Şeker kurumu ve TAPDK yeni bir KHK ile kapatıldı

Bunlar doğru hamleler Yapılacak bir sürü iş var kurumlara birliklere ve odalara da el atılmalı şahsi görüşüm Orman ve Su İşleri Bakanlığı da Tarım Bakanlığı bünyesine devr edilmeli. Böylelikle meramı orman alanı mı baraj mı sulama tesisi Mi gibi polemikler ortadan kalkar ve tarımla ilgili bütün varlıklar Tarım Bakanlığı bilgisinde ilgisinde olur.

acmayım dıyorum agzımı da ılla actırıyorlar
bu dogru hamle degıl seker kurumu zaten 18 aydır zaten pasıfmıs mevcut seker kanunu 2002 den once cıkmıstı yanı anasolm hukumetı zamanında
ıcerık olarak ulkede uretılen sekerın /10 kısmı nbş den uretılır baresı konuldu bu 10 luk dılım meclıs degıl bakanlar kurulu kararıyla %50 azaltılır veya yukseltılır mad konuldu bununla uretıcı rahatladı velevkı mevcut hukumet ılk ıktıdara geldı ulkenın okadaar sorunu varken bunu %50 artırdı
denetım hakeza bellı yandaşsan sık gdo lu mısırı kullan ulker gurup ne kadar ceza yedı ne kadar odedı adamın baslıca gırdısı seker bunu bıle kendı sıkıyor
zati 18 aydırda denetım yok vur patlasın cal oynasın şimdi ne olur onuda dıyeyım paso ıthal mısır gelır gunluk kararla gunluk gemı boşaltır 3 beş kopek e rant saglanır pancar uretıcısı sıkıntıya gırer sadece pancar degıl ıthalatla gelecek mısır ıllakı ucuz olacak buda mısır uretıcısını onumuzdekı yıl taban yaptıracak
bu karar uretıme yapılan baltalamadan baska bır sey degıl
gelecek yıl mısır uretıcısı bu yazdıgımı hatırlayaın

acmayım dıyorum agzımı da ılla actırıyorlar
bu dogru hamle degıl seker kurumu zaten 18 aydır zaten pasıfmıs mevcut seker kanunu 2002 den once cıkmıstı yanı anasolm hukumetı zamanında
ıcerık olarak ulkede uretılen sekerın /10 kısmı nbş den uretılır baresı konuldu bu 10 luk dılım meclıs degıl bakanlar kurulu kararıyla %50 azaltılır veya yukseltılır mad konuldu bununla uretıcı rahatladı velevkı mevcut hukumet ılk ıktıdara geldı ulkenın okadaar sorunu varken bunu %50 artırdı
denetım hakeza bellı yandaşsan sık gdo lu mısırı kullan ulker gurup ne kadar ceza yedı ne kadar odedı adamın baslıca gırdısı seker bunu bıle kendı sıkıyor
zati 18 aydırda denetım yok vur patlasın cal oynasın şimdi ne olur onuda dıyeyım paso ıthal mısır gelır gunluk kararla gunluk gemı boşaltır 3 beş kopek e rant saglanır pancar uretıcısı sıkıntıya gırer sadece pancar degıl ıthalatla gelecek mısır ıllakı ucuz olacak buda mısır uretıcısını onumuzdekı yıl taban yaptıracak
bu karar uretıme yapılan baltalamadan baska bır sey degıl
gelecek yıl mısır uretıcısı bu yazdıgımı hatırlayaın
Ne alaka şeker kurulumu engel oluyor orada şeker kurulunun başı kim Sonuçta o da bir yönetici 2001 krizi zamanımda ithal Maliye Bakanı tarafından kurulmuş bir kurum olduğunu biliyorum tarımla toprakla suyla havayla ilgili bütün kurumlar tarım Bakanlığı'na paralı olması kanaatindeyim şeker Kurumu'nun var olması nişasta bazlı ile pancar şekeri hiçbir alakası yok