Sulama tabancası tercihi - Sayfa 3

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123
42 sonuçtan 31 ile 42 arası gösteriliyor
    The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    6 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Tabancanın ağız çapına göre değişiyor, 8 mm kullanırsanız, yaklaşık 3 kelebek, 12 mm kullanırsanız, 2 kelebek yerine geçer diyeyim.Su motorundaki santrafüjde önemli, kademeli olursa fazla su basar, 5 lik salyangoz su pompası ağız çapı 30 mm olan 3 Ege tip vurmalı tabancayı, 20 karga tip, 50 kelebek tabancayı çevirebiliyor, tahmini 15 civarı çevirmesi lazım.Mesafeye göre de değişir, malumunuz.Kolay gelsin.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı The_Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabancanın ağız çapına göre değişiyor, 8 mm kullanırsanız, yaklaşık 3 kelebek, 12 mm kullanırsanız, 2 kelebek yerine geçer diyeyim.Su motorundaki santrafüjde önemli, kademeli olursa fazla su basar, 5 lik salyangoz su pompası ağız çapı 30 mm olan 3 Ege tip vurmalı tabancayı, 20 karga tip, 50 kelebek tabancayı çevirebiliyor, tahmini 15 civarı çevirmesi lazım.Mesafeye göre de değişir, malumunuz.Kolay gelsin.
    Tesekur ederim verdiginiz bilgiler icin ben 6 8 10 mm uclu olanlardan alacagim 8 mm uc ile kullanirim genelde ve mak 10 tane alacagim pompa ise 40 kucuk tabanca cevirebiliyormus ama muamma neye gore nasil belli degil

Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı yeniyapanlı71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekur ederim verdiginiz bilgiler icin ben 6 8 10 mm uclu olanlardan alacagim 8 mm uc ile kullanirim genelde ve mak 10 tane alacagim pompa ise 40 kucuk tabanca cevirebiliyormus ama muamma neye gore nasil belli degil

bu sulama tabancanın biraz değişiğini ve büyüğünü kullanıyorum. 15 lik pancar motoru 10 mt derinlikteki dereden suyu çekip birazı bayır yukarı 500 mt civarı basıyor, ben dört adet takıyorum.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı FEHİM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sulama tabancanın biraz değişiğini ve büyüğünü kullanıyorum. 15 lik pancar motoru 10 mt derinlikteki dereden suyu çekip birazı bayır yukarı 500 mt civarı basıyor, ben dört adet takıyorum.
    o halde benim sistem çalışması lazım yani ben ilk etapta belki 8 başlık alırım eğer debide basınçta problem olmazsa ek yaparım amacım ortadan 110 luk boru goturup istavrov ile ıkı kanata ayırıp kenarlara açmak ılk etapta deneme yanılma mesafelerı ayarlarım bırde gırıs olcusune göre galvanızlı borudan ayak yaptırırım. ben işçiliği kolay olsun istiyorum hatta istavrozdan sonra hortum gıbı kıvrılıp toplanabılen malzemeden yapmak kuru kalan yerlere yanastırıp acı ayarı ıle sadece orayıda sulayabılırım diye dusunuyorum

FEHİM teşekkür etti.

sahin5440 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Ben yüzüak jet 40 kullanıyorum. Mini gezgin makinem var iki tane hem yoncanın hem mısırın sulamasını bu makinlerle gerçekleştiriyorum. Jet 40 bence suyu çok iyi dağıtıyo biraz kırdırmayı açıyorum yoncada suyu sis bulutu gibi üzerine seriyo mısırda zaten problem yok şimdilik memnunuz. Takılma problemine gelince kul yapısı benim tabancanın biri takılı kaldı 2 kez birinde benim hatam pimi tutan zincir katlanmış diğerini bende anlamadım sağa giderken başladı bi sağ bi sol yapmaya aynı tabanca bakalım bakıma göndericem. Diğer tabancada şimdiye kadar hiç bi sorun yaşamadık ikiside aynı saatte çalışıyo aynı suya bağlı herşeyi aynı yani biri takılma yaptı diğeri bi sorun yapmadı. Önümüzdeki sezon da inşallah olmaz bir sorun bölgemizde rüzgar geceleri olmuyo geenlde gece suluyorum akşamdan kuruyom gece bi kaç kez gidiyorum öyle bakmaya o kadar sabaha kadar suluyo sorunsuz

