Traktör Römorkunu Devirdiler

Neyse ki kereste, tekrar yüklemesi kolay olmuştur.
Tek dingil römorklarda dingil romorkun cok gerisinde olunca dengesi çabuk bozuluyor. Fakat yükü traktöre daha çok verdiği için çekiş için faydası var. Doğadaki denge yasası, bi taraftan aliyorsa bi tarftan veriyor.

• Beğen
Tepkiler: Erbaalı60
Gecmis olsun iyi yani remorkun cekisi donerli olmasi Bir cok.remorkta sabit ceki. Var boyle durumlarda traktore ve remorka ciddi hasarlar veriyor.bende tek dingil tek teker remork kullaniyorum. Bende cok.devirdim. isin en zoru o sardigin remorku tekrar bosaltip sarmasi

Abi bizim köyde hep 30-40 yıllık göynük romörku dediğimiz tipde römorklar var.Zamanında ağaç kapaklıydı çürüğünce üste demir yaptırıp damper ekleyerek bir nevi modifiye yapıldı.Lastikler 8.25-20 kamyon tekerli ve dingilleri muazzam güçlü.Yatmaya çok dayanıklılar.Yeni tipler bunlar kadar dayanıklı değil.Civarda duyuyorum yenilerin dingillerin koptuğunu.Şasesinin yamulduğunu hele o montanonun şasesine aldanıp vaybe ne römork yapmışlar dedik ama bildiğin naylon.Hem bizim köydeki hemde komşu köydeki römorkların şasesi büküldü geri iade ettiler ama halen bayinin önünde cenaze gibi duruyolardı.Velasıl kelam ne varsa eskilerde var.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk

Abi bizim köyde hep 30-40 yıllık göynük romörku dediğimiz tipde römorklar var.Zamanında ağaç kapaklıydı çürüğünce üste demir yaptırıp damper ekleyerek bir nevi modifiye yapıldı.Lastikler 8.25-20 kamyon tekerli ve dingilleri muazzam güçlü.Yatmaya çok dayanıklılar.Yeni tipler bunlar kadar dayanıklı değil.Civarda duyuyorum yenilerin dingillerin koptuğunu.Şasesinin yamulduğunu hele o montanonun şasesine aldanıp vaybe ne römork yapmışlar dedik ama bildiğin naylon.Hem bizim köydeki hemde komşu köydeki römorkların şasesi büküldü geri iade ettiler ama halen bayinin önünde cenaze gibi duruyolardı.Velasıl kelam ne varsa eskilerde var.
Bilirim goynuk remorklarini burada da var sizinkiler gibi buradada modifiye edildi sac kasa oldu tekerleri buyuktu isuzu cantlari taktilar. Daha his oturakli oldu . Suanki 10 tonluk remorklardan saglam denk gelse bende bi tane alcamm

b5b2598d98c34021557f84d5202d1a29.jpg