Yeşil mercimek

Gunluk ortalama 30 donum bicersin agrizalari sayarsak zipka bicak kirmasini yedekde bulundur 3 takim tarlayi cok guzel hazirla motorun teker izlerini kapat ben motorla mubzerin arasina agir tapan taktim birde mubzerin arkaya taktim cok guzel oldu komsu dediklerimi yapmadi her 10/15 donumde ya zipka kirdik ya bicak kirdik

Abi motorun teker izlerini kaybetmenin hangi yönden faydası var , ekimin iyi olması içinmi yoksa biçerken bıçak kırmasın diyemi

Benim oguz yigit zipkali var hic memnun deyilim bicimi cok guzel fakat busene 3 kez bilye dagitti gecen senede iki sefer dagitti ikinci el superior italyan zipkali aldim komsuyada gasparto aldim antepten getirdim ikisinide Ekli dosyayı görüntüle 22200

Teşekkür ederim bilgi için. Ben sıfır gaspardo ve demireller alıp sezon ortasında kendimi strese sokmayın diye düşünüyorum.insallah hakkımızda hayırlısı olur mercimek bu sene ucuz gitti bakalım seneye nasıl olacak

İbrahim gecen sene teker izlerinden dolayi guzel bicim yapamadim takviyeyle bictigim halde yarisi tarlada kaldi busene cok guzel bicim yaptim ikinci vitesle bictim.murat oyuz yigit gobege bilye koymus bu italyan makina ve kopyalarinda bilye yok plastik burc var bunlarda bi sikinti olmazhttps://youtu.be/mDTOgS5LACo

• Beğen
Tepkiler: ibrahim yılmaz 66
Benim oguz yigit zipkali var hic memnun deyilim bicimi cok guzel fakat busene 3 kez bilye dagitti gecen senede iki sefer dagitti ikinci el superior italyan zipkali aldim komsuyada gasparto aldim antepten getirdim ikisinide Ekli dosyayı görüntüle 22200
Bu makinayla biçim yapınca mercimek deste bicimde oluyormu .
Buna benzer nohut mercimek hasat makinası var aynı bu bicim mastarlı ,geri geri bicim yapıyorsun bicilen merçimek vs iceri toplanıyor ve deste olcak biçimde . bu aletide bi araştırın biz baya bi zmn önce fiğ biçimi yapmışdık daneye.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim yılmaz 66
Biçim makinesi hangisini kullanıyorsunuz ben gaspardo nün zıpkalı biçme makinesinden almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz.500 dönüm ekeceğim Allah izin verirse tohum herg hazır.demireller yerden toplar patoz alıp kendi işimi yapabilir miyim sizce.şoför ve motor problemi yok önemli olan makine randıman verir mi? 10 kg DAP ve 9 kg tohum kullanacağım yanlış bir durum yoktur umarım
Maşallah. Muzaffer hocam yeşil mercimeki ekeceğin yoksa kırmızı mercimekmi.
1990 - 1995 arası her sene ekerdim yeşil mercimek .o zmn işci yolardı rezil günlerdi ama yinede parası iydi.
Senin memleket sorgundu demi bu sene geldim ama fazla durmadım .
Bu yıl bende nohut ekeceğim sizin ordan sitemiz üyesi Ahmet arkaşla ortak.

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz
Maşallah. Muzaffer hocam yeşil mercimeki ekeceğin yoksa kırmızı mercimekmi.
1990 - 1995 arası her sene ekerdim yeşil mercimek .o zmn işci yolardı rezil günlerdi ama yinede parası iydi.
Senin memleket sorgundu demi bu sene geldim ama fazla durmadım .
Bu yıl bende nohut ekeceğim sizin ordan sitemiz üyesi Ahmet arkaşla ortak.

Teşekkür ederim Hacı Mehmet abi yeşil mercimek ekeceğim Allah izin verirse.çekirdekte işçi bu sene çok yıprattı beni makine almak istememdeki sebep o.hic olmazsa işçinin kahrını çekmem.

Nohut az da olsa ekmeyi düşünüyorum onun da yerini hazırladım tohum aldım 60 dönüm yeter tohumu çok pahalı gözüm kesmiyor daha fazlasına.

