Şakalak mibzer piston uygulaması.

Mibzerle aramızdaki ipleri kopardık :) Bugün piston taktım. Takımı Konya'dan aldım 750 tl+kargo.Üniversal bütün mibzerlere uyumlu.

Resimler ve ekler

• DSC_0595.JPG
    DSC_0595.JPG
    910.6 KB · Görüntüleme: 1,026
  • DSC_0596.JPG
    DSC_0596.JPG
    759.4 KB · Görüntüleme: 898
  • DSC_0597.JPG
    DSC_0597.JPG
    851 KB · Görüntüleme: 875
  • DSC_0598.JPG
    DSC_0598.JPG
    800.4 KB · Görüntüleme: 865
  • DSC_0599.JPG
    DSC_0599.JPG
    1,001.6 KB · Görüntüleme: 786
  • DSC_0603.JPG
    DSC_0603.JPG
    725.6 KB · Görüntüleme: 775
  • DSC_0606.JPG
    DSC_0606.JPG
    882 KB · Görüntüleme: 843
  • DSC_0608.JPG
    DSC_0608.JPG
    847.9 KB · Görüntüleme: 787
  • DSC_0609.JPG
    DSC_0609.JPG
    802.5 KB · Görüntüleme: 1,006
Hayırlı olsun abi ektiğin bereketlensin inşallah
Pistonlar etliymiş biz de birkaç sene önce Bünyan'a göndermiştik. Kendimiz yapsak daha iyiydi adama komple bakım yapsın diye verdik diskleri değiştirirken conta monta çekmemiş tozdan dönmez oldu iki ay falan önce kendimiz revize ettik. En iyisi kendi işini kendin yapmak heralde..

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Hayırlı olsun.

Bende düşünüyorum. Fakat mibzerim 1989 model ekermak.
Ekişinde bi problem yok. Ama yaşından dolayı bakıma ihtiyaçı var. Pistonlu ıvır zıvır 2 bin tl civarı. Kendim yenileyeceğim.

Ama kuskularım var 30 senelik mibzer için degermi? Yenisini alsam 14 bin civarı ekim sistemi aynı universal. Bi farkı olmayacak gerek yok diye düşünmekteyim. Alırsam bile hms, güngör, irtem veya kurt düşünüyorum ama ondada 2.traktör ve 2. Eleman gerek.
Ne yapmam gerektiği konusunda bi fikrim yok.

Hayırlı olsun abi ektiğin bereketlensin inşallah
Pistonlar etliymiş biz de birkaç sene önce Bünyan'a göndermiştik. Kendimiz yapsak daha iyiydi adama komple bakım yapsın diye verdik diskleri değiştirirken conta monta çekmemiş tozdan dönmez oldu iki ay falan önce kendimiz revize ettik. En iyisi kendi işini kendin yapmak heralde..

Sağolasın Yasin piston işini araştırırken Bünyan'da takılıyor dediler. Pınarbaşı'da arkadaşım takarız 2000 lira masraf çıkar dedi sezon bitmişti öyle kaldı. Bu yıl kafaya taktım nette bakınırken denk geldi aldım. Disklerin rulman üzerinde teflon conta var o aşınınca toz doluyor ve rulmanı bozuyor/kilitliyor. Köyde sende tamir edersin sadece göbekteki büyük somunu sökmek zor oluyor. Sağol İlker mibzerde dişlilerle diskler sağlam olduktan sonra sorun çıkmaz. Benim öncekide o yıllara aitti gübre sandığını boşaltmak için alttan kapaklı olanlardan. Bi kaç kez otomatik zincirini kopardı harici iyiydi.

Hayırlı olsun.

Bende düşünüyorum. Fakat mibzerim 1989 model ekermak.
Ekişinde bi problem yok. Ama yaşından dolayı bakıma ihtiyaçı var. Pistonlu ıvır zıvır 2 bin tl civarı. Kendim yenileyeceğim.

Ama kuskularım var 30 senelik mibzer için degermi? Yenisini alsam 14 bin civarı ekim sistemi aynı universal. Bi farkı olmayacak gerek yok diye düşünmekteyim. Alırsam bile hms, güngör, irtem veya kurt düşünüyorum ama ondada 2.traktör ve 2. Eleman gerek.
Ne yapmam gerektiği konusunda bi fikrim yok.
Hocam Ankara fuarına gittim, benim 1984 model mibzerden çok bir farkı yok, 21650 dediler. Hidrolik uygulaması 1000 lira tutsa. 2 bronz burç var. Onları rulmanlı yataklarla ile değiştirilse iş yapar diye düşünüyorum. En azından ben öyle yapacağım.