Dalga geçmeyip ciddi cevaplar verecek gelsin

Öncelikle hepinize merhaba, ben Ankara'da yaşayan 15 yaşında bir lise öğrencisiyim. Şunu söylemeliyim ki metropolü hiçbir zaman sevmedim ve tek isteğim kırsalda yaşamak olmuştur(Her zaman). Kararımı üniversiteyi bitirdikten sonra köyde mevcut arazimizde koyunculuk ve onun yanında tarım yapmak olarak verdim. Koyunların beslenip büyütüldükten sonra kesilmesi gerektiğini biliyorum, ancak doğru söyleyeyim ne kesime yollayabilirim ne de kendim kesebilirim. Böyle şeyleri kendime çok sıkıntı ediyorum, hayvancılık yapmayı çok istiyorum ancak bu bana engel oluyor geceleri aklımdan çıkmıyor. Bana ciddi ciddi dalga geçmeyip yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum. Biraz psikolojik bir konu oldu ama sizin gibi tecrübeli büyüklerimden yardım istiyorum, bu düşünceyi kendimden nasıl atabilirim. Tekrardan teşekkürler.

Duyarlılığından dolayı tebrik ederim.gayet normal bir durum. Hiç rahatsız olmaman anormal olurdu. Ancak benim bu durumlar için kendime verdiğim cevabı vereyim. Insanoğlu içinde yaşadığı tabiatın bir parçası ve canlıların hayatta kalmak için başka canlılardan faydalanması doğanın bir kanunu. Insan olmaktan kacamayiz ve insanın ihtiyaç duyduğu bazı temel amino asitlerin yalnızca hayvansal gıdalar sağlanabildiği ise bir makalede okumuştum. Bence burada önemli olan hayvanlardan yararlanırken onların temel refahına dikkat etmek. Çektikleri eziyeti en aza indirmek ve onlarında hayatlarından lezzet almalarını sağlamak. Zaten iyi bir hayvancılık ve yüksek veriminde en önemli şartı bu. Mutlu hayvan demek verimli hayvan da demek.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Kardeşim belirtmemiş veteriner yada ziraat mühendisliği falan ne okuyacağını.. bende onun için yazdım zaten
bölüm önemli değil üniversite okuyan adamın hayata bakışı bir başka olur.
hem gençlik yıllarını dürüst bütün yaşasın çalışmak için çok zamanı olucak aceleye gerek yok.
hayvancılığın içine girdiğin zaman bu kesim olayının gerekliliğini daha iyi idrak edeceksin kendin kesemessin ama kesime gönderme sorunu aşılabilir.

Öncelikle hepinize merhaba, ben Ankara'da yaşayan 15 yaşında bir lise öğrencisiyim. Şunu söylemeliyim ki metropolü hiçbir zaman sevmedim ve tek isteğim kırsalda yaşamak olmuştur(Her zaman). Kararımı üniversiteyi bitirdikten sonra köyde mevcut arazimizde koyunculuk ve onun yanında tarım yapmak olarak verdim. Koyunların beslenip büyütüldükten sonra kesilmesi gerektiğini biliyorum, ancak doğru söyleyeyim ne kesime yollayabilirim ne de kendim kesebilirim. Böyle şeyleri kendime çok sıkıntı ediyorum, hayvancılık yapmayı çok istiyorum ancak bu bana engel oluyor geceleri aklımdan çıkmıyor. Bana ciddi ciddi dalga geçmeyip yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum. Biraz psikolojik bir konu oldu ama sizin gibi tecrübeli büyüklerimden yardım istiyorum, bu düşünceyi kendimden nasıl atabilirim. Tekrardan teşekkürler.
madem ankara dasın mayısta yanıma 10 kuzu al gel onları güt senden parada istemem kurbana satarsın ben b baş yapıyom sana yer de verrim bakalım 3 ay sonra aynı şeyleri düşümnecekmisin

Öncelikle hakkında hayırlısı neyse o olması dileğiyle.
Ama düşüncen her ne olursa olsun okulunuda ihmal etme ,en azından sevdiğin işle ilgili bir bölümü okuyup bu işi bilinçlide yapabilirsin .
Ben kapımda sürüyle koyun kuzu varken kesmek için başkasından parayla yada kendiminkiyle değişip kestiğim cok olurdu . senin düşünceni gayet iyi anlıyorum

• Beğen
Tepkiler: golbasiliyasin
Üzülür insan gerçekten o kesime gidecekleri günün sabahinda sanki haberleri varmi acaba diye gozlerine bakarsın
Ben sut sığıri işini yapıyorum kendi yetistirdigim buzağılar inek oluyor 5 ila 10 yil gözünün önünde oluyor sonra ayrilik vakti zor
İşçiligide kendim yaparim
Ama insanlar bile gecip gidiyor bu dünyadan
Dünyanın kanunu boyle

Üzülür insan gerçekten o kesime gidecekleri günün sabahinda sanki haberleri varmi acaba diye gozlerine bakarsın
Ben sut sığıri işini yapıyorum kendi yetistirdigim buzağılar inek oluyor 5 ila 10 yil gözünün önünde oluyor sonra ayrilik vakti zor
İşçiligide kendim yaparim
Ama insanlar bile gecip gidiyor bu dünyadan
Dünyanın kanunu boyle
Abi doğru diyorsun ama insanlar hep yaşayacağı kadar yaşıyor, biz kendi hayvanlarımızı kendimiz öldürüyoruz. Bu bana çok garip geliyor.

Kardesim bende ankarada yaşıyom batıkentteyim. Lise okuyom bende. Ziraat okuduktan sonra bu isi yapacagim. Birkac kuşaktır şehirdeyiz ama ben hicbir zaman sevmedim. Batikent tarafina yolun düşerse haberlesip bir çay içelim karsilikli fikir alisverisinde bulunuruz

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Her şeyden önce, yaşına rağmen gösterdiğin duyarlılıktan ötürü kutlarım. Tabii öncelikli olarak okuyup, okuduktan sonra bu işi daha bilimsel yapmayı düşünmen de, asıl önemli olan doğrun.

Bak kardeşim. Dünya nın düzeni evrim e göre " "türlerin bozulmadan sabit kalmalarını sağlayan bir mekanizma" olarak tanımlanan bir doğal süreç üzerine kurulmuş. Biz buna "doğal seleksion" diyoruz. Yani; aynı türden olan canlıların içinde, daha güçlü olan yaşıyor. Sende yetişreceğin kuzuların içinde "üstün vasıfta" olanları damızlığa seçerek onlara yaşam hakkı tanıyıp, "üstün vasıfta" olmayanları bıçağa göndererek doğal seleksiyon yapmak zorundasın. Yapmazsan zarar.