Türkiye deki pahalı mazotun sorumlusu bulundu! - Sayfa 3

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123
42 sonuçtan 31 ile 42 arası gösteriliyor
    Barış UZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2013 ten beri M8540 kubota kullaniyorum yakıt konusunda daha 1 gün şikayet etmedim öyle abartılacak kadar fark yok ama emsallerinden daha az yaktığı gerçek. Çekiş gücü hidrolik hassasiyeti konusuna gelirsek servislerin bu konuyu çözmesi gerekirdi 10 dk da ayarlanabilecek birşey için markada kötü imaj oluşturuyorlar. Traktör sağlamlık konusunda her kuruşu sonuna kadar hakediyor (kendi yaptığım işler için söylüyorum) şu anda 3500 saatte ve arıza olmadı. Konfor olarak eksi yönleri var o konuda hemfikiriz kabini dar ona yapabilecek birşey yok ama diğer eksiklerini tamamladığım için çok sıkıntı değil

Akifİnanç68, muhammed85 teşekkür etti.

Kubota yı biz 2011 den belli kullanıyoruz sağlamlıgı konusunda daha saglam ve sorunsuz traktör piyasada yok. Ancak tek sorun Kubota Türkiye .. Satış ekibi değişti telefon actıgınızda saçma sapan konusan ahkam kesen birileri ile muhattap oluyorsunuz ben bu yuzden 1.5 yıldır aramıyorum. Bu satış ve pazarlama ekibi ile kubota turkiyede bitede bilir bayileri kan aglıyor fabrikadan kimse japonyaya feedback yapmıyor yapamıyor. Yani markanın bu kadar agır piyasada ilerlemesinin sebebi türkiyedeki çalışanları.. Servis arıza yapmamasından para kazanamamasından şikayetci dogal olarak servisten sadece filtre alırsanız adamlarda kubota müşterilerine karsı çok ilgili olmuyorlar veya kimisi filtreyi parcayı pahalı satarak para kazanmaya calısıyor v.s. Güçlü servis ve bayileri yok . Onun dısında traktör tam muadili bir traktörle aynı gün aynı işi aynı ekipman ile yaptıgında m8540 için konusuyorum 110lt de 15lt daha az yakıyor bunu denedim. bunun dısında traktör 1000 saatten sonra sanki dahada azaldı yakıtı. Konforu yerlilerden çok iyi ancak mf ve deutz un üst serilerinden kötü tabi aradaki fiyat farkıda 40bin tl olunca o konfora deger mi düşünülür. Traktör özellikle seri yapılan işlerde çok çok iyi mesela kazayagı cekimi v.s. gaz basınca devirlenmesi falan çok çok iyidir zevk verir. Bunun yanında Muadillerinden 300kg hafiftir arkası özellikle buda agır işte ve yolda giderken fark edilebilir. Ön agırlıgı yeterlidir ve cok dengelidir hiç bir zaman önü kalkmıyor. Güzel traktördür alan pişman olmaz. Öyle orasından bu cıktı bu patladı bu catladı traktör yattı gibi sorunlarla karsılaşılmayacak sadelikte dizayn edilmiş bir alettir. Motoru devirlidir misal son gazı 2700dd lerdedir muadilleri 2400DD falandır. biz memnunuz ama biraz daha konforu artmalı lüks segment için ama alt segmentten cok cok iyi oldugu kesin.

kubilay 85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Turkiyede bir deyim varir en iyi araba bindigin arabadir diyerek
    Bana kalirsa yuksek basincli turboya donsunler erken acan turbo ayarlatsinlar olur biter
    80 litre de 16 litre tasarruf yaptim 2 vitesde yukaridan surdum cabasi tek problem hararet musurunun dusuk sicaklikta ayarli olmasi

ersenacar2234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mekanik10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Petrolün pahalı olması tamamen vergilerden ve hükümetin gizli politikalarından kaynaklandığını düşünüyorum. Yerli elektrikli otomobile rağbetin artmasını sağlamak için olabilir. Toplu taşımayı arttırmak için olabilir ki her yıl toplu taşımaya da %25 zam geliyor.
    Aman aga hükümet falan deme sakın şimdi doluşacaklar konu da hiç olacak. Kubota denilen kadar varmı bilemem ama az yaktığı söyleniyor.

