Aklın yolunun bir olduğunu sonunda iyi anladılar..

2009 Erkunt 70 liğin şanzımanı komple söktük , topladık.Bir kaç dişli farkı var, eski ZF şanzımanlardan o kadar.Eski kasaların malzemeleri genelde Avrupa parça çoğunlukta, standartları fena değil, senchromenchleri çelik olanlarla yeniledik, + geri vitese de senchromench taktık, düzgün kullanılırsa levyeliden farkı kalmıyor.
Zor arazi şartlarında çalışıyoruz, farkları daha iyi ayırıyoruz.Yakıt farkları max %15, hafif sıklet motor belki kumsal arazide bi tık iyi olabilir, denemedim.Büyük yakıt farkları oluşmaz, bazı markalarda %30 yakıt tasarrufu yazıyor, lafla değil icraatla paylaşım, bekliyorum.
Geri vitese senkromec takılması iyimiş abi. Bende tumocan için araştırıyorum. 1. 2. Ve geri vites senkromeçi kaça patlar? Birde geriye gecirmek için tam durmak mı gerekiyor?

Geri vitese senkromec takılması iyimiş abi. Bende tumocan için araştırıyorum. 1. 2. Ve geri vites senkromeçi kaça patlar? Birde geriye gecirmek için tam durmak mı gerekiyor?

Fiyat konusunda birşey diyemem, fakat motor bölmek 400 TL civarlarında + malzeme parası masrafı olur.Geriye geçirmek için tam durmaya gerek yok 15 km/h hıza kadar rahat kullanılır. Seri 3,4 viteslerde zorlamamak lazım, yavaşladıktan sonra kullanmak iyi olur.Yüksek viteste kullanmak diferansiyeli zorluyor.

Sayın The Hoca bizde 2012 model klasik orta vites 8075 var geri vites geçişleri sıkıntılı.(sıkıntılı derken durmadan zor geçiyor ve carliyor durunca sıkıntı yok) Senkromec takinca nasil olur. Sokulmusken diger viteslerede takıldığını ne tavsiye edersiniz. Gerçi tumucana daha anahtar degmedi ama. Gereği var mi

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Sayın The Hoca bizde 2012 model klasik orta vites 8075 var geri vites geçişleri sıkıntılı.(sıkıntılı derken durmadan zor geçiyor ve carliyor durunca sıkıntı yok) Senkromec takinca nasil olur. Sokulmusken diger viteslerede takıldığını ne tavsiye edersiniz. Gerçi tumucana daha anahtar degmedi ama. Gereği var mi
Synchro 12+3 diye biliyorum abi sizinkini. Geri hariç tüm viteslerde senkromeç Yok muydu?