Sulama tabancası tercihi

Bu sene büyük sulama tabancalarından almayı düşünüyoruz.Fakat bu büyük tabancalar şanzumanlı ve vurmalı diye 2 tipe ayrılmış.Vurmalı tip şanzumanlı tiple aynı alanı sulamasına rağmen daha ekonomik.
Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?
Hangi markayı önerirsiniz?(ben yüzüak düşünüyorum)

• Beğen
Tepkiler: rami4285
Marka değilde vurmalı/şanzumanlı kıyaslaması yapsak?
Bir tanıdığım çin malı vurmalı tip kullanıyor onunkiler bazen tur atmayı bırakıp belli bir noktaya su atıyor yani takılıyor.Bu sorun bütün vurmalı tip tabancalarda var mı?

Jain marka incelemiştim bi ara 5032 modelinden aldım 50 adet ama daha kullanmadım henüz

Bizde 1300 adet falan 5022 bi 250 kadarda 5035 var 6 yıl falan oldu alalı artık bu yıl yaylarından çıkmaya başladılar ömürleri bu kadar sanırım 100 kadarda maestro var onları hiç kullanmadık hala duruyolar yalnız burda bshsedilen daha büyük sulama tabancaları

• Beğen
Tepkiler: MF_5450
Bir tanıdığım çin malı vurmalı tip kullanıyor onunkiler bazen tur atmayı bırakıp belli bir noktaya su atıyor yani takılıyor.Bu sorun bütün vurmalı tip tabancalarda var mı?

Bekleyelim illaki kullanan biri yazcaktır yalnız yüzüak benimde ilgimi çekti bu gezgin modeli var 90 metre genişlik 500 metre uzunluğu var tam bizim yoncaya uygun aslında alttan damlama sulama var ama pek randıman alamıyoruz ondan

biz vurdurmalı tabir edilen tabancayı kullanıyoruz tek noktaya atma sıkıntısı yay ile ilgili bazen bozulabiliyor
3 senedir kullanıyoruz bu tabancaları 2-3 tanesı bozuldu oda ucuz oldugu ıcın yenısını alıyoruz markasını hatırlamıyorum
[video=youtube;4yzV007e_6I]https://www.youtube.com/watch?v=4yzV007e_6I[/video]

3-4 yıl oluyor ayçiçeği içinde boru değiştirmekten bıktığım zamanlarda detaylı araştırmıştım bir italyan markası vardı şanzumanlı canı gres yağıymış birtek o bitkiyi-toprağı dövmeden zararsız şekilde toz yapıp atıyormuş, çok eski büyük tabancalar da var onlarlada sulama yapıyorduk ekin sularken, kamışa kalktıktan sonra kullanmıyorduk yatırıyordu

• Beğen
Tepkiler: MF_5450
3-4 yıl oluyor ayçiçeği içinde boru değiştirmekten bıktığım zamanlarda detaylı araştırmıştım bir italyan markası vardı şanzumanlı canı gres yağıymış birtek o bitkiyi-toprağı dövmeden zararsız şekilde toz yapıp atıyormuş, çok eski büyük tabancalar da var onlarlada sulama yapıyorduk ekin sularken, kamışa kalktıktan sonra kullanmıyorduk yatırıyordu

Arkadaşlarımdan kullananlar var uygun basınç verildiği zaman toz halinde iniyor.Ayçiçeğini 3 kez sulayanlar var bizim burda büyük tabancayla şikayetçi olan görmedim :)
Bizim işlem yapacağımız alan fazla o yüzden küçük tabancalar bize baya işcilik yükü getirir.

biz vurdurmalı tabir edilen tabancayı kullanıyoruz tek noktaya atma sıkıntısı yay ile ilgili bazen bozulabiliyor
3 senedir kullanıyoruz bu tabancaları 2-3 tanesı bozuldu oda ucuz oldugu ıcın yenısını alıyoruz markasını hatırlamıyorum
[video=youtube;4yzV007e_6I]https://www.youtube.com/watch?v=4yzV007e_6I[/video]

Bu tabancalar kaç m mesafeye atıyor?
Birde hocam bizim suyumuz barajdan kapalı sistemle geliyor 1 çıkış yaklaşık 45-50 tane küçük tabanca çalıştırıyor.
Bu tabancaların 1 tanesi kaç küçük tabancaya bedel?

Bu tabancalar kaç m mesafeye atıyor?
Birde hocam bizim suyumuz barajdan kapalı sistemle geliyor 1 çıkış yaklaşık 45-50 tane küçük tabanca çalıştırıyor.
Bu tabancaların 1 tanesi kaç küçük tabancaya bedel?

valla ustam motorun gazına göre havada rüzgar yoksa tek tarafa 8-12 metre arası sulayabiliyor ortalama çif taraflı 20 metre olarak hesap edebiliriz
benim tabancalar bu tiplerden bizim buralarda daha küçüğü yok ben hiç görmedim
1 boruya 1 tabanca takıyoruz
pr_01_4276.jpg

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci50
Ben mısır sulaması için şanzımanlı kullandım bir dönem (sürekli kullanamadık biz sebebini aşağıda yazağım )
1 ileri ve geri hareket sağlayabilirsin
2 tabancanın çalışacağı açıyı isteğin kadar açıp daralta bilirsin.
3 su dağıtma parçası var onu istediğin şekilde ayarlayabilirsin
4 Farklı tabanca uçları veriyorlar değiştirdiğinde istediğin kalınlıkta ve tazyikte su elde edebilirsin
vurmalı tip olanını hiç kullanmadım kıyaslama yapamayacağım

Eğer suyun tek pompada 100 tabanca veya üzeri ise tavsiye etmeyeceğim-- ancak 30-40 tabanca civarı ise işinizi görür

Bizim pompalarda o tabancayı tek başına çalıştıracak kadar basıncı düşüremiyorduk o sebeple bize angarya oldu.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün