Sayfa 5/5 BirinciBirinci 12345
67 sonuçtan 61 ile 67 arası gösteriliyor

Alıntı ebay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcınız olsun elbet düzelecektir sabredin çiftliğiniz ankara damı rasyonda neler veriyorsunuz yem üretimi olarak kendi üretiminiz varmı hayranlarınız ithal mi yoksa toplamamı
    Hocam rasyonda sadece fabrika yemi slaj ve saman veriyoruz hayvanlar ithal

ebay06 teşekkür etti.

Alıntı erenkilic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yem karma makinasına (yatay) yemlik şalgam İn kökünü yani yumrusunu bütün atsak kıyar mı? Yani inceltip diğer yemlerle homojen karıştırır mı? Makinaya atıp samanla vs karıştırarak koyunlara vermek istiyoruz
    Hocam şimdi bizim makinede helezyon uçlarında bıçak delikleri var onları takarsak kıyar ama önemli olan ne kadar fazla olduğu ve elektrik motorunun kw gücü. Denemeden kesin kıyar diyemem.

kandemir_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı erenkilic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yem karma makinasına (yatay) yemlik şalgam İn kökünü yani yumrusunu bütün atsak kıyar mı? Yani inceltip diğer yemlerle homojen karıştırır mı? Makinaya atıp samanla vs karıştırarak koyunlara vermek istiyoruz
    Benzer konuları araştırmıştim izlemenizi tavsiye ederim
    https://youtu.be/2JNvxfzSXx4

ismail_17 teşekkür etti.

Alıntı tenta90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam rasyonda sadece fabrika yemi slaj ve saman veriyoruz hayvanlar ithal
    Şu an ki şartlarda fabrika yemi çok maliyetli olur. Bende polatlıda önümüzdeki sene başlamayı düşünüyorum tabi sizinki gibi büyük işletmemiz yok bizimki eski tip kerpiçten yapılmış ahırlar kendi arazimiz var bu sene 85 dönüm arpa ektim saman balya sıkıntım yok slajda ekmeyi düşünüyorum yoncam yok ama köyde ekenler var onlardan alabilirim. Eğer faaliyete geçebilirsek rasyonda saman,slaj,arpa,seker pancarı,buğday,ayçiçeği,yonca ileriki dönemde melas olarak düşünüyorum bunların birçoğunu kendi arazilerimde yetiştirip yem maliyetini en aza indirirsem ancak bu şekilde kar ederiz hayırlısı diyelim

Şu an ki şartlarda fabrika yemi çok maliyetli olur. Bende polatlıda önümüzdeki sene başlamayı düşünüyorum tabi sizinki gibi büyük işletmemiz yok bizimki eski tip kerpiçten yapılmış ahırlar kendi arazimiz var bu sene 85 dönüm arpa ektim saman balya sıkıntım yok slajda ekmeyi düşünüyorum yoncam yok ama köyde ekenler var onlardan alabilirim. Eğer faaliyete geçebilirsek rasyonda saman,slaj,arpa,seker pancarı,buğday,ayçiçeği,yonca ileriki dönemde melas olarak düşünüyorum bunların birçoğunu kendi arazilerimde yetiştirip yem maliyetini en aza indirirsem ancak bu şekilde kar ederiz hayırlısı diyelim
    Hocam bu şekilde ekme imkanınız varsa başarılı olacağınızı düşünüyorum. Maliyetlerin azalması size büyük artı olacak. Tüm bu söyledikleriniz haricinde size vitamin tozu kullanmanızı tavsiye ederim.

ebay06 teşekkür etti.

Tesekkurler Vitamin tozu dediğiniz nasıl birşey nerden temin edebilirim. Birde ankara bölgesi için büyükbaşta ithal mi yerli mi tavsiye edersiniz. 10 sene önce yerli 25 kadar hayvanimiz vardı, iyi bakım şartlarında beside canlı ağırlık olarak 900 kg civarı hayvanlarımiz vardı

Tesekkurler Vitamin tozu dediğiniz nasıl birşey nerden temin edebilirim. Birde ankara bölgesi için büyükbaşta ithal mi yerli mi tavsiye edersiniz. 10 sene önce yerli 25 kadar hayvanimiz vardı, iyi bakım şartlarında beside canlı ağırlık olarak 900 kg civarı hayvanlarımiz vardı
    Hocam vitamin tozu hayvana günlük 25-50 gram arasında verilen normal vitaminler ve ayrıyeten biotin çinko demir canlı maya gibi yem katkı maddesidir. Rumen ve tırnak sağlığı için oldukça yararlıdır. Büyümeye gelişmeye katkı sağlar. Şuanki kullandığımız poyraz ilaç var 25 kilosu 300 tl civarlarında. Bu tozları alırken üzerinde değerleri yazar 1 kiloda şu kadar veya 10 kiloda şu kadar diye karşılaştırma yaparak oran orantı yapın karar verirsşniz zaten

ebay06 teşekkür etti.

Sayfa 5/5 BirinciBirinci 12345