Arpada son durum - Sayfa 3

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123
35 sonuçtan 31 ile 35 arası gösteriliyor

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Bu kök yeşil aksamı kaldıramıyor.Şuanda yatsa senin için daha iyi.Hiç olmazsa gelişim yavaşlar birazdaha köke çalışır.Çok güzel görünüyolar ama çok ilerideler.

abdül34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kök yeşil aksamı kaldıramıyor.Şuanda yatsa senin için daha iyi.Hiç olmazsa gelişim yavaşlar birazdaha köke çalışır.Çok güzel görünüyolar ama çok ilerideler.
    Ben oyle oldugunu dusunmuyorum. Cunku bu zamanda yatan arpa sapa kalkmada ve basak cikarmada zorlanir diye biliyorum. Dane dolumunda yatsa daha iyi. Cunku o saatten sonra sadece kurumaya ihtiyaci olacak. Evet bu sene cok garip bir sene oldugu icin herseye hazirlikliyiz. Gecen sene ile cektigimiz fotograflara baktikta sanki mart ayinin sonundayiz.

Baykaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Kim ne derse desin çok starter çok güzel bir bgd dir topraktan ve yapraktan olmak şarti ile iki çeşiti vardir inanilmaz kardeşlenme yaptirir.
    Yatmaya çare potasyumdur eğerki yaprak uygulamasi yapacaksanız tavsiyem Doktor tarsa (fluver fruit) uygulaması yapınız.

cenap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    3 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Bölgemizde bu yıl olağan dışı hava şartlarının yaşandığı bir yıl geçirmekteyiz.
    Ekinler,20 ila 30 cantim boyuna ulaştığı için bitki sapını büyütmekte ciddi bir oranda azot tüketti. Bu yüzden ekinlerde yer,yer sararmalar var.

Bölgemizde bu yıl icin tahmini arpa hasadı,mayıs 15'te en erken,mayıs 25'te en geç hasada başlanır.
    Bu durum karşısında kafam karmakarışık olmuş ve bu yüzden arpa tarımında tecrübeli bir arkadaştan yardım istiyorum.

Gübreleme konusunda babam diyor ki; ocak 15 ila 25 arasında tek seferde d/20 kg. üre atalım ve bir dahada ilaç dışında tarlaya girmeyelim.
    Buna karşılık bende diyorum ki; ocak 15 ila 25 arası d/15 kg. üre,mart 1 ila 10 arası d/13 kg. amonyum sülfata bir miktar pril yapıda potasyum nitrat karıştırarak 2 uygulama yapalım.

Tek seferde yüklü miktarda üre uygulaması,bu yıl için rizikolu olur.

manyaslı teşekkür etti.

abdül34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Danistigimiz muhendislerde sizinle hemfikir. Tek yuksek yapmaktansa dusuk cokca yapin dedi. Normalde 20 kg üre düşünüyorduk 30 kg da amonyum nitratı 2 parça halinde totalde 3 uygulama düşünüyorduk. Şimdi ise üreyi 15 kg tek amonyum nitratı da 3 seferde 10-12 kg olarak yapmayı düşünüyoruz.

manyaslı teşekkür etti.

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)