Erkun 80 kac tork

Merhaba arkadaslar bende 80 lik 2008 model lux seri erkunt var bunlar kac tork ve kac gazla is yapmaliyim

Erkunt Servet 80T Lüks sanırım Maksimum Tork :291 Nm maksimum tork'a ulaştığı devir 1400 dev/dak buna göre 1600 1700 gazla iş yapmanız ideal olur ondan sonraki her gaz yakıt israfıdır hassasiyet ayarına gelecek olursak iki koluda tamamen aşağı indirin sol taraftan yani sizden tarafta olan kolu yavaş yavaş kaldırın kollar kaç numarada kalkmaya başlıyorsa 1-2 numara altı hassasiyetinizin en iyi algıladığı noktadır örneğin 9 a gelince kalktıysa siz hassasiyeti 7-8 e ayarlamanız gerekir hassasiyeti iyi ayarlarsanız hiç arkanıza bakmazsınız kazayağı gibi ekipmanda kollardan zıplamaları açın.

Erkunt Servet 80T Lüks sanırım Maksimum Tork :291 Nm maksimum tork'a ulaştığı devir 1400 dev/dak buna göre 1600 1700 gazla iş yapmanız ideal olur ondan sonraki her gaz yakıt israfıdır hassasiyet ayarına gelecek olursak iki koluda tamamen aşağı indirin sol taraftan yani sizden tarafta olan kolu yavaş yavaş kaldırın kollar kaç numarada kalkmaya başlıyorsa 1-2 numara altı hassasiyetinizin en iyi algıladığı noktadır örneğin 9 a gelince kalktıysa siz hassasiyeti 7-8 e ayarlamanız gerekir hassasiyeti iyi ayarlarsanız hiç arkanıza bakmazsınız kazayağı gibi ekipmanda kollardan zıplamaları açın.

Kollarda zıplamakat nedir abi onu anlamadım

Kollarda zıplamakat nedir abi onu anlamadım

Fotoğrafta işaretlediğim yerler vardır heralde sizin kollardada bakarsınız bi olmazsa fotoğraf atarsınız kolları

3fd7c271cab1035f46fab2d71cba792b.jpg

• Beğen
Tepkiler: MURTKAYA
Merhaba arkadaslar bende 80 lik 2008 model lux seri erkunt var bunlar kac tork ve kac gazla is yapmaliyim
tarlada 17 gazla iş yapın genelde, tarlada iki koluda indirin, sol taraf sizdeki kol derinlik ayarı traktör hangisinde rahat çekiyorsa derecesine göre çıkartın, çok yukarı çekerseniz ekipman batmaz, yan kollar eşit olsun biri aşağıda birisi yukarıda olursa ekipman bir.tarafa batma yapar traktörü kasar

Birde bişey daha sorucam kolların ikisinide indirdim diyelim kaz ayağı çrkiyorum soldakini kaldırdım 9 da kalktı ben 7 ye getirdim onu ekiman daldı aşağı diğer koluda kaçta çekiyosa ona göre ayarlacam dimi yani en altta bırakmıcam

Onun neyini açmam gerekiyo peki

ok ile gösterdiğim pimi sökersin önce sol taraftan yatay kısımdan dik kısıma alırsın çiviyi sonra takarsın pimini askı kolunu bi elinle kaldırmaya çalışırsın kalkıyorsa boşlukta tamam olmuştur aynı şekil sağ askı kolunuda yaparsın kaz ayağında hassasiyet görev görmez hangisiyle istersen sürebilirsin sürersin kaç numarada çekiyorsa ona göre ayarlarsın işte kaz ayağında hassasiyet görevi görmediği için bu gösterdiğim zıplamaları yapmışlar işte dediğimi uygularsın.

erktn.jpg

ok ile gösterdiğim pimi sökersin önce sol taraftan yatay kısımdan dik kısıma alırsın çiviyi sonra takarsın pimini askı kolunu bi elinle kaldırmaya çalışırsın kalkıyorsa boşlukta tamam olmuştur aynı şekil sağ askı kolunuda yaparsın kaz ayağında hassasiyet görev görmez hangisiyle istersen sürebilirsin sürersin kaç numarada çekiyorsa ona göre ayarlarsın işte kaz ayağında hassasiyet görevi görmediği için bu gösterdiğim zıplamaları yapmışlar işte dediğimi uygularsın.

