Kurbandan 3 ay once Toklu

Kurbandan 6 ay önce alamam cunku iznim o kadar yok ancak 3 ay once alabilirim yada ramazandan once alabilirim kuzu gibi olacak zaten ya iste piyasa kaca olur bilmiyorum o tipker yinede kurbanda 800-900 arasi oluyor arastiracagim bu sene

Kuzumu alacaksınız toklumu alacaksınız ?
Kurbanda Kırıkkale'de küçükbaş gider mi ?

Biz Ankara'da 3 sene üst üste 200 koç götürdük ortalama 55kg gelirlerdi.
1 sene 6 bin zarar ettik 1 sene 10 bin en son 20 bin zarar ettik ve çadıra tövbe ettik.Çadıra götürmeyip kapıda satacaksanız kurban bereketlidir.
Ben mesela çadırda satmaya dayanamıyorum.Benim 2 ay gözüm gibi baktığım hayvanın sırtını bi sıkıyor adam kuzu acısından kendini yere atıyor.Adamı dövsen mi kovsan mı düşünüyosun.Sonra o hayvan satılmadığı için tekrar çiftliğe getiriyosun 1 ayda aldığı kiloyu 1 haftada vermiş oluyor.

• Beğen
Tepkiler: ORION
Kuzumu alacaksınız toklumu alacaksınız ?
Kurbanda Kırıkkale'de küçükbaş gider mi ?

Biz Ankara'da 3 sene üst üste 200 koç götürdük ortalama 55kg gelirlerdi.
1 sene 6 bin zarar ettik 1 sene 10 bin en son 20 bin zarar ettik ve çadıra tövbe ettik.Çadıra götürmeyip kapıda satacaksanız kurban bereketlidir.
Ben mesela çadırda satmaya dayanamıyorum.Benim 2 ay gözüm gibi baktığım hayvanın sırtını bi sıkıyor adam kuzu acısından kendini yere atıyor.Adamı dövsen mi kovsan mı düşünüyosun.Sonra o hayvan satılmadığı için tekrar çiftliğe getiriyosun 1 ayda aldığı kiloyu 1 haftada vermiş oluyor.

Birde küçük baş etine kokuyor diyen giller var bende onlara karşı pek dostane tavır sergilemiyorum :)