Ot ilacı

Mrb herkese. Arkadaşlar, az bir yerim var 4 dönüm, ben buraya nohut ekeceğim. Geçen yıl buğday vardı ondan önceki yıl fasulye vardı 1-2 yıl. Ondan öncesindeyse 8-10 yıl yonca vardı. Fasulyeler otdan görünmedi, fasulye içinden ot değilde, otun içinden fasulye çıkmış gibi oldu.
Şimdi bazıları yine çok ot olur, nohudu ekmeden 2 hafta önce bir ot ilacı at sonra nohudu ek diyor.

Bu dedikleri doğrumu, doğru ise hangi ilacı, nasıl, ne zaman atmalıyım.
İlaç nohuda geçer mi..? ( sonra zehirlenmeyelim)

• Beğen
Tepkiler: HAMUKA
Ot türleri ve çeşitleri önemli geniş yapraklı otlar ise eğer bayerin merlin flexx faydası olur diye düşünüyorum ama tabiki en sağlıklı karar için ziraat mühendisi yardımı alman doğru olur bence şimdiden hayırlı bereketli ürünler

İmazethapyr etken maddali ilaçlar nohutta ekim sonrası çıkış öncesi olarak uygulanır. bu ilaçların uygulandığı tarlada 2 yıl pancar yetişmez 6 aya kadar hububat yetişmez deniyor ama haşhaşta halaza çıktı :)

Çıkış öncesi ilacı nohuta geçer mi bilmiyorum.

Bahsettiğiniz etken maddeyi taşıyan ilaçlar ekim öncesi uygulanıyorsa, ilaçın ürüne geçmemesi gerekir. Fakat bu ilaç otla mücadele anacıyla mı kullanılıyor.
Pancar ekmeyeceğim, olursa yine nohut ekerim.

Eğer ekim sonrası ot ilacı atmak istiyorsan Pursuit muadili imazathapyr etken maddeli ilaç atabilirsin zaten bu etken madde de yasaklandı 250 cc si yaklaşık 10 dönüme atılır Bayer Merlin gereksiz pahalı. 1 şişe alsan yeter. Ama sana tavsiyem çok fazla ot var ise 48 SL total ot ilacını at 10 gün sonra nohut u ek

• Beğen
Tepkiler: atayyy
Eğer ekim sonrası ot ilacı atmak istiyorsan Pursuit muadili imazathapyr etken maddeli ilaç atabilirsin zaten bu etken madde de yasaklandıA 250 cc si yaklaşık 10 dönüme atılır Bayer Merlin gereksiz pahalı. 1 şişe alsan yeter. Ama sana tavsiyem çok fazla ot var ise 48 SL total ot ilacını at 10 gün sonra nohut u ek

Peki 48 sl total'i atınca tarlayı sürüpde mi bekleyelim yolda 10 günün sonunda mı sürelim