Evet Sorgunluyum abi yapabileceğim bir şey olursa başım üstüne

Sizin ekeceğiniz ürünler de inşallah iyi ve bereketli olur 5445 'in ayağının uğurlu gelmesini temenni ederim:)

Teşekkür ederim Hacı Mehmet abi yeşil mercimek ekeceğim Allah izin verirse.çekirdekte işçi bu sene çok yıprattı beni makine almak istememdeki sebep o.hic olmazsa işçinin kahrını çekmem.

Nohut az da olsa ekmeyi düşünüyorum onun da yerini hazırladım tohum aldım 60 dönüm yeter tohumu çok pahalı gözüm kesmiyor daha fazlasına.

Evet Sorgunluyum abi yapabileceğim bir şey olursa başım üstüne

Sizin ekeceğiniz ürünler de inşallah iyi ve bereketli olur 5445 'in ayağının uğurlu gelmesini temenni ederim:)
Allah razı olsun ,duygular karşılıklı bilmeni isterim.
İnşallah bütün çiftçiler için bereketi bol bir yıl olur bu yıl.
Merçimek biçme aletini yukardaki gibi değilde afyon yapısıydı (yanlış hatırlamıyorsam ) biçtigini içinde toplayıp deste yapma özelli olan bi makinaydı onuda araştır.
Bu sene Ahmet in köye geldim Şahmuratlıya nohut tohumunu almaya kurban bayramından bi kaç gün önce ama zmn yoktu cok durmadım . hatta oğlumada sizden bahsettim inşallah sizlede tanışmak nsp olur.
Bakarsın bu senede sizden mercimek tohumu almaya gelirim

Allah razı olsun ,duygular karşılıklı bilmeni isterim.
İnşallah bütün çiftçiler için bereketi bol bir yıl olur bu yıl.
Merçimek biçme aletini yukardaki gibi değilde afyon yapısıydı (yanlış hatırlamıyorsam ) biçtigini içinde toplayıp deste yapma özelli olan bi makinaydı onuda araştır.
Bu sene Ahmet in köye geldim Şahmuratlıya nohut tohumunu almaya kurban bayramından bi kaç gün önce ama zmn yoktu cok durmadım . hatta oğlumada sizden bahsettim inşallah sizlede tanışmak nsp olur.
Bakarsın bu senede sizden mercimek tohumu almaya gelirim

Geri geri biçen makina kullanan oldu abi o çok yavaş ve zahmetli gibi görünüyor.

Yolun sorgun tarafına düşerse beklerim abi başım üstüne her zaman.ogluna beni anlatma okumaz bak :) şaka bir yana çocukluktan bu motorun üstüne binen bir daha iflah olmuyor.

Önümüzdeki yıl bütün herkes için bereketli bir yıl olsun inşallah.

Geri geri biçen makina kullanan oldu abi o çok yavaş ve zahmetli gibi görünüyor.

Yolun sorgun tarafına düşerse beklerim abi başım üstüne her zaman.ogluna beni anlatma okumaz bak :) şaka bir yana çocukluktan bu motorun üstüne binen bir daha iflah olmuyor.

Önümüzdeki yıl bütün herkes için bereketli bir yıl olsun inşallah.
Allah çümlemizin hakkında hayırlısını nsp eder inşallah ,değerli kardeşim.
Oğlum fen lisesinde okuyor bu yıl son .
Okuma yönünden sıkıntı yok ,bu zamanda en büyük yatırımın insana olan yatırım olduğunu her zmn söylerim evlatlarıma.
Olurya seninde yolun bizim memlekete düşerse hbrm olsun

İbrahim gecen sene teker izlerinden dolayi guzel bicim yapamadim takviyeyle bictigim halde yarisi tarlada kaldi busene cok guzel bicim yaptim ikinci vitesle bictim.murat oyuz yigit gobege bilye koymus bu italyan makina ve kopyalarinda bilye yok plastik burc var bunlarda bi sikinti olmazhttps://youtu.be/mDTOgS5LACo

Abi mibzerle traktö arasına tapan takma fikri çok kafama yattı teşekkür ederim , tapanı yan kollara mı bağlıyorsun abi ?

Bende de oğuz yiğit var bu sene 600 dönüm yer biçecek makinaya da bakdim dediğin bilyeyi göremedim önceden tedarik etmek için tam olarak nerde bu bilye tarif edersen sevinirim