1998 Model Tümosan 82.80 DT konusunda yardımınıza ihtiyacım var.

02.02.2013
216
102

Arkadaşlar sahibinden.com da gördüğüm ilana bakar mısınız?
Fiyat olarak 36,000 istiyor pazarlık yaparız.
Esas önemli olan traktör
Nasıl traktörler bunlar ?
Saati 6000 olmuş
Acaba alıp motoru rektevite ettirsem mi diye de düşündüm.
Siz neler diyorsunuz?
Traktör şu : https://www.sahibinden.com/ilan/is-...odel-82.80-dt-kabinli-tumosan-506269760/detay

Arkadaşlar bana söylendiğine göre bu traktör sadece kuru tarım işinde kullanılmış.
Buğday ve ayçiçek işinde kullanılmış.
Sonuç olarak bu traktörler nasıl bir traktör?
Başımı ağrıtır ?
Sık sık arıza yapar mı? (Tabii ki bakımları düzenli olduktan sonra)

Tumosan kullanacaksan servisin iyi olacak
Ucuzdur cok çeker yakiti iyidir
Hidroliklerde bakim isteyebilir alt mil boşluk yaptiysa kollarin bu alt milin bakimi 1500 tl bulur
Çünkü alt milden otomatik hassasiyet yapar
Tumosani seviyorsan al
Ama takintili biriysen en ufak birşey kafana takilacaksa alma
Biz kullaniyoruz ama servisle aramiz iyi
Ariza yapar yapar ama çekişi bu yönünü unutturur
Dedigim gibi once servis
Bunun hidrolikleri fiyat gibi değildir eğer ustanin tecrubesi yoksa ayar yapamaz
Çoğu kimse hidrolikleri ayarliyamiyor kullanamayip satiyor
Gecen gun komsu yanimda sürüyor pulluk ile hidrolik yan kaski pimlerini ikisinde sabitlemis hic sallanmiyor pulluk hassasiyet otomatik te yapamiyor karsidan anladim durumu gittim ayarladim pimleri aldim
Sonra geldi Allah razi olsun kimse soylemedi bana dedi boşuna mozot yakiyormusum motorun gidişi değişti diyor

Öncelikle iyi akşamlar abilerim. Bizde 1997model 7480n (tek çeker). Güç olarak kesinlikle size garanti veriyorum memnun kalacaksınız. Yakıt olarakta 78model 640dan bazı işlerde 2 kat bazı işlerde 1.5 kat az yakıyor. 640 amcamın onun eli dar, borçlarını ödedikten sonra oda bir 7480 alacak 😊. Yani yakıttanda aşırı memnunuz.

Kalite olarak 640dan iyi.640 geldiğinden beri bakımlarıyla beraber yaklaşık 1000tl yedi. 500saat çalıştı. Tümosan geldiğinden beri bakımlarıyla beraber 3.500 yedi 4300 saat çalıştı. Burdan tumosan kârlı çıkıyor. 640la karşılaştırma nedenim daha objektif olması için.

Ama hidrolik insanı yıldırır İsmail abimin dediği gibi. Ustan olması lazım. Ustan yoksa vede alacağın traktör bakımsızsa hiç alma derim. Köyde bir 7480 daha var. O bakımlı ve sahibi hidroliklerinden memnun. Ama bizimki bakımsız olduğu için bazen yıldırıyor. Yağ filtresi tıkıyor sürekli. Filtreyi değiştirince güzel oluyor. Ama cok sık tıkanmaya başladı filtre. Pislikmi var ne bilmiyorum. Fiyat olarak yakıt-çekiş-kalite hesaba katıldığında en uygun traktör. Yeni tumosanlarla kalitede bir tutulamaz. 2005 model üzeri tumosan almak macera yaşamaktır.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleme: