Hangi yem karma makinası alınmalı

09.10.2015
308
201

Herkese iyi forumlar 20 baş hayvanım var ve yem karma makinası almaya kara verdik yiyecek bol ama kollar yorgun düşüyo sadece samanı karabiliyorsun el yardımıyla ooo birde saman kalın oldumu hayvan yesin diye bol slaj bol küspe sonra hayvan küspeyle samanı ayırsın samanı bıraksın. Sizlere sorum şu
1- tek seferde 3 ve ya 4 balye alabilecek makina
2- şu makinalar arasında kaldım
3 - fimaks
4- çokacanlar
5- tınaz
1 Simdi fimaks 2.5 m3 kepceli kendinden yag pompali 16 bin tl
2- çokcanlar 2m3 elektrikli kendinden yag pompali saftlı kepceli 12 bin tl
3- tınaz elektrikli kepceli kendinden yag pompali saftlı 14 bin tl
Fimaksın 2.5m3 olaninin elektriklisi yokmus 1.5 m3 olani elektrikliymis.

Bu makinalar arasinda kaldim fiyat önemli tabi ucuz diye çokcanlar alinirmi bu makinayi kullanan arkadaslar varsa yorum yapabilirlermi. NOT : (Bugun yarin almayi planliyorum)

Fabrikasi ve ya servisi yakin olani alin, bastan ikibin fazla olabilir ama sonrasinda tamiri daha fazla yemesin. Bir konu da uzerindeki motor ve sanzimana bak, uretici yerli olsun sikisirsan kendin ureticiden fiyat alir takiverirsin. Uzerindeki elektrik tablosunu ac bak ic malzeme cin mali olmasin. Taban sacina ve yan saclara bak kalin olsun.

• Beğen
Tepkiler: captanalp
Herkese iyi forumlar 20 baş hayvanım var ve yem karma makinası almaya kara verdik yiyecek bol ama kollar yorgun düşüyo sadece samanı karabiliyorsun el yardımıyla ooo birde saman kalın oldumu hayvan yesin diye bol slaj bol küspe sonra hayvan küspeyle samanı ayırsın samanı bıraksın. Sizlere sorum şu
1- tek seferde 3 ve ya 4 balye alabilecek makina
2- şu makinalar arasında kaldım
3 - fimaks
4- çokacanlar
5- tınaz
1 Simdi fimaks 2.5 m3 kepceli kendinden yag pompali 16 bin tl
2- çokcanlar 2m3 elektrikli kendinden yag pompali saftlı kepceli 12 bin tl
3- tınaz elektrikli kepceli kendinden yag pompali saftlı 14 bin tl
Fimaksın 2.5m3 olaninin elektriklisi yokmus 1.5 m3 olani elektrikliymis.

Bu makinalar arasinda kaldim fiyat önemli tabi ucuz diye çokcanlar alinirmi bu makinayi kullanan arkadaslar varsa yorum yapabilirlermi. NOT : (Bugun yarin almayi planliyorum)

Rayli olan ve traktor istemeden yem karma ve dagitma yapan makina Konya`da yapiliyor, fiyat sorup bize de bildirseniz...

http://www.agropak.com.tr/yem-kirma.htm

Burada " Rayli elektrikli yem karma .. " olarak filmi var.

• Beğen
Tepkiler: numanyarci
Yorumlarınız için teşşekür ederim makinayı aldim elektrikli şaftlı 12 bin tl
43f42da026f8b444a87d1060619ee691.jpg

47bfdbb150d5f493f6ea93f70e776c31.jpg

8e2be89d9d34fc07b4132769b0722f35.jpg

7f70768a5a97d0e10e0b26be07ae81ac.jpg

f23a65fdbdbb3ab7b7d59b8cd4f44b70.jpg

167898d548537b507b3d266f28e2b1bc.jpg

hayırlı olsun kardeş bende alma arefesındeyım şuan bizdede 25 hayvan var ama inekler gebe
2m3 sıfırı bizim köylü satıyor 10 bin tl ye
makinada bu

ama işte ilerde yetmeyebilir 4m3 lükler idaal ama onada 25 bin tl dediler acıkcası şuan okadar nakıt cıkmıyor inşallah harmana alırız bizde

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Hayırlı olsun , elektrik motoru çok altta ve korumasız görünüyor ona bir koruma olsa iyi olacak gibi
Hacîabi sabit duracak şimdilik makina kapalı yerde o yüzden şimsilik korumaya gerek yok farmteckin motorunu öne koymuşlar korumalı o bi de güzel bi panosu var bu sadece tık tık aç kapa bana okadar tefaratlı gerekmez dedim ayriyetten 2 bin tl fazla vermiyeyim dedim bide farmtec 2m3

• Beğen
Tepkiler: ufukk