mekanik10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ersenacar2234 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman aga hükümet falan deme sakın şimdi doluşacaklar konu da hiç olacak. Kubota denilen kadar varmı bilemem ama az yaktığı söyleniyor.
    Konu zaten faydasız. Kubota nın motoru uzaydan gelmiyor. Traktör hafif, tork düşük, motor çekmiyor, ki çok yaksın. Yakıt hesaplamakta ince iş, herkes hakkıyla doğru hesaplayamaz. En uygun pulluğu taktın, hassasiyeti en iyi şekilde ayarladın, lastiklerin havasını en iyi şekilde indirdin, traktörün ağırlığını en iyi şekilde arttırdın, max tork devrinde kullandın, sıra başlarında lift o matic kullandın. Klima yı gereksiz kullanmadın vs o zaman yakıtı ölçebilirsin. Bunları yapmasan kubota çekmeyecek zaten ama nh, tümosan, erkunt da bunları yapmasan da çeker, halbuki iyi ayarlama yapsa onlar da az yakar.

fatihs60 teşekkür etti.

ilkerdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mekanik10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu zaten faydasız. Kubota nın motoru uzaydan gelmiyor. Traktör hafif, tork düşük, motor çekmiyor, ki çok yaksın. Yakıt hesaplamakta ince iş, herkes hakkıyla doğru hesaplayamaz. En uygun pulluğu taktın, hassasiyeti en iyi şekilde ayarladın, lastiklerin havasını en iyi şekilde indirdin, traktörün ağırlığını en iyi şekilde arttırdın, max tork devrinde kullandın, sıra başlarında lift o matic kullandın. Klima yı gereksiz kullanmadın vs o zaman yakıtı ölçebilirsin. Bunları yapmasan kubota çekmeyecek zaten ama nh, tümosan, erkunt da bunları yapmasan da çeker, halbuki iyi ayarlama yapsa onlar da az yakar.
    Teknoloji geliştikçe üretilen motorların tüketimleri değişir amaçta zaten daha az maliyetle iş yapmak sırf bu düşünce ile kullandığı arabasını traktörünü değiştiren bir çok kişi var işin uzayla falan alakası yok 2005 yılında sıfır km Ford Ranger aldım ağırlık 1600 kg tork belli değil 2012 yılında ise sıfır km Isuzu d max aldım ağırlık 2000 kg tork 400nm (şu an piyasada bulunan pick-up ların hemen hemen en yüksek Torku) bu sayısal değerler bu şekilde artmisken yakıt tüketimi 100 km de yaklaşık 3-4lt gibi ciddi bir şekilde dustu uzaya gelen giden birşey yok söz konusu teknoloji

Alıntı cenap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptığım araştırmalara göre ülkemizdeki pahalı mazot sorumlusunun japon traktör ve motor üreticisi "Kubota nın olduğunu" tespit ettim.

Yerli piyasaya " 100/30 daha az yakıt" sloganıyla giren kubota,ilk geldiği zaman yakıt bu kadar da pahalı değildi ve bu yüzden 3'te 1'lik yakıt tasarrufunun o zaman pekte bir kıymeti olmadığı için çiftçiler bu yeni markaya beklenen ilgiyi göstermedi.
    Bu işin böyle yürümeyeceğini gören japonlar stratejik bir karar alarak mazotun birim fiyatını yükseltmeyi denediler. Günden güne yükselen mazot fiyatları kubota yı tam bir cazibeye çevirdi ve öyle ki son zamanlarda forumda bile kubota çok tercih edilen markalar arasına girdi.

