SON 44 Yılın En KURAK MEVSiMİNİ Yaşıyoruz - Sayfa 3

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123
35 sonuçtan 31 ile 35 arası gösteriliyor
    Devrim Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı kutlufaruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sıkıntı madde anlamında çözüme kavuşabilcek gibi görünmüyor. Küsler barışacak, yetim hakkı verilecek, emanet ehline verilecek, kul hakkından korunulacak. En önemlisi topraktan aldığımız ürünlerimizden dini vecibe olan "Oşür'ümüzü , verip-vermediğimize dikkat edersek Yüce Mevlam bize verecektir. Ülke genelinde yağmur duası için Diyanet işleri başkanlığına e-mail atalım derim. Rabbim imtihan dünyasında bütün kaygılarımızın akibetini hayırlara çıkarsın inşeallah!"

Çok güldüm buna..

kutlufaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

"Oşür" sulanabilir arazide %20(kendi emeğinle sulanan) , doğal olarak Yağmur kaynaklı sulama masrafı olmayan araziler de %10 değerinde vermek dini vecibedir". Devlete verilen dolaylı vergiler bu sınıftan sayılmaz arkadaşlar. Allah(cc)'a olan borcumuz ayrı devlete olan borcumuz ayrıdır. Verdikce oşrümüzü Rabbim bereketini artırıyor. Dileyen iman eder uygular dileyen inkar eder uygulamaz. Tüm kardeşlerime bereketli günler dilerim.

maygun10 teşekkür etti.

maygun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı KIZILTAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn Ilerigiden, bu osur dagitimi konusu , acikladiginiz yirmide bir ve ondabir iranlari nerede yazili ve ya kim soyluyor ?
    Ciftci vergisini verdigne gore, bu dagitimin yapilmasi icin gecerli bir kaynaktan nakledilmesi gerek degil mi ?
    Babam hep söylüyor bana ve kendi uyguluyor.öşür dini bir konu...

ağayamüsade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Öşür vergisi 1925 te kaldırıldı. Zaten mazotta gübrede sertifikalı tohumda traktör alımında ürün satımında(stopaj) bir sürü vergi veriyoruz. 1/10 unu verince bize ne kalacak?

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Gelir vergisi ve KDV odeniyor, bu osur denen oranlarin cok uzerinde. Oranlarla ilgili kayit yok zaten.

Onemli olan, gelirin varsa etraftakilere yardim etmek, yetim olan eve, gelinlik kizi olup ceyize gucu yetmeyene, evlenmek isteyip esyasini tamamlayamayana ,cocugu askerde olup gecim sikintisina dusene yardim etmek iyi birsey.

Osurun kaldirildigi dogru, sanirim istenen Cumhuriyetimizin kurucularinin yaptiklarina karsi cikmak, ne olursa olsun katsi cikmak.

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)