Susuz tarlaya Agaç

Ağaçları don etkisinden korumak için ilaç var mı ? büyük bahçelerin hiçbir ağacını don vurmuyor. Bizim üç beş ağaç meyve vermiyor don yüzünden

Balya yakma , vantilatör , büyük pervane yada sulama yapmıyorlar. İyi dikkat ettim . Sorduğum zaman yanıt alamıyorum ilacı yok diyorlar lakin geçtiğimiz kış bahar donlarında traktörler gündüz bir takım ilaç attılar ve yine don olmadı ne atıyorsunuz diyoruz söylemiyorlar

Arkadaslar köyün yakının da susuz bir yer var oraya yetisme asamasinda tankerle su ceksem diye dusunuyorum sizce hangi agaclar olur

Yakinlarda dut varsa yapabilirsiniz, dut satmak degil de yapraklarini kullanarak ipek bocekciligi yapabilirsinz, tum zamaninizi almaz, kisa surede yumurta atip larva cikartip koza eldeedersiniz.

Buyrun benim. :)

Amaç, yeşillik mi ticari mi?
Ağaç ismi belki söylemem ama seçenekleri azaltabiliriz.
Toprak yapısı hakkında, eğim varsa yönü bilirsek birşeyler çıkar belki.
Amaç yeşillikse orman ağaçları ve Türkiye'de yetişen ağaçların %90 olur ( yeşil kalır )

Ustam sen bu konuda uzman missin ben bundsn 4 yıl once yüz adet ceviz ektim çoğunluğu centir bir turlu boy atmadılar nerede ise ektiğim kadar boyları baska meyveler var onlar. İyi bazıları meyve vermeye basladi ceviz icin ümidim bitmek üzere önümüzdeki yıl da şans vereceğim yoksa kokleyecegim ne yapmalıyım boyları uzasın diye varmı ilacı falan yardımcı olurmusun