Balya makinasi on yabanin krank kirmasi

Arkadaslar merhaba kolay gelsin. 2016 model agriturk balya makinasi var bende bu sezon 2 seferdir besleyici yabanin dislilerden taraftaki kolunu kiriyor . 1 sefer oldu hafi fabrikasyon hatasi dedim bugun balya yaparken gene kirdi. Basina gelen varmi yabalar hic biyere surtmuyor . kopmadan once hic ses dahi yapmiyor. Neden yapabilir. Yabada kasintida yok cok rahat donuyor.Bendemi var bi ugursuzluk yoksa gelen parcalar hep hatalimi. ?
f66f1db0fba1887391c2edbb51403d01.jpg
b8622dd3ebeebe18fe04024a681e3a0d.jpg
c0c0ebea0133d39cd3cdf6a9a368e4f2.jpg

Yaş sapta sigorta atması gerkir

Yaba bi yere kasıyorda zorlanıyor desek zorladıgı zaman yine sigorta atması lazım

Bana kalırsa kırankta bi kasıntı var veya milin hamledesi uygun değil yada burçlara yağ ulaşamıyor ısınma sebebi ile mili kesebilir

Yaş sapta sigorta atması gerkir

Yaba bi yere kasıyorda zorlanıyor desek zorladıgı zaman yine sigorta atması lazım

Bana kalırsa kırankta bi kasıntı var veya milin hamledesi uygun değil yada burçlara yağ ulaşamıyor ısınma sebebi ile mili kesebilir
Yag sikintisi yok camur gibi gres cikti icinden yaglamayida ihmal etmiyorum kaynagin oldugu yerden kopariyor ya kaynakta sikinti var

bendede kırdı bu sene fakat ben taş aldırdım içine kırılma noktasının fotoları varsa onuda at kırılma zorlama ile olur veya kasıntı olursa olur krankta kasıntı icin bilyeleri zaten oynarlıdır baglama gurubunu çalıştırıyorsa orayada bakman gerekir krank sadece ön yapayı calıştırmıyor arka yaba igneler ve baglama grubunuda calıştırıyor benim fotograflardan anladıgım kadarı ile en öndeki yabanın ucu pistona degmiş yaba piston ayarını biraz töleranslı yapman lazım büyük ihtimal sarkma yapıyor iyice bir bakmak lazım gecmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan

Piston vurmuş başkan yabalar içeri fazla giriyor yabanın başında cıvata olur 30 veya otuz ikilik Oradan biraz kis biri volanti döndersin sen o yabaya dikkatlice bir bak deyip değmedigi belli olur. Yada o yabaları hareket ettiren ön tarafta Zencir var oradan ayar verilecek. Öndeki şaft çıkacak haşbeye bağlı olan. Büyük ihtimal bicaga değmiş yaba bicaginda içerden ispirelle düzelmesi gerekir.

Yaba ayarini yapip kirilan parcayi degistirdik . suan icin bir sikinti yok ama 60000 balyada 2 defa bu kolu kirdi bunuda kirarsa demekki bir kasinti var . ben cozemedim. Neden oldugunu yabaonce kirilip sonra piston vurdu tahminimce. O arada sigortayi kesti kesmese saglam bisey koymucak sate

Yaba ayarini yapip kirilan parcayi degistirdik . suan icin bir sikinti yok ama 60000 balyada 2 defa bu kolu kirdi bunuda kirarsa demekki bir kasinti var . ben cozemedim. Neden oldugunu yabaonce kirilip sonra piston vurdu tahminimce. O arada sigortayi kesti kesmese saglam bisey koymucak sate
krank taki kasıntı töleransı yaba ucundan belli olur zaten kasıntıtan olsa krankın yuvarlak kısmından kesmesi lasım sizinli krankın düz lamasından koparmıs yapa pistonun üst kısmına vurmuş gibi gözüküyor garip bi olay :)

krank taki kasıntı töleransı yaba ucundan belli olur zaten kasıntıtan olsa krankın yuvarlak kısmından kesmesi lasım sizinli krankın düz lamasından koparmıs yapa pistonun üst kısmına vurmuş gibi gözüküyor garip bi olay :)
Ben cozemedim . suanlik sorunu hallettik bakalim. Benmi kullanamiyorum acaba makinayi dedim. Yaba ayarsiz olsa pakette yamuk cikar kitap gibide paket dokuyordu makine ya nasip bakalim insallah birdaha olmaz.