Alpler mi Ünlü mü Aydın mı yoksa diğer markalardan mi ?

Alpler’in tırnağı bile olamaz ünlü hem sağlamlıkta hem kullanımda ben bi hata yaptım aldım takas falan bi denk getireyim hemen Alpler alacağım şu bi gerçekki ünlü Alpler kadar yer götürmediği için traktörü tutmuyor diyorlar ağır pulluk her zaman iyidir çizi içinde hidrolik kolları hassasiyet yaparken yani pulluğu yüzdürürken traktörün lastiklerine basınç yapar ekipman ağır olurda patinaja fazla düşmez abartılacak kadar iki marka arasında ağırlık farkı yoktur
Dogru bencede

Aydin pulluk biraz ilgimi cekmisti ama alpler icin bi kac kisi agir geliyo motoru tutuyo falan dedi ama yaptigi iscilik olsun kalitesi olsun bence lider gibi duruyor

Ben yıllarca kullandım Alpler’i ve hatta başımızdan bi olay da geçti biz Alpler 12 no 3 lü pulluğu Fiat 640 traktör varken aldık babam tarla sürerken seri 1 el çizinin içinde bastırmış geliyor 2000 devir kabinliyli teybi de açmış bi gümleme sesi geldi 640 kala kaldı olduğu yerde palamut ağaç kökü varmış zamanında toprakla bir kesilmiş o hızla köke vurunca 640 arka aks kesmiş ALPLER Pulluklara hiç birşey olmadı ünlü ile denemek isteyen varsa denesin o pullukları 2008 de sıfır aldığım 4x4 tt55 te kullandım daha iki üç ay önce tt 55 şi satınca verdim pullukları 15 senedir bir kuruş masraf çıkartmadı bana bi Demir değiştirdim o kadar piyasada çok pulluk var ALPLER gibisi yok

Alpler iyidir ünlünün malzemeler pek kaliteli değil ben osmaniye liyim eski 3 lü pulluklar bile herkeste alpler yeni 4 lü pulluklar bile alpler alıyorlar kırılmaz etmez kaya gibi pulluk yapıyorlar 🙂
Yorum icin sagol kardesim evet saglamlikta ustune yok buna kanaat getirdim :) motoru sormussun 6460 dyna6 ya dusunuyoruz 5+1 14 inc mantikli degilmi sencede ?

Ben yıllarca kullandım Alpler’i ve hatta başımızdan bi olay da geçti biz Alpler 12 no 3 lü pulluğu Fiat 640 traktör varken aldık babam tarla sürerken seri 1 el çizinin içinde bastırmış geliyor 2000 devir kabinliyli teybi de açmış bi gümleme sesi geldi 640 kala kaldı olduğu yerde palamut ağaç kökü varmış zamanında toprakla bir kesilmiş o hızla köke vurunca 640 arka aks kesmiş ALPLER Pulluklara hiç birşey olmadı ünlü ile denemek isteyen varsa denesin o pullukları 2008 de sıfır aldığım 4x4 tt55 te kullandım daha iki üç ay önce tt 55 şi satınca verdim pullukları 15 senedir bir kuruş masraf çıkartmadı bana bi Demir değiştirdim o kadar piyasada çok pulluk var ALPLER gibisi yok
Evet saglamligina kanaat getirebileceginiz bir olay yasamissiniz bende saglamligini cok yerden duydum ve unluyu dusunmuyorum artik gozden cikardim aydin veya alpler diyordum alpler bir tık onde

Evet saglamligina kanaat getirebileceginiz bir olay yasamissiniz bende saglamligini cok yerden duydum ve unluyu dusunmuyorum artik gozden cikardim aydin veya alpler diyordum alpler bir tık onde

Para senin paran kararda senin ama alacaksan bir kere al kalitesiz alıp ondan sonra yeni malzemeye kaynak vurduktan sonra yada çaptan kaçtıktan sonra kıymeti yok akşama kadar tarlada pulluk ayarlamak için uğraşır durursun

