2018 kanola son durum

IMG_9200.JPG
IMG_9201.JPG
IMG_9202.JPG
Son 3 lu karisimi uyguladik artik hasadi bekliyoruz. [emoji2]

IMG_9779.JPG
IMG_9780.JPG

Kanolanin en ucundan yaklasik 15-20 adet koza baglanmadan boyle kalmis genelinde. Araziyi gezdigimde bolca ari vardi ve bu fotograflari dun cektim yine icinde arilar mevcuttu. Dekara 300 ml gelecek sekilde de bor uygulamasi yapmistik. Attigimiz toprak alti gubresinde de yaklasik 9 kg saf kukurt vermistik. Ayrica amonyum sulfat ile de yaklasik 4 kg vermis olduk. Bu durum hakkinda tecrubesi veya bilgisi olan var mi acaba?

Son dönemde attığınız amonyum sülfatın faydasını ölçümleyebilirseniz sonucunu merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim.Ben de son 3'lü karışımdan önce kışın yağışlardan dolayı atamadığımız 2. posta 20 kilogramlık üre uygulamasını yaptım.Amonyum sülfat uygulamasını ise 20 kg 20.20.0 ile 20 kg amonyum sülfat olarak tabandan verdim.Nitratı 30 kg tek uygulama olarak yaptım.Hasat yaklaşıyor Allah herkese emeklerinin karşılğını almayı nasip eder inşallah.

Son dönemde attığınız amonyum sülfatın faydasını ölçümleyebilirseniz sonucunu merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim.Ben de son 3'lü karışımdan önce kışın yağışlardan dolayı atamadığımız 2. posta 20 kilogramlık üre uygulamasını yaptım.Amonyum sülfat uygulamasını ise 20 kg 20.20.0 ile 20 kg amonyum sülfat olarak tabandan verdim.Nitratı 30 kg tek uygulama olarak yaptım.Hasat yaklaşıyor Allah herkese emeklerinin karşılğını almayı nasip eder inşallah.

Havalardan dolayi maalesef atamadik. Martin 10 u gibi 15 kg ure attik bir daha gubre atmadik. Dediginiz gibi insallah herkes emeginin karsiligini alir.

Çiçek zamanı 3 lü karışım atılır mı . Bende nohuta bellis, fertilon combi2 , karete ( kurt ilaci) atacağım ama çiçek açmaya başlamış zarar olur mu

Nohut ile kanola cok farkli bitkiler. Birebir kiyaslamak dogru olmaz. Ama bizde nohut tarimi yapiyoruz. Hastaliga kaptirmamak adina minimum 5 sefer ilac atiyoruz. Bunun 3 u uzerinde cicek varken atiliyor. Yani gozle gorulecek zarari yok. Yillardir boyle yapiyoruz.