Balya Makinasını Kimler Almalı Kaç hayvanı Olan Almalı

40 bin TL değerinde bir makineden hesap yapalım 1 balya 1 TL 40 bin balya yapar siz ne kadara balyalama yapıyorsunuz ve omorti süresi ve balya makinasını kimler almalı alınırsa kârlı ölümü büyük balya balya yapan makineden mi alınmalı çünkü balya toplama zahmetli 1 büyük balya 10 tane balya eder 50 kg dan ve 50 kg kaldırmak yorucu sizlerin fikirlerinizi almak istiyorum

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Balye makinesi teferruatlı iştir çalıştırması zordur. Ancak hayvancılık yapan yem bitkisi yetiştiren birisi kesinlikle almalı bence. İlla sıfır alınacak diye bir şey yok 20.000 liraya alınabilir iyi araştırılırsa 1.5 tl buralarda bağlama fiyatları

Haşbay konusunda kafam karışık benimde yem karma makinesi olan insanlar saman balyesini haşbaysız yaptırsa olabilir. yem karma makinesi zaten parçalar o sapları haşpaysız yapıldı mı hem tozdan sap kaybı olmaz hem bozulma daha yavaş olur. hem taşıma esnasında dağılmalar çok azalır. konuya yorum yazanlar bu konuda hakkında fikir belirtirse sevinirim.

Balye makinesi teferruatlı iştir çalıştırması zordur. Ancak hayvancılık yapan yem bitkisi yetiştiren birisi kesinlikle almalı bence. İlla sıfır alınacak diye bir şey yok 20.000 liraya alınabilir iyi araştırılırsa 1.5 tl buralarda bağlama fiyatları

Haşbay konusunda kafam karışık benimde yem karma makinesi olan insanlar saman balyesini haşbaysız yaptırsa olabilir. yem karma makinesi zaten parçalar o sapları haşpaysız yapıldı mı hem tozdan sap kaybı olmaz hem bozulma daha yavaş olur. hem taşıma esnasında dağılmalar çok azalır. konuya yorum yazanlar bu konuda hakkında fikir belirtirse sevinirim.
Amcamın 50 hayvanı var ot yetiştirip balya yapıyor her sene 8 bin 25 kğ lık balya gerektiğini söylüyor 2 yıl müteahhit ile çalıştı şimdi makine aldı kendisi yapıyor hemde müteahhitlik yapıyor

Amcamın 50 hayvanı var ot yetiştirip balya yapıyor her sene 8 bin 25 kğ lık balya gerektiğini söylüyor 2 yıl müteahhit ile çalıştı şimdi makine aldı kendisi yapıyor hemde müteahhitlik yapıyor

Ya ben anlamam balye işinden ama balye yaptırdım çok başkası yapınca hafif yapıyor nemli bağlıyor vs vs en temizi kendi makineni alacan kendin basacan maliyetten ziyade kafan ağrımaz.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Orhan
Ya ben anlamam balye işinden ama balye yaptırdım çok başkası yapınca hafif yapıyor nemli bağlıyor vs vs en temizi kendi makineni alacan kendin basacan maliyetten ziyade kafan ağrımaz.
Haklısın para başkasına gideceğine kendi makineni alırsın yavaş yavaş makinenin parasını çıkarır ve istediğim zaman uygun gördüğünde balyalama yaparsın keyfine gore

Yıllarca balya işini başkasına bağlattık Arıza yaptı yan yattı çamura battı bu gün yarın gelirim abi hep zor bela iş yaptırdık beş sene önce çayır biçme makinası aldık ve piyasaya biçme işine başladık yeşil yulaf fiğ yonca falan biz biçip hazırlıyorduk dışarıdan gelip Balyacı bağlıyordu en sonunda artık balya makinası almayı kafama koydum geçen sene kış aylarında babama hafta sonu makina almaya gideceğiz ona göre dedim gittik aldık bu sezon Allah’a şükür güzel çalıştık kendimizin 20 kadar büyük baş hayvanımız var her yıl 3000 tane kadar kendi malım için balya koyuyorum ben biçerdöver arkasında çalışmıyorum gerek yok çünki kendi köyümde piyasada 200 dönüm belki fazla yonca var her biçimde bu yıl 10 dönüm yer 150 balya yaptı ve yıl içinde 5 sefer biçtim 200 dönümü hesap edin biçme işide bana ait biçme işinde dönümü 25 tl bağlama 2 tl bunun yanında yeşile yulaf biçip bağlıyorum fiğ biçip bağlıyorum ayrıca ikinciye anız toplayıp haşpaysız bağladım o balyalarında 9 tl den sattım allah bin bereket versin

Ot yonca balyesinde ip +mazot+ bakım masrafarı balye başına bizim traktör ve makine için 45kuruş.

Senelik 15bin balye üstüne şart bence. Veya tarlasi az olup piyasaya çalışıp ekmeğini çıkarmak isteyene...

Ot yonca balyesinde ip +mazot+ bakım masrafarı balye başına bizim traktör ve makine için 45kuruş.

Senelik 15bin balye üstüne şart bence. Veya tarlasi az olup piyasaya çalışıp ekmeğini çıkarmak isteyene...
50000 uzeri balya bagladim. Yonca disa calisiyorum. Hore kenara kodugum para 5 bin yoktur. İp para mazot sate ayri para insanlarin kahri sate cekilmez. Kendi yerin yoksa bizim gibi para kazanmak icin yapiyorsan bence zarar. Balya basi 90 kurus 1 lira . bu paralari gecemessin makina cogaldi. 70 kurusa 60 kurusa ot baglayan var.burlarda nasil para kaziniyorlar bilemedim.

• Beğen

50000 uzeri balya bagladim. Yonca disa calisiyorum. Hore kenara kodugum para 5 bin yoktur. İp para mazot sate ayri para insanlarin kahri sate cekilmez. Kendi yerin yoksa bizim gibi para kazanmak icin yapiyorsan bence zarar. Balya basi 90 kurus 1 lira . bu paralari gecemessin makina cogaldi. 70 kurusa 60 kurusa ot baglayan var.burlarda nasil para kaziniyorlar bilemedim.

Burada bizi 1.5 tlden yontuyolar mı acaba :)

• Beğen
Aynen abi bizdede 0.8 1tl arası.

Herkes alsın bence bağlama rakamları dip yapsın Uzaktan süper iş olarak görenler hayaller hayatlar karşılaştırması yapsın parçacılar servisler servisim diye geçinenler para kazansın ekonomiye can verilsin Sonrasında 1-2 yasında makinalar satılığa çıksın yer gök makina hurdalığı olsun bende nakiti basıp temiz olanları kelepir alayım [emoji3]

arkadaşlar bizim burda 2tlden bağlıyorlar çok yüksek fiyat kendi tarlalarımdan 3000 balya çikar kapalı garajım var bu sene tarladan 6tl'den sattım 2si balyacıya gitti balya makinesi alsam kendim depo yapsam diye düşünüyorum 3000 balya için ikinci el bir makine almak mantıklı mı ?

• Beğen
arkadaşlar bizim burda 2tlden bağlıyorlar çok yüksek fiyat kendi tarlalarımdan 3000 balya çikar kapalı garajım var bu sene tarladan 6tl'den sattım 2si balyacıya gitti balya makinesi alsam kendim depo yapsam diye düşünüyorum 3000 balya için ikinci el bir makine almak mantıklı mı ?
Her yıl 3000 tane yaptiriyorsaniz evet alınır. 6000 tl yılda az para değil

Hiç durma al taş gibi çalışan çok makina var 15 bin 25 bin arası