçülerinde takım ve traktör koymak için garaj yapmayı düşünüyorum.
hırsız girme olasılığı betonarmeye göre daha riskli gibime geldi.ayrıca kışın esen sert rüzgarlarda durum ne olur bilemedim
Ölçülerinize bakarsak rüzgardan etkileneceğini tahmin etmiyorum bizim buralarda çok rüzgar eser herhangi bir sorun olmadı. Hırsız zarar verecek mi her şekilde girer, bu garajda beton duvarlar 1 metre 1.50 yada 1.70 olursa belki biraz daha caydırıcı olur. Tek sorun çıkarabilecek yeri gizli oluk olması tıkanma durumlarında su baskını olabilir

Ben suan l seklinde 280 metrekare onu acik 420 metrekare kapali sac garaj yaptiriyorum yukseklik 5.50 oluyor duvar yuksekligide 1.50 871a7166-8f73-41a0-bed0-728e9a2c2811.jpg4f45ce68-fdaa-43fb-8bef-3dfe7ca86c7f.jpgIMG_4260.JPG

• Beğen
Tepkiler: Alexander
adaş hayırlısı olsun . aralık ayında ziraat odasında bi toplantıya katıldım bölgeden gelen görevli vardı ona sordum depo yapmak için halısahalardaki gibi bıranda bina yapmak isityorum dedim oda bana büyük ova projesine geçildi artık pilan proje olmadan çok zor prosödürü çok fazla falan filan dedi hatta dikey sülo bile zor demek istedi .o yüzden vazgeçtim . şimdi pilan proje yoksa bende yaptırırım

Bu işin püf noktası işçilik.dışarda Fason çalışan sanatkar biri hesaplı rakamlara yapar diye düşünüyorum. Hırsız olayı için haklısınız hırsıza kilit olmaz benim çift duvar tuğla depoyu duvardan kırıp girdi.kamera sistemi ve alarm sistemi ile güvenlik sağlanır.

Benim bir maliyet çıkarmam gerekiyor birde Demir malzemeyi hesaplı bulmak gerek

Selamun aleyküm deponuz çok güzel olmuş. Ben de depo yaptırmak istiyorum şu an araştırma aşamasındayım birkaç sorum olacak.

1)Çatıdaki NPI merteklerin ölçüsü nedir?

2)Aşıklarda hangi demiri kullandınız ve ölçüsü nedir?

3)En son olarak benim yapacağım çatının uzunluğu tek eğim 8 metre olacak, herhalde NPI demirinin standart ölçüsü 6 metre bu 8 metreyi tek eğimle nasıl yapabilirim.NPI demiri nasıl birleştirebilirim.Siz herhalde 150x3 mm lama demirini NPI demire kaynatıp civatayla birleştir missiniz?Hangi kaynakla(gaz altı kaynağı vb) NPI demiri lamaya kaynakladınız

Selamun aleyküm deponuz çok güzel olmuş. Ben de depo yaptırmak istiyorum şu an araştırma aşamasındayım birkaç sorum olacak.

3)En son olarak benim yapacağım çatının uzunluğu tek eğim 8 metre olacak, herhalde NPI demirinin standart ölçüsü 6 metre bu 8 metreyi tek eğimle nasıl yapabilirim.NPI demiri nasıl birleştirebilirim.Siz herhalde 150x3 mm lama demirini NPI demire kaynatıp civatayla birleştir missiniz?Hangi kaynakla(gaz altı kaynağı vb) NPI demiri lamaya kaynakladınız
Npı 12 metreliği var..

Ben bunu mütaite vermiştim. Çok detayını bilmiyorum. Yalnızca kar yağışına dayanıklı olsun dedik

• Beğen
Tepkiler: herdogan746