Alpler mi Ünlü mü Aydın mı yoksa diğer markalardan mi ?

Alpler pulluk sağlamdır, toprağı çevirmesi de iyidir. Bizim köyün arazisi bayağı taşlı, kayalı. Alplerden başkası dayanmıyor maalesef. Videodaki pulluk 93 model eski bir pulluk ama kayaları sıkıntısız çıkardı ve daha birçok kaya daha çıkardım onunla.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&noapp=1&v=1aNNuuXQ1kA
Evet alplerin malzeme kalitesi unluden bariz ustun genel olarak bu kanaate vardim arastirmalar sonucu

Ünlü parça parça yapmış neresi kırılsa eğilse ısıl işlem yapmadan yenisini alıp takmak yönünden iyidir. Peki Turan klasik tip olan nasıl arkadaşlar?. Ben kullanan görmedim.
Biz suan duz tip turan kullaniyoruz saglamligina laf yok ama bazen anizlar yuksek olunca tikanma oluyor birde cabuk camur tutuyor hemen doluyor aynalarin ustu

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Ünlü 5-11 kullanıyoruz. Traktör eski tip 4-14 alpere göre daha seri gidiyor.

Benim yaşım biraz küçük. İlk sürdüğüm tarlayı ünlüyle sürdüm. Zaten baskada marka kullanmadım. Yalnız kulakları doldurup doldurup duruyor. Bu başka markalardada böylemi , Yoksa bizim tarla mı ağır?

Ünlü 5-11 kullanıyoruz. Traktör eski tip 4-14 alpere göre daha seri gidiyor.

Benim yaşım biraz küçük. İlk sürdüğüm tarlayı ünlüyle sürdüm. Zaten baskada marka kullanmadım. Yalnız kulakları doldurup doldurup duruyor. Bu başka markalardada böylemi , Yoksa bizim tarla mı ağır?

Çamurlu ve nemli sürümde Ünlü toprağı tutar

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
a2eeda22b9947c52a719b80f02aa559f.jpg
3bf1e46f253f2cf71e86f8744f94d015.jpg
bizde esener kullanıyoruz memnunuz [emoji1303]

• Beğen
Tepkiler: MuhammedEmin
Merhabalar 5+1 ( 14-16 inc ) pulluk arastiriyoruz fakat toprakta en iyi iş cikaran kolay kolay tikamayan camur tutmayan traktoru diger markalara gore daha az yoran ve saglam dayanikli uzun omurlu olan pulluk markasi hangisidir ? kullanicilardan veya bilgisi olanlardan yardim istiyorum
Unlu kullanicisiyim memnunum ama nedense alpler geciyor icimden. (Alpler de staj yaptim yemekleri cok guzeldi :) bide ogleden sonralari tum fabrika calisanlarina buzlu ayran dagitilirdi )