Arpada son durum

Oncelikle bunlari bana hicbir muhendis onermedi kendi uygulamalarim. Yapraktan uygulamayi tek sefer potasmag cinko sulfat ve amino asidi karistirarak yaptim. Koruyucu olarak fungusit atimini fark edemedik ve yogun hastalik olusunca ayrica ileri duzeyde olunca kesin cozum adina hastaligi sadece koruyucu degil iyilestirici ozelligini de goz onune alarak bu ilaci kullandim. Daha ucuz ilaclar bu derece hastalik sporu bulasmis bitkide iyilestirme degil sadece daha ileriye gitmesini engelleyebilir. Ama mutlaka Capalo ilacini at diye de onder ciftci muhendisi onerdi.
Amino asit hangini kullandin

Isabion fiyat nedir ? Uygulama dozajı nedir ? Sanırım sadece stres ve bitki büyüme düzenleyicisi olarak geçiyor

Ben 20 litreligini 500 liraya aldim bayinin elinde gecen seneden oldugu icin. Yeni sezon fiyati 650 dediler. Burada onerilen doz 200 ml kokbogaz ilaci ile 200 ml pas ilaci ile birlikte. Ama ben deneme amacli 2 tarlaya 400 ml uyguladim kokbogaz ile. Digerlerine 200 attim. Pas ilaclamasinda da ayni uygulamayi deneyecegim bakalim.

Ben 20 litreligini 500 liraya aldim bayinin elinde gecen seneden oldugu icin. Yeni sezon fiyati 650 dediler. Burada onerilen doz 200 ml kokbogaz ilaci ile 200 ml pas ilaci ile birlikte. Ama ben deneme amacli 2 tarlaya 400 ml uyguladim kokbogaz ile. Digerlerine 200 attim. Pas ilaclamasinda da ayni uygulamayi deneyecegim bakalim.
Gerçekten gözle görülür bir fark yaratıyormu? Fiyatı biraz yüksek geldi

f50addc0dbf94f37d8f10a2d4305831f.jpg

60b052e52ffef9df147fd2b3c3524c20.jpg

f3390621050d51119bd7731210bcf979.jpg

fb56b0f8d701e3ea3d20344a515cd965.jpg

28 aralikta calsimagsi ilaci takviyesi yaptim.
1 ocak 2018 de arpalari dolastim. Son vaziyet bu. Capalo ilaci masallah kulleme hastaligini halt etmis ve yapraklar gayet iyi duruyor. Yalniz ust uste gelen yerlerde yatma sorunu devam etmekte.
Herkese bol bereketli seneler [emoji2]

Merhaba
Masallah arpalarınız iyi duruyor
Acaba ekim dahil yaptıgınız uygulamaları ve kullandıgınız tohum, gübre miktarlarını yazabılırmısınız?

Onceki hasadi kaldirinca ilk once 13 lu cizel cektik. Sonra rotavator cekip yeri oturttuk. Daha sonra ot yaptigi icin mecbur diskaro ile bozduk. Bu sene yagisli gittigi icin yine ot yapti ve bu sefer 40 li tiller cektik. Ardindan 25 kg 20.20.0( 36SO3) taban gubresini serptik ve tirmik ile yeri duzledik. Ardindan 22-23 kg bandinda tohum attik. Bu arada cesit Slodoran. Kasim ayi icerisinde 300 gram Potasmag ile 300 gram Cinko sulfati 100 ml aminoasit ile karistirip attik. Sonra kulleme hastaligi geldi ve Capalo ilacini attik. Ocak ayinda havalar sicak gidince dekara 300 gram Calsimagsi gubresini yine 100 ml amino asit ile attik. 2 subatta 15 kg ure attik. 6 subatta ise input ile isabion (200ml) karistirip attik.

• Beğen
Tepkiler: manyaslı

Onceki hasadi kaldirinca ilk once 13 lu cizel cektik. Sonra rotavator cekip yeri oturttuk. Daha sonra ot yaptigi icin mecbur diskaro ile bozduk. Bu sene yagisli gittigi icin yine ot yapti ve bu sefer 40 li tiller cektik. Ardindan 25 kg 20.20.0( 36SO3) taban gubresini serptik ve tirmik ile yeri duzledik. Ardindan 22-23 kg bandinda tohum attik. Bu arada cesit Slodoran. Kasim ayi icerisinde 300 gram Potasmag ile 300 gram Cinko sulfati 100 ml aminoasit ile karistirip attik. Sonra kulleme hastaligi geldi ve Capalo ilacini attik. Ocak ayinda havalar sicak gidince dekara 300 gram Calsimagsi gubresini yine 100 ml amino asit ile attik. 2 subatta 15 kg ure attik. 6 subatta ise input ile isabion (200ml) karistirip attik.

Maşallah iyi hizmet kaliteli ürün sizleri tebrik ederim iyi çalışmalar