Buğdaylar Seyrek Mi

Bu sene olduğu gibi gitsin.Bir dahakine mibzerle ekersiniz.Toprak çok yumuşak bence pulluk kullanılmamalı,cizel uygun olur toprak islemede.Asiri azotlu kullanmağa gerek yok.10-14 kg üre yeterli.Yaprak gübresi olarak20.20.20+me yaprak gübresini ot ilaçları ile atarsiniz

• Beğen
Tepkiler: teknistm
toprak çokmu zayıf çok fazla destek ürün adı geçiyor.
biz şubatta bi gübre atarız birde martta ot ilacı bütün destek budur. ürün o desteklerin parasını ödüyormu.

Toprak ne çok zayıf nede aman aman bir toprak yani orta karar
Bende sizin dediğiniz gibi gübre atıp ot ilacı pas ilacı atıp geçiyordum.Bu sene bu forumu keşfettim epeyde bişeyler öğrendiğimi düşünüyorum.Eksiklerim olduğunu gördüm.
Bahar ayları kurak geçmezse (genelde kuraklık olmaz çok şükür), 400-500 kg verim olur bizim tarlalarda.Yerinde müdahalelerle verimin artacağını düşünmekteyim.
Onun için kardeşleme iyi olsun diye özellikle çinko koydum.Bakalım farkı anlayabilecek miyiz.

Toprak ne çok zayıf nede aman aman bir toprak yani orta karar
Bende sizin dediğiniz gibi gübre atıp ot ilacı pas ilacı atıp geçiyordum.Bu sene bu forumu keşfettim epeyde bişeyler öğrendiğimi düşünüyorum.Eksiklerim olduğunu gördüm.
Bahar ayları kurak geçmezse (genelde kuraklık olmaz çok şükür), 400-500 kg verim olur bizim tarlalarda.Yerinde müdahalelerle verimin artacağını düşünmekteyim.
Onun için kardeşleme iyi olsun diye özellikle çinko koydum.Bakalım farkı anlayabilecek miyiz.
ustam işin gerçeği benim aklımdada ot ilacı ile karıştırılıp atılabilen verim arttırıcı birşeyler varsa atmak var aslında ot ilacı sonrası bi yavaşlama oluyor ot ölürken ürün yavaşlamasa çok güzel olacak.

• Beğen
Tepkiler: teknistm
ustam işin gerçeği benim aklımdada ot ilacı ile karıştırılıp atılabilen verim arttırıcı birşeyler varsa atmak var aslında ot ilacı sonrası bi yavaşlama oluyor ot ölürken ürün yavaşlamasa çok güzel olacak.

Bende bu konuyu araştırdım lakin; kimi ot ilaçlarıyla karıştırılıp güzel sonuç alınırken bazı ot ilaçlarıyla karıştırıldığında otların ölmemesi gibi kötü ve telafisi zor sonuçları olabiliyormuş.

Bende bu konuyu araştırdım lakin; kimi ot ilaçlarıyla karıştırılıp güzel sonuç alınırken bazı ot ilaçlarıyla karıştırıldığında otların ölmemesi gibi kötü ve telafisi zor sonuçları olabiliyormuş.
deneyen tecrübeli arkadaşlar marka ve miktar yazarsa o şekilde kullanmak daha iyi olucak sanki ekinlerde gördüğüm tek sorun ot ilacı sonrası yavaşlama bu soruna çözüm bulsam yeticek.