2018 tarımsal destekler

Cifcide biraz akıllı olsun kardeşim bu zamana kadar kötü traktörlerle yağmurda çamurda cif duruyorduk şimdiki çiftçilerin kapısında çifter çifter traktörle arabalar şehirde esnaf lik yapanlar bile cifcilige hevesleniyor bu durumu görünce bi mazot fiyatı yüzünden devleti satmak isteyenleri destekleyecek değiliz ülkedeki dünyadaki olup biteni bi görün iç dış güçler ülkeyi parçalamak istiyor siz hala mazot pahalı dersiniz size göre mazot ucuz olsun da memleketi parcalasinlar hiç önemli değil oylemi
Senin çiftçilik ten anladığın mazot mu sadece? Geçen sene 600 dönüm icarimiz vardı ve resmen battik. İcar için bir traktör ve birde araba sattık. Gübre, biçer ve ilaç parasını saymiyorum bile. Sen dış mihraklar hitabina inanmaya devam et. Çiftçi nohut üretir, ithal vergisi sıfırlanır. Çiftçi bugdayi satar TMO çiftçinin elinde mahsul bittikten sonra fiyat açıklar. Et fiyatları artar. Çünkü hibeler yandasa verildi. Sıfır faizli krediler alınıp altına sıfır araba cip alanlara verildi. Esnaflara sıfır faizli kredi verildi. Adamlar araba yeniledi. Gelelim motor meselesine motor alanların parasını sen mi ödüyorsun yoksa senin partin mi ödüyor ? Cevap hayır alan öder bak gördün mü. Bana destek mestek vermesin hükümet bana köstek olmasın yeter.

gün geçmiyoki yenı bı mall daha ortaya cıkmasın :D

Mevcut iletiye yanıt: Terbiyesizliğin lüzumu yok.

Konu başlığına yanıt: Seçime daha var, daha çok vaatler duyarız, bunlar henüz Level 1. Ben mazotun 10 tl olmasını savunanlardanım o ayrı ama iş seçim vaadine gelince olaya karşıyım. Yalana dolana gerek yok. 3 Kasım 2002(Akp nin seçimi açık ara kazandığı gün) de Buğday ekmeye giderken mazotun Litresi 1.265.000 TL idi, bugün 5.300.000 TL. Ver oyu verrr, ver mehteri verrrr..

Bu nasıl bir zihniyet anlam veremiyorum kim bu ülkede yolunda gitmesi gereken şeyleri hatırlatsa ya vatan haini yada devlet düşmanı gösteriliyor biz mazotu ucuzlatmasan önce bu fikirleri değişmemiz lazım biraz vicdan be bu ülke mazota zam yapmakla kendini kurtaramaz aksine mazotu ucuzlatarak rekabeti ve üretimi artırarak düzlüğe çıkar önce bunu kavramamı lazım boş milliyetçilikle bu işler olmaz

Ben Türkiye Sırbistan'dan veya herhangi bir ülkeden et ithal edilecek haberini duyduğum zaman içim sızlıyor vicdanım kanıyor bence herkesin sızlamalı

Devlet desteği ile araba ev almak yerine verimli kazançlı mahsul ler emerek sukrederek işimize sarilmaliyiz geçenlerde birisiyle tanıştım adam devletten ahir desteği almış 3 de birini kendisi verecekmiş kalan hibe iki trilyona yaptırmış 3trilyonluk fatura ettirdim bir kuruş çıkmadı cebimden diyor

Devlet desteği ile araba ev almak yerine verimli kazançlı mahsul ler emerek sukrederek işimize sarilmaliyiz geçenlerde birisiyle tanıştım adam devletten ahir desteği almış 3 de birini kendisi verecekmiş kalan hibe iki trilyona yaptırmış 3trilyonluk fatura ettirdim bir kuruş çıkmadı cebimden diyor
Bu dediğinle fedakarlıklar mazotla şükürle ne alakası var. Bu düpedüz hırsızlıktır. Yetim hakkıdır.

Mf 165'im var diyosun nedense profil resminde Lamborgihini 4*4 ve arkasinda da baska 4*4 traktor var simdi hangisine inanalim bu 1

2. 5 lira mozotun litresi kardesim,abicim artik neyse ciftciyi birak benm icim ciz ediyo isime arabamla gidip geliyorum ayda 300liralik mozot yakiyorum bana yazik degil mi aldigm para 1750 geriye ne kaldi 1 askeri ucret bile degil bunun icinde arabanin masraflari vergisi kili tuyu evin giderleri cocugun giderleri vs vs bitmez ve yetmez.

3 neye şukresiyoruz afesersin mozotn,ilacin,gubrenin el yakan fiyatina mi yoksa harmanda aciklanan fiyatlara mi ? Şaka gibisin kabul aza kaanat getirmeyen coku gormezde sen bir kole misali onune koyulan 1 tabak yeme şukredersen senin onune tabagi koyan kisi daha cok zincir baglar sana merak etme