Ekli dosyayı görüntüle 22319

Abicim sen tel versene bana köye gidince detaylı foto çekip sana atarım birde pulluk ile iş yaparken be yapmalıyım

Abicim sen tel versene bana köye gidince detaylı foto çekip sana atarım birde pulluk ile iş yaparken be yapmalıyım

pulluk ayarına gelirsek ortakolu traktörden en alt deliğe pulluktan en üst deliğe takarsın ortakoluda ayarlarsın sonra sağ ve sol askı kollarını komple kısarsın ondan sonra sol askı kolunu 4-5 tur açarsın sağ askı koluna elleme kısık kalsın hassasiyetide dediğim gibi ayarla güzelce sür çiftini arkana bakma bile iyi ayar demek iyi sürüm demek burdan özel mesaj olarak atabilirsin fotoğrafları yardımcı olurum.

abi sen hiçbirşeyi karıştırma ilk önce düz bir yerde ekipmanı eşit seviyede olup olmadığına bak. Tarlaya girince ikisini indireceksin soldaki ile derinlik ayarı vereceksin hepsi bu kadar 🙂
Yanlisin var kardesim soldaki kol koltuktan taraftaki hassiyet ayaridir sagdaki camurluk tarafindaki kol.alcaklik yuksekliktir. Sefa kardesim cok guzel anlatmis.sefanin.soyledigine bir eklemede ben yapim yan gergi pimlerini de oynar konuma almaya unutmayiniz aksi taktirde traktorun onunu cekme yapar. Pulluk kendi ozgur gitsin traktore bir mudehale etmesin.

Yanlisin var kardesim soldaki kol koltuktan taraftaki hassiyet ayaridir sagdaki camurluk tarafindaki kol.alcaklik yuksekliktir. Sefa kardesim cok guzel anlatmis.sefanin.soyledigine bir eklemede ben yapim yan gergi pimlerini de oynar konuma almaya unutmayiniz aksi taktirde traktorun onunu cekme yapar. Pulluk kendi ozgur gitsin traktore bir mudehale etmesin.
soldaki hassasiyet evet sağdaki kaldır indirme kolu. Tarla sürümünde sağdaki kolu indirip soldaki kol ile derinliği ayarlıyorum. Sefanin anlattığına göre soldaki kolu 7 numarada kullanmaliyiz fakat ekipman batmaz bu seferde

soldaki hassasiyet evet sağdaki kaldır indirme kolu. Tarla sürümünde sağdaki kolu indirip soldaki kol ile derinliği ayarlıyorum. Sefanin anlattığına göre soldaki kolu 7 numarada kullanmaliyiz fakat ekipman batmaz bu seferde
Her traktorde cizelge farkli. Kimi traktor 0 15 deger var kiminde 0 7. Onun icin iki koluda tam indirip soldaki hassiyet kolunu yavas yavas kaldirdigin da kollar hangi degerde kalkmaya basliyor ise. 1 numara alti en iyi hassiyet noktasi ornek verirsek kollarin ikisinide indirdik hassiyet kolunu kaldirirken kollar atiyorum.5 te kalkti. Bir tik alti 4 numara en iyi hassiyet noktasi.
Senin yontemde ise yarar ama traktortor tam hassiyet algisi duser. Birde bu yontemi uygula farki hissettirir.

79445772979953dd8f8355f84a39d1df.jpg
bu şekilde bizimkisi
Kardeşim Erkunt ta salınım yeri yok orasi düz bir tane delik var ,bir pimle takılıyor sabit yani anlayacağın . Ustam tarlaya gir sağ taraftaki sarı kolu sona indir ,soldaki kırmızı koluda traktörün en rahat çektiği konuma getir ,çok yukarı yaparsan batmaz ,çok aşağıya yaparsan dalma yapar .bunu yaptıktan sonra oks yokmu onla dönüşleri yap tekrar oks düğmesine bas bu kadar basit .. (2012 Erkunt Servet 80.3 lüks kullaniyorum ).

• Beğen
Tepkiler: bbionik