Buğdaylar Seyrek Mi

Yer Adana
25 Kasım da tabana yaklaşık 40 kg 20.20.0 gübre ile
Ortalama 25-27 kg Ceyhan 99 cinsi buğday ekildi.
Fakat biraz acemilik ve fırfır dediğimiz ekim makinesinin düzensizliği yüzünden yada benim ayarlayamayışım yüzünden buğdayların kimi yeri seyrek çıkmış gibi geldi sizce de öyle mi bu saatten sonra tarla bozulup ekileceğini sanmıyorum ama sizlerinde fikirlerini almak isterim.Saygılarımla 4B6A7AEB-E283-47DE-B9F4-25EB177792C1.jpegDB7791A1-2998-4C90-AFA6-F01054DE4FA4.jpegA8D7706F-C366-4C46-9E36-F204339EEC8D.jpegimage.jpg4B6A7AEB-E283-47DE-B9F4-25EB177792C1.jpegDB7791A1-2998-4C90-AFA6-F01054DE4FA4.jpegA8D7706F-C366-4C46-9E36-F204339EEC8D.jpegimage.jpgimage.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
30 aralıkta kardeşlenme başlamadan 13-15 kg üre attık arkasından güzel sakin bi yağmur yağdı.Sebazios diye bir abi var onun paylaşımlarını okudum biraz
Yarın itibariyle Üre, Fosfor, potasyum, çinko sülfat, deniz yosunu atmayı düşünüyorum.Üreyide atalı çok olmadı bu yaprak gübresinin zararı olur mu acaba ne dersiniz.Üreyi çıkartsammı içinden

• Beğen
Tepkiler: megahakan ve karga
Abi bozulacak kadar seyrek değil galiba senin firfir düzensiz atmış yada tıkanmış bazı yerde. 20 25 kg üre at canlanır çoğu yer

Çekim açısı önemli.Bazılarında çok seyrek çıkmış.Zaten buğdayın getirisi az.Ayçiçeği ekerse daha karlı çıkabilir.Ayçiçeğine taban gübresi atmasına da gerek yok.Ot ilacı ve tohum ile işi halleder.Bir zararı kullandığı buğday tohumu olacak.

• Beğen
Tepkiler: teknistm

Çekim açısı önemli.Bazılarında çok seyrek çıkmış.Zaten buğdayın getirisi az.Ayçiçeği ekerse daha karlı çıkabilir.Ayçiçeğine taban gübresi atmasına da gerek yok.Ot ilacı ve tohum ile işi halleder.Bir zararı kullandığı buğday tohumu olacak.

En seyrek düşen yerler bu şekilde.Ayçiçeği eksem daha çok zarar edeceğim onu da hesapladım.Yukarıda bahsedildiği gibi 30 kg altına düşmemek lazım helede az biraz kıraç olan yerlerde kardeşlenme bayağı zayıf oluyor

Haklısın abi getirisi az ama tarlayı hazırlama süreci var yaktığı mazot buğday tohumu boşa gider, bazı yerler çok seyrek ama tarlanin komple bozulacak kadar değil bence, belki benden daha iyi bilirsiniz fotoğrafta bana bozulacak kadar seyrek gelmedi

• Beğen
Haklısın abi getirisi az ama tarlayı hazırlama süreci var yaktığı mazot buğday tohumu boşa gider, bazı yerler çok seyrek ama tarlanin komple bozulacak kadar değil bence, belki benden daha iyi bilirsiniz fotoğrafta bana bozulacak kadar seyrek gelmedi

Açıkçası buğday seyrekliği konusunda fazla bilgim yok.Kendi düşüncem eğer ayçiçeği verimleri yüksekse kar edebilir yönündeydi.

• Beğen
30 aralıkta kardeşlenme başlamadan 13-15 kg üre attık arkasından güzel sakin bi yağmur yağdı.Sebazios diye bir abi var onun paylaşımlarını okudum biraz
Yarın itibariyle Üre, Fosfor, potasyum, çinko sülfat, deniz yosunu atmayı düşünüyorum.Üreyide atalı çok olmadı bu yaprak gübresinin zararı olur mu acaba ne dersiniz.Üreyi çıkartsammı içinden

üreyi çikartma içine amino asit kariştır (gubretaşşın var fiyatı uygun ) firfirla yafılan ekimde 30kg toğumluk kullanılmalı

• Beğen

25 Aralık'ta çinko sülfat ve magnezyum sülfat yaprak gübresi olarak uyguladık.

• Beğen