DEUTZ 5110 C KATİ GUBRE DAGİTMA

Makine kaç m3 ve kronik sorunları varmı ? Bizim akziraatlarda zincire bağlı demirler her turda yamuluyor,hidromotor yağ ısıtıyor

Makina 5 tonluk yani çok büyük değil. Zaten emanet olarak arkadaşımdan alıyorum. İlk defa kullandığım için şöyle bir sorun oldu, römork tam dolu ilken arka kapağı biraz açıp gübreyi serpmek isteyince alttaki zincirli palet çalışmadı yani kerme nin üstten uyguladığı başınç fazla geldi bu nedenle ilk dağıtıma başlarken kapağı baya fazla açıp sonra kısmak gerekiyor bunun dışında bir sorun görmedim.

Sayın Erbaalı bereketli olsun. Fayda konusunda hiç şüphem olmasın. Kesinlikle fayda sağlayacak. Ne kadar atabilirsen at toprağa.

Evet herkes öyle diyor ben de şu anda kamyonlarla kerme çekmeye devam ediyorum. Yağış nedeniyle ara verdik ama hava açarsa devam. Dağıttığım haricinde şu anda 8 kamyon daha yıktık. Artık ne kadar çekebilirsem kar yağana kadar devam edecez sağolasın

• Beğen
Tepkiler: MehmetGngr
Evet herkes öyle diyor ben de şu anda kamyonlarla kerme çekmeye devam ediyorum. Yağış nedeniyle ara verdik ama hava açarsa devam. Dağıttığım haricinde şu anda 8 kamyon daha yıktık. Artık ne kadar çekebilirsem kar yağana kadar devam edecez sağolasın
Kısa sürede eğer imkan varsa birim alan hesabı yapıp iki üç parça tarlada deneme yapabilir misin. Mesela küçük bir araziye diyelim 10 dekar. buraya 5 ton veya 2 remork diğerlerinde farklı oranlarda döküp ürünün durumunu bir degerlendirsen diyorum. Yada ayni tarlaya bir kenarinada olabilir. Kolay gelsin.

Kısa sürede eğer imkan varsa birim alan hesabı yapıp iki üç parça tarlada deneme yapabilir misin. Mesela küçük bir araziye diyelim 10 dekar. buraya 5 ton veya 2 remork diğerlerinde farklı oranlarda döküp ürünün durumunu bir degerlendirsen diyorum. Yada ayni tarlaya bir kenarinada olabilir. Kolay gelsin.

Yaparız bu sene muhtemel çünki tesviye sonra kumsal çıkan yerler oldu kermesi oralara atıyoruz orta kışıma atma dediler bakalım hasatta ölçmeye çalışırım inşallah. Bizde eskiler şöyle der, kerme atılan tarla eğer ki sulamazsan en az 7 sene bunu unutmaz. Bakıp görecez