New Holland td65d 4/14 inç aydın pulluk

burasida sürülen yer 8 inç takip tarla sürüyoruz demiyoruz: )
280d397a30f317b2d51602793a85bfe7.jpg

kardeşim paylasımın ıcın öncelikle teşekkürler
ben bu forumu belkı cogu kısıden cok takıp edıyorum ama girip mesaj yazacak vaktım olmuyor inanırmısın yatarken bıle son bı kez bakarım

ama şuan senın yazdıgın ileti tamamen ortamı germek caseci arkadaşlara bulaşmak istiyorsun
ama sana yakışmıyor bunu bilesin herkes burada birbirinden bşyler öğrenmek istiyor bunun için burda kavga dövüş isteydık kahvede olurduk
adamın ışine derin sürmek yaramıyordur drin sürmez neden fazla yakıt yaksınkı
sana derin sürmek lazımdır sen sürersin çünkü ektiğin bitki bunu istiyor
hayırlı forumlar

kardeşim paylasımın ıcın öncelikle teşekkürler
ben bu forumu belkı cogu kısıden cok takıp edıyorum ama girip mesaj yazacak vaktım olmuyor inanırmısın yatarken bıle son bı kez bakarım

ama şuan senın yazdıgın ileti tamamen ortamı germek caseci arkadaşlara bulaşmak istiyorsun
ama sana yakışmıyor bunu bilesin herkes burada birbirinden bşyler öğrenmek istiyor bunun için burda kavga dövüş isteydık kahvede olurduk
adamın ışine derin sürmek yaramıyordur drin sürmez neden fazla yakıt yaksınkı
sana derin sürmek lazımdır sen sürersin çünkü ektiğin bitki bunu istiyor
hayırlı forumlar
sağol abi tesekkur ederim öncelikle güzel yorumun için. Ortamı germek değil amaç sadece bazı arkadaşlar mükemmel çekiyor falan muhabbeti var. Toprak yapısını anlatmak istedim ufak inç batmaz bile burada 😊 saygılar tekrar abi hayırlı aksamlar

sağol abi tesekkur ederim öncelikle güzel yorumun için. Ortamı germek değil amaç sadece bazı arkadaşlar mükemmel çekiyor falan muhabbeti var. Toprak yapısını anlatmak istedim ufak inç batmaz bile burada 😊 saygılar tekrar abi hayırlı aksamlar

sanada yakısan bu mahmut kardeşim baksana herhangi bi case taraftarı gelipte td kötü yada benım traktörüm bundan iyi çeker gibi şeyler söylememiş aksine güzel dileklerde bulunmuşlar bunlar güzel şeyler
herkes ıcın traktörü 1 numaradır ister 135 ister leyland ister enter saygılar...

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
sanada yakısan bu mahmut kardeşim baksana herhangi bi case taraftarı gelipte td kötü yada benım traktörüm bundan iyi çeker gibi şeyler söylememiş aksine güzel dileklerde bulunmuşlar bunlar güzel şeyler
herkes ıcın traktörü 1 numaradır ister 135 ister leyland ister enter saygılar...
tabiki abi herkesin elindeki neyse en iyisi odur her zaman için 😊

Merhaba..

Arkadaşım. Ekmek tekneni güzel, bitimsiz ve bol bereketli günlerde kullan.

Şimdi bu forumda yazacağım ilk yazıma geleyim..

Aşağı yukarı 1 aydır forumda yazılan konuları takip ediyorum. Nihayetinde bu gün üye olup, kafama takılan bilmediğim soruları sorup öğrenmeye karar verdim.

"Bilmediğim konular" derken.. Aslında bu konuda (tarım) belkide aranızda en cahili benim. :) Ama bir delilik edip, hayvancılığa merak sardık ve en sonunda gerçekleştirmek için bayağı bir atılım yaptık. Bakalım artık.

Arkadaşlar.. Sizden öncelikli olarak öğrenmek istediğim konu; yerimiz Kırklareli de ve geneli hafif meyilli (%5 diyorlar) sulak bir arazi. Buraya yonca (veya İtalyan Riyegras)ve arpa ekmeyi düşünüyoruz. Koyunculuk için önereceğiniz başka ürün var ise, lütfen onuda söyleyin. Birde, Bunun için önerebileceğiniz traktör (yakıt? marka? güç? vs.) ve aletler hangileri olabilir?

Teşekkürler. Herkese bol kazançlar.