2018 kanola son durum

Kanolalarda sondurum
2e19f9d93ac3ded4dbc913c02ec55324.jpg

harmanda hatırlat ne kadar lazımsa vereyim ayıpsın

eyvallah başkan hatırlatıcam 100kg kadar alirim seni bulmuşken daha önce hiç intervixli çesit ekmedim verim olarak diğer çeşitlerden çok farklimi ? biz normal çeşitlerden 350kg ort biçiyoruz intervixli çeşit e verim nasıl ? bizde birkaç tarla dışinda ot problemi yok toğum ucuz olsun diye ekmeyi düşünüyorum

cok iyi verim su anki durumlari cok guzel gorunuyor ben hic ekmedim ekmeyi dusunuyorum ama cok bakim gerekiyor sanirim bizim bolgede eken cok var burda pioner lg sygenta tabelasi goruyorum degisik tarlalarda fiyat olarakta aycicek ten biraz daha yuksek fiyati eger boyle ekiliyorsa bende tohumluk isteyebilirim

cok iyi verim su anki durumlari cok guzel gorunuyor ben hic ekmedim ekmeyi dusunuyorum ama cok bakim gerekiyor sanirim bizim bolgede eken cok var burda pioner lg sygenta tabelasi goruyorum degisik tarlalarda fiyat olarakta aycicek ten biraz daha yuksek fiyati eger boyle ekiliyorsa bende tohumluk isteyebilirim
Tohumluk istersen bir tanıdık bu işi yapıyor temizleyip ilaclayip satıyor bende ondan aldım zaten dekar a 200 ile 400 Gr arası ekiliyor bicilenden ekildiği için tohum maliyeti cok azaldı.

ben sirketim zaten burda ama yaglik tarim urunlerinde kdv yok burda satarken fatura kesiyoruz fakat herhangi kdv vergi vs odemiyorum o yuzden gondersem kdv iadesi cikmaz
Bence yinede ihracat yaparsan teşvik alabilirsiniz. Çünkü Bulgaristan dan bir şirket bize nakliye hizmeti veriyor şirket sahibi KDV kesmesede Bulgar hükümetinden iade aldığını söylemisti. Araştırma yapmakta fayda var.