massey 5430 veya 5435

arkadaşlar massey 3085 şi verip ikinci el 5430 yada 5435 almayı düşünüyorum yakıt çeki hakkında ikinci elde dikkat edilecek durum ve önerileriniz nedir

Bizde 3.085 phantom ve 5450 var yakıtını sorarsan 5450 1.4 ile 1.7 arası yakıyor 3.085 ile aynı yakıtı sana ve kullanımına bağlı gereğinden fazla büyük pulluk takarsan yakarsın çok vitesle oynarsan yakarsın toprağına göre o motorun en fazla çekeceği 4 lü 16 tıdır 3 a ile çekebilirse çekiyodur sen hep çektiğinin bir vites aşağısı ile yani 2 d ile çalışacanki yakıdı az olacak makinenin ben 2 senedir 5450 kullanıyorum yakıt konusunu çözdüm toprak çok ağır bizim buranın 4lü 16 ünlü yaylı kullanırken 14 e kapamak zorunda kaldım yakıt ise çok güzel akşama kadar 70 dönüm yere 100 litre yakıyor siz hesaplayın 5450 ye kıyaslayarak 5430 un çekişe gelince 3.085 te intercoler var ise 5430 dan daha iyi çekebilir bence alacaksan 5440 tan aşağısını alma beklentini karşılamayabilir benim görüşüm bu.

Bizde 3.085 phantom ve 5450 var yakıtını sorarsan 5450 1.4 ile 1.7 arası yakıyor 3.085 ile aynı yakıtı sana ve kullanımına bağlı gereğinden fazla büyük pulluk takarsan yakarsın çok vitesle oynarsan yakarsın toprağına göre o motorun en fazla çekeceği 4 lü 16 tıdır 3 a ile çekebilirse çekiyodur sen hep çektiğinin bir vites aşağısı ile yani 2 d ile çalışacanki yakıdı az olacak makinenin ben 2 senedir 5450 kullanıyorum yakıt konusunu çözdüm toprak çok ağır bizim buranın 4lü 16 ünlü yaylı kullanırken 14 e kapamak zorunda kaldım yakıt ise çok güzel akşama kadar 70 dönüm yere 100 litre yakıyor siz hesaplayın 5450 ye kıyaslayarak 5430 un çekişe gelince 3.085 te intercoler var ise 5430 dan daha iyi çekebilir bence alacaksan 5440 tan aşağısını alma beklentini karşılamayabilir benim görüşüm bu.

Kardeş sen o 5450 ye 4 lü pullukla yazık ediyon :)

Sen kaçlı takıyon seninkine toprak yapınız arazi yapınız nasıl pulluğa toprak yapışıyormu valla ben yakıtındanda çekişindende menmunum 5 liyi takıyım 2 b ile zor gider burada rampalarda yerinden oynatamam o yüzden 4 lü takıyorum yok arazin düz kumsal olsa talarım 5 liyi rahat rahat giderim

Ben alpler 5 li 13 no kullanıyodum dere kenarı kara toprakta bile 30-40 cm derinlikte 2C de çok rahat çekiyordu.Hatta 2C ye düştüğü çok nadir oluyordu genelde 2D ile gidiyordu.
Ünlünün yaylı 5 li 14 numarasını aldık yeni ama daha kullanmak nasip olmadı.
Bizim burda 5x14 yaylıyla çalışanlarda memnun zorlanmadan çekiyor diyolar.

• Beğen
Tepkiler: bayram adamkaya

Ben alpler 5 li 13 no kullanıyodum dere kenarı kara toprakta bile 30-40 cm derinlikte 2C de çok rahat çekiyordu.Hatta 2C ye düştüğü çok nadir oluyordu genelde 2D ile gidiyordu.
Ünlünün yaylı 5 li 14 numarasını aldık yeni ama daha kullanmak nasip olmadı.
Bizim burda 5x14 yaylıyla çalışanlarda memnun zorlanmadan çekiyor diyolar.
İyi valla çekiyorsa biz burda 5 li 14 ü 5460 a takıyoz yakıtıda iyi 5450 nin menmunum youtubede videolarım var bakabilirsin 5450 tanıtım vs zaten ilk benimki çıkar yazarsan

Ben biliyom senin videoları.Yonca sökümü yaptığın tarla ağır toprak diğerleri kumsal gibi.Sende en yeni yüklenenlere bak benim videolarda var.
O pulluğa yapışmayan yerler kuruya sürdüğüm yerler ondan birde açık konuşmak gerekirse hep herleyin iyi yanlarını çekerler traktörcüler maksat traktörüm böyle çekiyor vs falan 😂 keşke gelsende şöyle baharın güzün yaşta bi sürüm yapsak ozaman görün durumu senin videolarınıda hatırladım bu arada

O pulluğa yapışmayan yerler kuruya sürdüğüm yerler ondan birde açık konuşmak gerekirse hep herleyin iyi yanlarını çekerler traktörcüler maksat traktörüm böyle çekiyor vs falan keşke gelsende şöyle baharın güzün yaşta bi sürüm yapsak ozaman görün durumu senin videolarınıda hatırladım bu arada

Tabi toprağın bir yılı diğer yılı tutmuyor.
Biz youtube de yeniyiz :) :)

• Beğen
Tepkiler: ahmet_1905