Bu yıl bölgenizdeki pancar verimi ve çeşitleri

2018 verimini soyliyim bildigin gibi yazihana baraj yapilinca bol ekim oldu biz 6.5 ton aldik civarda en iyi alanlar 9 10 ton aldi ama geneli 6 ton civarinda polar sonlara dogru 16.5 u zorladi ama baharda yaprak actirdik bu sene 18 19 polar beklentimiz var da bi bit dadanmis yapragin kokunu yiyor kenardan yaprak actiriyor sekeri bitiriyor gubretas eforia attik biz hayirlisi ama pancarimiz guzel 8.5 9 ton beklentimiz var

2018 verimini soyliyim bildigin gibi yazihana baraj yapilinca bol ekim oldu biz 6.5 ton aldik civarda en iyi alanlar 9 10 ton aldi ama geneli 6 ton civarinda polar sonlara dogru 16.5 u zorladi ama baharda yaprak actirdik bu sene 18 19 polar beklentimiz var da bi bit dadanmis yapragin kokunu yiyor kenardan yaprak actiriyor sekeri bitiriyor gubretas eforia attik biz hayirlisi ama pancarimiz guzel 8.5 9 ton beklentimiz var
Ooo toprağım bende darendeye ekiyorum bizim ki lider busene bizim polar en düşük 18 sonlara doğru 21 i buluyor verim 7/8 oluyor yazıhanı bizde düşündük de uzak
O böceğin ismi karadina bizim burdada var dı herhal fabrikanın verdiği tohumda larva falan mı var bilmiyorum
Yazihana eken birde Sivaslı Mustafa var oda bizim buralarda yer tutmaya çalışıyor hatta

Maaşallah polariniz cok iyiymis biz bu bocekle yine mucadele edemedik ya ilcai attik ama dikkat ettim yapragi buzusturup uzerine dogru kiviriyor kezbi ilaci ile bi ilacik karistiripda attik ama etki yok valla bu senede polari bozacak inanki