2018 tarımsal destekler

Işte onu yapan yarın ucuz mazotu da piyasada satar ufak tefek her sıkıntıda devlet hükümet değiştirilmez önce bizim niyetimiz değişmeli
Biz hükümet değişsin demiyoruz. Sadece tarımda ki girdiler ucuzlasın istiyoruz. Temel girdi de mazot gübre ve ilaçtır. Millete hırsız muamelesi yapıyorsun.

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan
100 donum arazi işleyin tamamininda bugday oldugunu dusunelim malum mf 165i var 600 kilo alsa 60 ton bugday yapar buda hadi 60 bin lira yapsa diyelim bi sonraki sezonun maliyeti usune evin giderleri vs eklenince kim gecine bilir ki ?? Bu arkadasin dedigi tamamen bu duruma şukredin ki bunu yapabiliyorsunuz ilerde bunuda bulamicaksiniz demekten baska birsey degildir

• Beğen
Tepkiler: herdogan746
Cifcide biraz akıllı olsun kardeşim bu zamana kadar kötü traktörlerle yağmurda çamurda cif duruyorduk şimdiki çiftçilerin kapısında çifter çifter traktörle arabalar şehirde esnaf lik yapanlar bile cifcilige hevesleniyor bu durumu görünce bi mazot fiyatı yüzünden devleti satmak isteyenleri destekleyecek değiliz ülkedeki dünyadaki olup biteni bi görün iç dış güçler ülkeyi parçalamak istiyor siz hala mazot pahalı dersiniz size göre mazot ucuz olsun da memleketi parcalasinlar hiç önemli değil oylemi

Senin bu akıl yoksunu ve lüzumsuz yazın sayesinde üye olup yazma gereği duydum. Pes pes pes insanları vatan haini ilan etmek ne kadar kolay. acaba sen mi daha vatanseversin yoksa eleştirdiğin insanlar mı ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar boşuna bir birinizle tartışman bi söz yazayım kim nsl anlarsa anlasın.
Hiç bir zaman mevcut sistemden menfati olan biri sistemin değişmesini istemez ...

Abicim sana bir özlü sözde benden.

Tilkiyi tavuk kümesine müdür yapmışlar. Maaş ne istersin diye sorulunca " Gülmekten konuşamıyorum. Ne verirseniz demiş.

Yöneticilerimiz sürekli "yalan söyleyip" halkı aldatmakla; kendilerince çok doğru iş yapıyorlar.
"Vaad et.. Oyu al". Ne güzel değil mi?

Geçen gün; Adıyaman da tütün emekçilerinin, sabahtan akşama kadar toma lardan sıkılan su ile ıslatılıp, üzerine cop ile sıra dayağına çekilişlerini izledim.

Adıyaman da son seçim de AKP yüzde kaç oy aldı? diye merak ettim!

1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde AKP nin Adıyaman daki oy oranı= %69,46
2017 Adıyaman Referandum Sonucu AKP nin Adıyaman daki oy oranı= %69,80

Yani.. İki sene içinde Adıyaman da AKP nin oyu artmış..! Buda demektir ki, "çiftçi, memur, işçi, emekli vs." AKP den hepsi memnun. Zaten bir millet "hak ettiği şekilde yönetilir".

Tütün ekimin yasaklanınca, gaz ı soluyup, buz gibi su ile kendine gelip, bayılana kadar cop yiyince; "NİYE ŞİKAYET EDİYORSUN?" be güzel kardeşim!! Önümüzdeki seçim senin tercihin gene değişmeyecek.

O zaman? Bu şikayet niye?

Aynı durum; karadeniz de zarar ettiği için fındıklığını, Malatya daki kayısılarını söken emekçiler içinde geçerli.

Hiç kimse ağlayıp sızlanmasın..! HERKES MEMNUN!!

Walla kardes sen muhakeme yetenegini a haber izleyerek kaybetmissi gibi geldi bana.. Cunku mazot ve ciftceker konusu ancak bu kadar proveke edilebilirdi onu da sen yaptin helal olsun. Ucuz mazot istiyoz diye resmen vatan haini ilan ettin bizleri..

nokta tespit ahaber kafası bu uyuşturucu bile bu kadar etkili değil.

Ben rahat c ifcilik yapmaktan yanayım tabi ama boş israf hava olsun dost düşman çatladın diye evi dağı olmayanların 100 200 bin liralik traktorlere bitmesine karşıyım sen demiyorum bu yükü atalım diye bu iktidar yük değil nimet kıymetini bilelim

Bilelim tabi böylesini nerede bulacağız. Hangi ülkeye gitseler oradan bir tarımsal ithalatla geri dönüyorlar.

Mercimeği ilk defa 1979 da Türkiye de görüp tadına bakan bir Kanada lı nın tohumu alıp ülkesine götürüp dikmesi ile tanıyan Kanada, sene 2018... Türkiye ye mercimek ithal ediyor..!!!!!!!!!:( :(

18 senedir tek başına (başına buyruk) AKP ile yönetilen kardeşim.... Bu durumdan memnunsan, HİÇ SORUN YOK.:confused:

Aynen devam et. :confused:

Mercimeği ilk defa 1979 da Türkiye de görüp tadına bakan bir Kanada lı nın tohumu alıp ülkesine götürüp dikmesi ile tanıyan Kanada, sene 2018... Türkiye ye mercimek ithal ediyor..!!!!!!!!!:( :(

18 senedir tek başına (başına buyruk) AKP ile yönetilen kardeşim.... Bu durumdan memnunsan, HİÇ SORUN YOK.:confused:

Aynen devam et. :confused:

15 sene 2 ay :)

• Beğen
Tepkiler: Devrim Ozturk
Mevcut iletiye yanıt: Terbiyesizliğin lüzumu yok.