Ne dersiniz arkadaşlar,kubotanın 100'de 30 daha az yaktığı doğru mu? Şaka bir yana gerçektende "yakıt tasarrufu" söylemi doğruysa Kubota için daha iyi günler gelebilir.
    Arkadaş zaytug haberi gibi olmuş.

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ilkerdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknoloji geliştikçe üretilen motorların tüketimleri değişir amaçta zaten daha az maliyetle iş yapmak sırf bu düşünce ile kullandığı arabasını traktörünü değiştiren bir çok kişi var işin uzayla falan alakası yok 2005 yılında sıfır km Ford Ranger aldım ağırlık 1600 kg tork belli değil 2012 yılında ise sıfır km Isuzu d max aldım ağırlık 2000 kg tork 400nm (şu an piyasada bulunan pick-up ların hemen hemen en yüksek Torku) bu sayısal değerler bu şekilde artmisken yakıt tüketimi 100 km de yaklaşık 3-4lt gibi ciddi bir şekilde dustu uzaya gelen giden birşey yok söz konusu teknoloji
    Fabrika verilerini genelde saha şartları tutmaz.Özellikle taksilerde robot şoför kullanılıyor.Emisyonlar araç yüksüz iken değerleri sağlıyor.Emisyon muhabbetinden kedinin yazılımı değişti, yakıt arttı, çekiş zayıfladı ama egzoz temiz duman verecekmiş bir şey anlamadık, eski yazılımı arıyoruz.
    Yakıt katkıları değişken olduğu için tüketimlerde değişebiliyor.

Akifİnanç68, kubilay 85, mekanik10 teşekkür etti.

Mk5000 e 480 in 3lü8 inç koştuk.kolları çok ince ve toprak ağır bende koparır diye korktum.o kollar yerli olsa %100 kopardı.öncelikle kollar hassas batıramadık en alt deliğe aldık.çok güzel oldu.ağırlığı 1300kg falan ama 4 çekerde 480i aratmıyor çok iyi tutunuyor.ama motor açılmadığındanmı bilmem 16 gaz altında çabuk bayılıyor 480 kadar çekmiyor.gaza yüklenince çok güzel çekiyor ama 480den aşağı yakmıyor hatta fazla yakıyor.konfor kaliteye diyecek yok...

kubilay 85 teşekkür etti.

kubilay 85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı FEBRUCCİNİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mk5000 e 480 in 3lü8 inç koştuk.kolları çok ince ve toprak ağır bende koparır diye korktum.o kollar yerli olsa %100 kopardı.öncelikle kollar hassas batıramadık en alt deliğe aldık.çok güzel oldu.ağırlığı 1300kg falan ama 4 çekerde 480i aratmıyor çok iyi tutunuyor.ama motor açılmadığındanmı bilmem 16 gaz altında çabuk bayılıyor 480 kadar çekmiyor.gaza yüklenince çok güzel çekiyor ama 480den aşağı yakmıyor hatta fazla yakıyor.konfor kaliteye diyecek yok...
    Motoru acik sanmayin bu yuzden biraz fazla yakabilir
    Siz yaklasik 500 saat yuksek devir ya da nadasta 2 depo mazot koyup elgazini sonuna kadar cekip derin surum yapip da 500 saat civari beklemekten se motoru bu sekilde de acabilirsiniz

480 ile gucunuz 48 hp ama asıl pto cikisiniz 41 hp

Planinizi 41 hp ve 4x4 uzerinden yapin derim sanirim anlatiminiz konu dısı olmus amasize yardimci olmaya calistim yanliz kalmamaniz adina kolay gelsin derim.

CELAL KARABULUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Almayada 1ton mazot 890 euro muymuş mazotun pahalı olması döviz kuruyla doğrudan alakalı önce paramız değerli olmalı

gezegen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubotayi bilmem ama benim nh dehşet yakıyor su zannediyor sanki

faydasiz009, MehmetGngr teşekkür etti.

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)