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı sahin5440 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yüzüak jet 40 kullanıyorum. Mini gezgin makinem var iki tane hem yoncanın hem mısırın sulamasını bu makinlerle gerçekleştiriyorum. Jet 40 bence suyu çok iyi dağıtıyo biraz kırdırmayı açıyorum yoncada suyu sis bulutu gibi üzerine seriyo mısırda zaten problem yok şimdilik memnunuz. Takılma problemine gelince kul yapısı benim tabancanın biri takılı kaldı 2 kez birinde benim hatam pimi tutan zincir katlanmış diğerini bende anlamadım sağa giderken başladı bi sağ bi sol yapmaya aynı tabanca bakalım bakıma göndericem. Diğer tabancada şimdiye kadar hiç bi sorun yaşamadık ikiside aynı saatte çalışıyo aynı suya bağlı herşeyi aynı yani biri takılma yaptı diğeri bi sorun yapmadı. Önümüzdeki sezon da inşallah olmaz bir sorun bölgemizde rüzgar geceleri olmuyo geenlde gece suluyorum akşamdan kuruyom gece bi kaç kez gidiyorum öyle bakmaya o kadar sabaha kadar suluyo sorunsuz
    evet ama ben 17 hp motorla sulayacagım tekkademelı pompa ucundakı basınc yetersız gelırse suyu dagıtmaz yatırır dıye endıselıyım yoksa en ıyı sıstem o olur benım ıcın cevremde yokkı deneyerek alsam

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Bendekininde minisi var firma ile görüşün deneme yapıyolar biz gittik görüştük geldiler denedik aldık getirdiler görüştüğünüz takdirde her türlü yardımcı olurlar diye düşünüyorum

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

anladım ancak bizim orda bayısı yok sanırım daha cok trakya tarafında .jet 40 kucuklere gore daha az ıscılık ve ekonomık ama ıste calısmazsa ek masraf zaten cok masrafım olacak

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı sahin5440 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Toprağı doyurması nasıl jet40ın ortalama kaç saat suluyorsunuz?
    Birde mahsuru yoksa kaça maaluyor?

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı MF_5450 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toprağı doyurması nasıl jet40ın ortalama kaç saat suluyorsunuz?
    Birde mahsuru yoksa kaça maaluyor?
    Biz tanesini 14 bin liraya aldık gezgini yanlış hatırlamıyorsam tabancalar 1000 lira veya 800 tl olması lazımdı mısırın durumuna göre değişiyo ben su istedikçe veriyorum. 20 dönümü 23 saat suladım bir sonraki sulama 10 gün sonra tekrar aynı şekildeydi damlama ile sulayanlar haftada bir suluyoama daha az suluyolardı seğişiyo sizin suyunuza bağlı bizde su biraz fazla

Harun Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı yeniyapanlı71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım ancak bizim orda bayısı yok sanırım daha cok trakya tarafında .jet 40 kucuklere gore daha az ıscılık ve ekonomık ama ıste calısmazsa ek masraf zaten cok masrafım olacak
    Bereket 2'yi 20 yıldır kullanıyorum, o zamanlar 4 adet almıştım. Her yıl sulama işi yapmadığım için halen kullanıyorum. Fiyatı nedir bilmiyorum. Benim çevremde Bereket'in 1-2-3 ve 4'ü de var. Ayarlanabilir olmasından dolayı en güzeli (2) . Bende 8 numara meme kullanıyorum. Diğerlerini sanırım düşürdüm, bulamıyorum. 11.5'luk pancar motorla; 3'lük kademeli santrifüjle 6mlik emiş, 50m mesafeye 12-15 adet takarız. Basıncı kuvvetli olarak döner.
    Sizin verdiğiniz bilgilere göre, 20-25 arası rahat çevirmesi lazım. Bizde alayı pancar motor, şimdi şimdi benzinliler türedi.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Harun Erdoğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bereket 2'yi 20 yıldır kullanıyorum, o zamanlar 4 adet almıştım. Her yıl sulama işi yapmadığım için halen kullanıyorum. Fiyatı nedir bilmiyorum. Benim çevremde Bereket'in 1-2-3 ve 4'ü de var. Ayarlanabilir olmasından dolayı en güzeli (2) . Bende 8 numara meme kullanıyorum. Diğerlerini sanırım düşürdüm, bulamıyorum. 11.5'luk pancar motorla; 3'lük kademeli santrifüjle 6mlik emiş, 50m mesafeye 12-15 adet takarız. Basıncı kuvvetli olarak döner.
    Sizin verdiğiniz bilgilere göre, 20-25 arası rahat çevirmesi lazım. Bizde alayı pancar motor, şimdi şimdi benzinliler türedi.
    teşekür ederım verdiğiniz bilgiler için benım pompa tek kademelı zaten genelı aynı tek kademelilerin giriş çıkışı 4 luk aslında yuzuak jet40 20mm lık ucu ıle tam anlamıyla calısırsa benım ıcın en kolayı olacak ve tarla genıslıgı 65 m dıkdortgen tam ortadan 4 luk boruyu uzunlamasına doseyıp bır tane jet 40 ı fırtlatıgı mesafeyı hesaplayarak acık kalmayacak sekılde sulamak borudan yana çok karlı olacak bırde tarlaya kapalı kanal 150 mesafede ordanda sulanabılır ark ısleyıp tarlanın basına getırsem arktan suyu cektırsem pompaya jet40 ta tıkanmada olmaz yanı avantajı cok ama ıste o fıskıyenınde hakkını vermek lazım ruzgar sorunu yok bızım orda yaprak kıpırdamaz en fazla bı gun ruzgarlı olsada toz gıbı ındırmek lazım

Harun Erdoğan teşekkür etti.

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)