Türkiye deki pahalı mazotun sorumlusu bulundu!

02.01.2016
2,334
3,121

Yaptığım araştırmalara göre ülkemizdeki pahalı mazot sorumlusunun japon traktör ve motor üreticisi "Kubota nın olduğunu" tespit ettim.

Yerli piyasaya " 100/30 daha az yakıt" sloganıyla giren kubota,ilk geldiği zaman yakıt bu kadar da pahalı değildi ve bu yüzden 3'te 1'lik yakıt tasarrufunun o zaman pekte bir kıymeti olmadığı için çiftçiler bu yeni markaya beklenen ilgiyi göstermedi.
Bu işin böyle yürümeyeceğini gören japonlar stratejik bir karar alarak mazotun birim fiyatını yükseltmeyi denediler. Günden güne yükselen mazot fiyatları kubota yı tam bir cazibeye çevirdi ve öyle ki son zamanlarda forumda bile kubota çok tercih edilen markalar arasına girdi.

Ne dersiniz arkadaşlar,kubotanın 100'de 30 daha az yaktığı doğru mu? Şaka bir yana gerçektende "yakıt tasarrufu" söylemi doğruysa Kubota için daha iyi günler gelebilir.

Ben bu sene 4 traktor aldim kubotadan gercekten guzel kubota asigi deglm kabin konforuda pek yok ama yakita gelince gercekten az yakiyor diger traktorlere gore gunluk pullukta 20 litre az yakiyor bu bir gercek

Bir kaç gün önce sanırım sizde bir mk5000 aldınız. Bende 2-3 gün önce konu açtım, 50-60 dönüm kadar bahçemiz var. Bsbam bu yılın sonunda bahçeler için "mk5000 alalım" diyor. Fuarda görmüş beğenmiş ve bende yuksek manevra sebebiyle sıcak bakıyorum. Bir kullanıcı olarak mk5000 için yorumunuzu alabilir miyim?

Bir kaç gün önce sanırım sizde bir mk5000 aldınız. Bende 2-3 gün önce konu açtım, 50-60 dönüm kadar bahçemiz var. Bsbam bu yılın sonunda bahçeler için "mk5000 alalım" diyor. Fuarda görmüş beğenmiş ve bende yuksek manevra sebebiyle sıcak bakıyorum. Bir kullanıcı olarak mk5000 için yorumunuzu alabilir miyim?

Cok guclu bir calisma sesi var oldugu yerde dönüyor dogru bnce ara isler icin uygun ben kepceli diye aldim gercekten mükemmel sekilde isinizi yapar
796d2a28cd4d50f71cdf31a6b8049e60.jpg

Ethem abi memnunmusun mk den çekiş yakıt olarak pullukta denedinmi hiç denediysen kaçlı kaç numara taktın.

Bak kardesm resimde gordugun iki tane pullugu aldim mk icin deneme hangini cekerse cekmezse takasta buyutup 115 lige uygun pulluk alicm ama 3 lu 10 numarayi ideal ceker hic kosmadm daha

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Görüntüsümü var yoksa gerçektende öyle mi?
Anlatacağım konuya bir örnekle başlıyayım
Ülkemizde en çok traktör olan ilimiz Manisa, benim çalıştığım bölgesinde traktörlerin tamamına yakını bağ bahçe serisi
Orada 5 dönüm bağı olanın evinde bir traktörü olur, Ben Kubota ile oraya balya işi için gidiyorum, Gözlemime göre orada
1-Massey 240 bahçe serisi
2- NH Bahçe serisi ( Dağlık yerler 54c)
3-Steyt bahçe serisi
4- Diğerleri
Bu şekişde, ezici üstünlük masseyde
Kubota traktör yelpazesi olrak aslında en çok bağ bahçecilere hitap etmesine rağmen, Manisa yöresinde gözle görülür bir varlık gösterebilmiş değil. Çiftçilere sorduğumda, diyorlar ki alıp deneyen oldu, Traktör çekmiyor, boğuluyor, alanlar oldu hepsi geri sattı diyorlar, Çifçiler arasında imajı iyi değil yani
Bir Kubota kullanıcısı olarak sana tavsiyem MK 5000 alacağına m6040 bahçe serisini al

• Beğen
Tepkiler: emre1