Alpler mi Ünlü mü Aydın mı yoksa diğer markalardan mi ?

Ünlü kullanıcısı olarak tavsiye etmem ne alırsanız alın ünlü almayın. Kırılıyo,eğrilyo, ayarı kaçıyo vs vs
Aynen katılıyorum td90d ye 4 lü 13 inç eksantrik pulluk aldık bir kere ben taşa taktım ayak biraz büküldü bugünde babam taşa takmış ayağını debriyaja yetiştirene kadar bağlantı demiri kırılmış daha bir ay olmadı alalı resmen 5 bin lirayı çöpe atmışız.

Yıllardır ALPLER kullandık her sürümden sonra römork römork taş attık yıllarca tarlalardan ne yamulma ne çaptan kaçma ne kırılma 12 no 3 lü kullandık 4x4 tt 55 ve Fiat 640 ka taktık 12 no 3 lü pulluk sol arka lastiğin yarı izini kapatıp gidiyordu olması gerektiği gibi geçenlerde traktörü değiştirdim 8066 aldım ve mecburen pullukları değiştirdim hayatımın hatasını yaptım ve gittim 12 no 4 lü ünlü aldım gece getirip indirdiler sabah tarla sürerken iki tane ana Z den kırıldı yıllardır alplerle sürdüğümüz tarlada ve Alpler gibi bırak lastiğin izini kapatmayı lastiğin izine 4 parmak mesafe kalıyor yer götürmüyor da o yüzden traktör tutmuyor ünlü ALPLER BİR AYRICALIKTIR

d5eb5f4ca2cd74cfc08d221475c7f152.jpg

Alpler kullanicisi olarak alpler, ama diger arkadaslarin dedigi gibi biraz agir yolda giderken biraz sorun yapiyor. zaten tarlaya gidince yerde oldugu icin sikinti yok .

Merhabalar 5+1 ( 14-16 inc ) pulluk arastiriyoruz fakat toprakta en iyi iş cikaran kolay kolay tikamayan camur tutmayan traktoru diger markalara gore daha az yoran ve saglam dayanikli uzun omurlu olan pulluk markasi hangisidir ? kullanicilardan veya bilgisi olanlardan yardim istiyorum
Bence alpler veya aydın pulluk zaten birbirinden ayrılmış bu iki firmanın malları aynı sağlamlığı ön plandadır toprağı devirmeside çok iyidir...

Yıllardır ALPLER kullandık her sürümden sonra römork römork taş attık yıllarca tarlalardan ne yamulma ne çaptan kaçma ne kırılma 12 no 3 lü kullandık 4x4 tt 55 ve Fiat 640 ka taktık 12 no 3 lü pulluk sol arka lastiğin yarı izini kapatıp gidiyordu olması gerektiği gibi geçenlerde traktörü değiştirdim 8066 aldım ve mecburen pullukları değiştirdim hayatımın hatasını yaptım ve gittim 12 no 4 lü ünlü aldım gece getirip indirdiler sabah tarla sürerken iki tane ana Z den kırıldı yıllardır alplerle sürdüğümüz tarlada ve Alpler gibi bırak lastiğin izini kapatmayı lastiğin izine 4 parmak mesafe kalıyor yer götürmüyor da o yüzden traktör tutmuyor ünlü ALPLER BİR AYRICALIKTIR
Tesekkur ederim saglamlikta asla alpleri tutmaz diyosunuz

d5eb5f4ca2cd74cfc08d221475c7f152.jpg

Alpler kullanicisi olarak alpler, ama diger arkadaslarin dedigi gibi biraz agir yolda giderken biraz sorun yapiyor. zaten tarlaya gidince yerde oldugu icin sikinti yok .

Alplerin helezon yaylısı nasıl?
Kuru, tavsız tarlalarda ayaklar geride kalıyor mu?

Benim içinde pulluk demek alpler demektir.Bizde kalın şase 5 li 13 var malzeme olarak ünlünün 5li lerinden gözle görülür daha iyi.

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Tesekkur ederim saglamlikta asla alpleri tutmaz diyosunuz

Alpler’in tırnağı bile olamaz ünlü hem sağlamlıkta hem kullanımda ben bi hata yaptım aldım takas falan bi denk getireyim hemen Alpler alacağım şu bi gerçekki ünlü Alpler kadar yer götürmediği için traktörü tutmuyor diyorlar ağır pulluk her zaman iyidir çizi içinde hidrolik kolları hassasiyet yaparken yani pulluğu yüzdürürken traktörün lastiklerine basınç yapar ekipman ağır olurda patinaja fazla düşmez abartılacak kadar iki marka arasında ağırlık farkı yoktur

• Beğen
Tepkiler: Gurcan

Benim içinde pulluk demek alpler demektir.Bizde kalın şase 5 li 13 var malzeme olarak ünlünün 5li lerinden gözle görülür daha iyi.
Aslen kullanici yorumlari daha etkili oluyor cunku kullanmayan bilemiyor nede olsa uygulamali gormek en iyisi siz alplerden memnunsunuz yani

Alpler’in tırnağı bile olamaz ünlü hem sağlamlıkta hem kullanımda ben bi hata yaptım aldım takas falan bi denk getireyim hemen Alpler alacağım şu bi gerçekki ünlü Alpler kadar yer götürmediği için traktörü tutmuyor diyorlar ağır pulluk her zaman iyidir çizi içinde hidrolik kolları hassasiyet yaparken yani pulluğu yüzdürürken traktörün lastiklerine basınç yapar ekipman ağır olurda patinaja fazla düşmez abartılacak kadar iki marka arasında ağırlık farkı yoktur
Aydin pulluk biraz ilgimi cekmisti ama alpler icin bi kac kisi agir geliyo motoru tutuyo falan dedi ama yaptigi iscilik olsun kalitesi olsun bence lider gibi duruyor

Bu sene zaten bizim bolgeye yagmur yagmadi tavli tarla suremedim 200 donum yerde nerdeyse 3 takim bicak bitirdim yani hep kuru olarak surdum ayaklarin geride kaldigini gormedim sadece ilk ayak biraz geride kaliyor onunda yayini siktigimda duzelecegine eminim ama dedigim gibi ayaklar geride kalmiyor

• Beğen
Tepkiler: MF_5450