Buğdaylar Seyrek Mi - Sayfa 2

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
29 sonuçtan 16 ile 29 arası gösteriliyor
    MehmetGngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bizde senelerce fırdırla ektik bazı yer seyrek oluyor bazı yerler dalgalı cıkıyor
    bence bozmayın Allah bereket verır ınşallah

Ali ÖZAYDIN, teknistm teşekkür etti.

Alıntı teknistm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 aralıkta kardeşlenme başlamadan 13-15 kg üre attık arkasından güzel sakin bi yağmur yağdı.Sebazios diye bir abi var onun paylaşımlarını okudum biraz
    Yarın itibariyle Üre, Fosfor, potasyum, çinko sülfat, deniz yosunu atmayı düşünüyorum.Üreyide atalı çok olmadı bu yaprak gübresinin zararı olur mu acaba ne dersiniz.Üreyi çıkartsammı içinden
    üreyi çikartma içine amino asit kariştır (gubretaşşın var fiyatı uygun ) firfirla yafılan ekimde 30kg toğumluk kullanılmalı

teknistm teşekkür etti.

MERT CENGİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

30 aralıkta kardeşlenme başlamadan 13-15 kg üre attık arkasından güzel sakin bi yağmur yağdı.Sebazios diye bir abi var onun paylaşımlarını okudum biraz
    Yarın itibariyle Üre, Fosfor, potasyum, çinko sülfat, deniz yosunu atmayı düşünüyorum.Üreyide atalı çok olmadı bu yaprak gübresinin zararı olur mu acaba ne dersiniz.Üreyi çıkartsammı içinden
    25 Aralık'ta çinko sülfat ve magnezyum sülfat yaprak gübresi olarak uyguladık.

teknistm teşekkür etti.

Alıntı karga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üreyi çikartma içine amino asit kariştır (gubretaşşın var fiyatı uygun ) firfirla yafılan ekimde 30kg toğumluk kullanılmalı
    Deniz yosununu şelat niyetine kullanayım dedim ama aminoasitte atayım o zaman
    Teşekkürler

üsame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi 40 kg da çok değil mi ya! bilemedim valla
    Ee Memleket Erzurum olunca don olayı kar kış derken 40 kiloluk tohum 25-30 kg'a iniyor..

teknistm teşekkür etti.

maygun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu sene olduğu gibi gitsin.Bir dahakine mibzerle ekersiniz.Toprak çok yumuşak bence pulluk kullanılmamalı,cizel uygun olur toprak islemede.Asiri azotlu kullanmağa gerek yok.10-14 kg üre yeterli.Yaprak gübresi olarak20.20.20+me yaprak gübresini ot ilaçları ile atarsiniz

teknistm teşekkür etti.

diskorayla 10 cm işlesen üzerine eksen tohumlar derine kaçmaz ve bu gibi çıkmama olmaz eğer imkan varsa kesinlikle mibzer kullan

teknistm teşekkür etti.

toprak çokmu zayıf çok fazla destek ürün adı geçiyor.
    biz şubatta bi gübre atarız birde martta ot ilacı bütün destek budur. ürün o desteklerin parasını ödüyormu.

maygun10, teknistm teşekkür etti.

barış pala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim bugdaylarda böyle bu sene yapacak bir şey yok Allah bereket versin inşallah diyecegiz.birdaha ki sene daha dikkatli oluruz artık..

megahakan, teknistm teşekkür etti.

Alıntı ilhan_mkp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    toprak çokmu zayıf çok fazla destek ürün adı geçiyor.
    biz şubatta bi gübre atarız birde martta ot ilacı bütün destek budur. ürün o desteklerin parasını ödüyormu.
    Toprak ne çok zayıf nede aman aman bir toprak yani orta karar
    Bende sizin dediğiniz gibi gübre atıp ot ilacı pas ilacı atıp geçiyordum.Bu sene bu forumu keşfettim epeyde bişeyler öğrendiğimi düşünüyorum.Eksiklerim olduğunu gördüm.
    Bahar ayları kurak geçmezse (genelde kuraklık olmaz çok şükür), 400-500 kg verim olur bizim tarlalarda.Yerinde müdahalelerle verimin artacağını düşünmekteyim.
    Onun için kardeşleme iyi olsun diye özellikle çinko koydum.Bakalım farkı anlayabilecek miyiz.

Toprak ne çok zayıf nede aman aman bir toprak yani orta karar
    Bende sizin dediğiniz gibi gübre atıp ot ilacı pas ilacı atıp geçiyordum.Bu sene bu forumu keşfettim epeyde bişeyler öğrendiğimi düşünüyorum.Eksiklerim olduğunu gördüm.
    Bahar ayları kurak geçmezse (genelde kuraklık olmaz çok şükür), 400-500 kg verim olur bizim tarlalarda.Yerinde müdahalelerle verimin artacağını düşünmekteyim.
    Onun için kardeşleme iyi olsun diye özellikle çinko koydum.Bakalım farkı anlayabilecek miyiz.
    ustam işin gerçeği benim aklımdada ot ilacı ile karıştırılıp atılabilen verim arttırıcı birşeyler varsa atmak var aslında ot ilacı sonrası bi yavaşlama oluyor ot ölürken ürün yavaşlamasa çok güzel olacak.

teknistm teşekkür etti.

ustam işin gerçeği benim aklımdada ot ilacı ile karıştırılıp atılabilen verim arttırıcı birşeyler varsa atmak var aslında ot ilacı sonrası bi yavaşlama oluyor ot ölürken ürün yavaşlamasa çok güzel olacak.
    Bende bu konuyu araştırdım lakin; kimi ot ilaçlarıyla karıştırılıp güzel sonuç alınırken bazı ot ilaçlarıyla karıştırıldığında otların ölmemesi gibi kötü ve telafisi zor sonuçları olabiliyormuş.

Bende bu konuyu araştırdım lakin; kimi ot ilaçlarıyla karıştırılıp güzel sonuç alınırken bazı ot ilaçlarıyla karıştırıldığında otların ölmemesi gibi kötü ve telafisi zor sonuçları olabiliyormuş.
    deneyen tecrübeli arkadaşlar marka ve miktar yazarsa o şekilde kullanmak daha iyi olucak sanki ekinlerde gördüğüm tek sorun ot ilacı sonrası yavaşlama bu soruna çözüm bulsam yeticek.

deneyen tecrübeli arkadaşlar marka ve miktar yazarsa o şekilde kullanmak daha iyi olucak sanki ekinlerde gördüğüm tek sorun ot ilacı sonrası yavaşlama bu soruna çözüm bulsam yeticek.
    Sebazios abi bu konuda bir denemesi olmuştu.Eski konuları tekrar okumak lazım

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)