Konu başlığına yanıt: Seçime daha var, daha çok vaatler duyarız, bunlar henüz Level 1. Ben mazotun 10 tl olmasını savunanlardanım o ayrı ama iş seçim vaadine gelince olaya karşıyım. Yalana dolana gerek yok. 3 Kasım 2002(Akp nin seçimi açık ara kazandığı gün) de Buğday ekmeye giderken mazotun Litresi 1.265.000 TL idi, bugün 5.300.000 TL. Ver oyu verrr, ver mehteri verrrr..

neyın terbıyesizligiymıs abı bu ben sadece bı sey yazdım nıye ustune alınıo kı tepkı gosterıo ben su mal bu mal dıe bıse yazmadım...

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci85
neyın terbıyesizligiymıs abı bu ben sadece bı sey yazdım nıye ustune alınıo kı tepkı gosterıo ben su mal bu mal dıe bıse yazmadım...

1980 doğumluyum senden biraz büyüğüm ama hakikaten sizin gibi gençlerin önünde eğiliyorum maşallah Allah nazarlardan saklasın sizin gibi akıllı fikirli gençleri görünce geleceğe dönük beklentim artıyor. Sağol varol.

Mazot ya benzin farketmiyor, 1 liraya malolana devlet 2.5 vergi ustune koyuyor, boylece hersey pahalaniyor. Isyan cok fazla vergi konmasi. Devlet buyuk insaatcilardan, zenginlerden toplayamayinca yukleniyor mazota benzine.

Traktor konusu hep yaziliyor, borca girip ihtiyaci olmayan buyuk traktoru almak dogru degil, ama ihtiyaci varsa o traktor olmadan isi gorulmuyorsa mecbur. Ama iyi dusunmek lazim neden dunyada encok traktor bizde diye. Bir yerde sorun var galiba.

Ciftciye her dekar icin para verecegine, uretip satmaya gelene fazla fiyat ver, boylece ureten para alsin, tarla sahibi olan degil.

Sorunun basi burokrasi, araziye cikmadan, ciftciyle gorusup derdini dinlemeden Ankara`da oturup is yapmaya calisiyorlar.

Ithal tarim urunu, canli hayvan. et derken is arap sacina dondu, bu kafayla duzelmez snirim. Ama belki bu yabancilar bize okadar mal satinca bizden ciftci isterler gelin burada ekin size satalim derler, boylece epeyce siftci yurtdisinda is bulur mu, ne dersiniz. Saka bir yana Kazakistan`a ziraat yapmaya gidenler var, binlerce hektar kiralayip ziraat yapiyorlar, demekki isi bilen , calismaya hazir ciftci var fark oranin devletiyle bizimkinde.

• Beğen
Tepkiler: erhanoguzhan
Mazot ya benzin farketmiyor, 1 liraya malolana devlet 2.5 vergi ustune koyuyor, boylece hersey pahalaniyor. Isyan cok fazla vergi konmasi. Devlet buyuk insaatcilardan, zenginlerden toplayamayinca yukleniyor mazota benzine.

Traktor konusu hep yaziliyor, borca girip ihtiyaci olmayan buyuk traktoru almak dogru degil, ama ihtiyaci varsa o traktor olmadan isi gorulmuyorsa mecbur. Ama iyi dusunmek lazim neden dunyada encok traktor bizde diye. Bir yerde sorun var galiba.

Ciftciye her dekar icin para verecegine, uretip satmaya gelene fazla fiyat ver, boylece ureten para alsin, tarla sahibi olan degil.

Sorunun basi burokrasi, araziye cikmadan, ciftciyle gorusup derdini dinlemeden Ankara`da oturup is yapmaya calisiyorlar.

Ithal tarim urunu, canli hayvan. et derken is arap sacina dondu, bu kafayla duzelmez snirim. Ama belki bu yabancilar bize okadar mal satinca bizden ciftci isterler gelin burada ekin size satalim derler, boylece epeyce siftci yurtdisinda is bulur mu, ne dersiniz. Saka bir yana Kazakistan`a ziraat yapmaya gidenler var, binlerce hektar kiralayip ziraat yapiyorlar, demekki isi bilen , calismaya hazir ciftci var fark oranin devletiyle bizimkinde.

oda oldu ya haberlerde cıktı konusunu tam hatırlamıyorum

Devlet desteği ile araba ev almak yerine verimli kazançlı mahsul ler emerek sukrederek işimize sarilmaliyiz geçenlerde birisiyle tanıştım adam devletten ahir desteği almış 3 de birini kendisi verecekmiş kalan hibe iki trilyona yaptırmış 3trilyonluk fatura ettirdim bir kuruş çıkmadı cebimden diyor

yaptığı doğrumu sizce.İşte bu yüzden desteğe karşıyım.Bizim buralardada tarlasını icara veren ama desteği alan hacı müsvetteleri çok.Utanmadan her sene umreye giderler.Akp'de laf ettirmezler.

D İ K K A T.
Forumda gerek paylaşımlarda,gerekse iletilerde siyasi içerik yasaktır..
devamı halindeki üyeler ve konuda gereği yapılacaktır.

Sayın yetkili bırakında insanlar biraz içini döksün nerede konuşacak bu millet medyanın yüzde 95 i zaten satın alınmış. Bağırsan kimsr duymuyor. Azıcık muhalif olsan yada farklı ses çıkarsan ya vatan haini oluyorsun yada fetocu ne yapalım terk mi edelim memleketi.