Pulluğun tabakları şasiye ne kadar dik olursa pulluk traktörü o kadar yorar. pulluk toprağı bıçağın şasiye olan açısı sayesinde değil, tabağın kıvrımı saseyisinde devirmeli öyle bir pulluk bulabilirseniz bende alırım... avrupada kverneland yapıyor bunu şimdi fotoğraflada göstereceğim

• Beğen
Tepkiler: MuhammedEmin
Pulluğun tabakları şasiye ne kadar dik olursa pulluk traktörü o kadar yorar. pulluk toprağı bıçağın şasiye olan açısı sayesinde değil, tabağın kıvrımı saseyisinde devirmeli öyle bir pulluk bulabilirseniz bende alırım... avrupada kverneland yapıyor bunu şimdi fotoğraflada göstereceğim
Aynen oyle kverneland tarifinize uygun anladim dediginizi bende oyle istiyorum zaten fakat kvernelanda en yakin markayi ariyorum malum fiyatlari oldukca yuksek :)

• Beğen
Tepkiler: ORION
Bu sene zaten bizim bolgeye yagmur yagmadi tavli tarla suremedim 200 donum yerde nerdeyse 3 takim bicak bitirdim yani hep kuru olarak surdum ayaklarin geride kaldigini gormedim sadece ilk ayak biraz geride kaliyor onunda yayini siktigimda duzelecegine eminim ama dedigim gibi ayaklar geride kalmiyor

Peki yayları sıkınca kendi gevşeme yapıyormu yoksa sizin sıktığınız gibi kalıyormu?
Sonuna kadar sıksak dezavantajı olur mu?

• Beğen
Tepkiler: Gurcan
kimisi alpleri kötülemiş , kimisi ünlüyü kötülemiş . herkez başına geleni yazıyor amenna abilerim lakin alplerde ünlüde pullukta iyi bir marka.. burda önemli olan tarlanın toprak yapısına göre taşına göre doğru pulluğu seçmek .... bende alpler 5 li 13 ayna aldım alduğım günün ertesi günü taşa takıp deve boynındaki bi parçasını kırdım. yani ben şimdi alpler kötümü diycem .. demekki benim tarlam taşlı ve yaylı pulluk kullanmam gerekiyo ...

Peki neden alpler unluye gore ne bakimdan ustun ?

alpler toprağı daha iyi kapatıyor ama motoru ünlüye göre çok tutar yorar benim içim verim ve işçilik önemli diyorsan alpler ama şunu unutmamak lazım toprak yapısıda etki ediyor çünkü kimi alplerden memnun kimi ünlüden kimi alpler iyi değil diyor kimi ünlü iyi diyor.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim yılmaz 66
alpler toprağı daha iyi kapatıyor ama motoru ünlüye göre çok tutar yorar benim içim verim ve işçilik önemli diyorsan alpler ama şunu unutmamak lazım toprak yapısıda etki ediyor çünkü kimi alplerden memnun kimi ünlüden kimi alpler iyi değil diyor kimi ünlü iyi diyor.
Bende kararsiz kaldim oyle olunca topragi yeterince devirebiliyorsa traktoru asiri yormaya gerek yok ama saglam olmasida onemli orasi burasi gevser yamulur durursa sknti

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı

kimisi alpleri kötülemiş , kimisi ünlüyü kötülemiş . herkez başına geleni yazıyor amenna abilerim lakin alplerde ünlüde pullukta iyi bir marka.. burda önemli olan tarlanın toprak yapısına göre taşına göre doğru pulluğu seçmek .... bende alpler 5 li 13 ayna aldım alduğım günün ertesi günü taşa takıp deve boynındaki bi parçasını kırdım. yani ben şimdi alpler kötümü diycem .. demekki benim tarlam taşlı ve yaylı pulluk kullanmam gerekiyo ...

Aynen öyle bende kırdım ama yaysız düz pulluk sonuçta çok bişey beklememek lazım.Ama yinede küçük taşlara karşı direnci daha iyi alplerin.
Ünlünün malzemesi ince.

• Beğen
Tepkiler: MuhammedEmin