Ahur projesine yardım

Bu planlamadaki sıyırgı genişliği 5 metre oluyor,acaba
2d6af0db63d095f927063427cc79042e.jpg
randuman verirmi.gübre çukuru için herhayvan başına ne kadar yer yapılmalıdır.birde ahurun geniş olan kısımları yani hayvanların dış gezinti alanları doğu ve batı istikametinde kalıyor. Dezavantajı çok olurmu. Bu gezinti alanlarını birbirine bağlamalımıyım. Ahırın yapılacağı arazi 400 dekar. Ancak kot farkından dolayı güney istikametine çeviremiyorum. Gübre çukuru ters oluyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kilitler 80-90 cm arayla koyulur fakat yataklık için 120cm gibi bir genişlik gerek. Yani her kilide 1 hayvan koyarsan bazılarına yatak kalmaz. 5 metre sanırım fazla ama yinede sıyırıcı yapan bir firmayla görüş derim. Dinlenme alanında kuzeye bakan tarafları 2 metre duvarla kapatırsan soğuk rüzgarı engellersin

Sagilir için düşündünüz galiba bu sistemi
Gubre siyirici otomatik olacaksa cok geniş gerek yok
Dis gezinti alanında toprak zemin bırakmanızi tavsiye ederim .
Iyi havdlarda kadpilar açık isteyen içeride isteyen dışarıda
Ic bölmeler icerden dışarı olmali dışarıda karismasin hayvanlar

Disarida geziti alaninda da ayri
Bu sistemde sınıflandırma olur
Sagilan lar yeni doguranlar kurudakiler duveler gibi hepsi ayri
Insaat asamasinda egimlere dikkat edin hem yanlara hem boyuna
Kot farkindan iyi faydalanın su durmasin binanin ortasinda
Gübre cukuru büyüklüğü cok onemli degil dolunca bosaltirsin

Ben olsam....
50×100=5000 M2 yaparım tam ortadan yemlik yolu durak demiri yok, yemlik yanı sıyırıci için beton olabilir. Hınç beton olmasada olur . Durak demiri taban betonu na yapılan harcama yı çaþıya harcarsanız extra masrafı yok tabi yeriniz musaitse

Bu planlamadaki sıyırgı genişliği 5 metre oluyor,acaba
2d6af0db63d095f927063427cc79042e.jpg
randuman verirmi.gübre çukuru için herhayvan başına ne kadar yer yapılmalıdır.birde ahurun geniş olan kısımları yani hayvanların dış gezinti alanları doğu ve batı istikametinde kalıyor. Dezavantajı çok olurmu. Bu gezinti alanlarını birbirine bağlamalımıyım. Ahırın yapılacağı arazi 400 dekar. Ancak kot farkından dolayı güney istikametine çeviremiyorum. Gübre çukuru ters oluyor
Şuan ipard kapsamında aynı tip ahır yapılıyor burda aynen böyle..

• Beğen
Tepkiler: umit20