Taban Gübresiz Buğday-Arpa-Yulaf-Yem Bezelyesi Yetiştirmek - Sayfa 2

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
29 sonuçtan 16 ile 29 arası gösteriliyor
    ranger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Doğan hümikcanı ekimden önce mi sonra mı uyguluyoruz.

doganbey1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    20 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı YUSUFTUYLUOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğan bey harika bir ispat olmuş..
    sana başarılarının devamını dilerim.
    Sagol varol abim.

Adı geçen
    20 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı ranger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğan hümikcanı ekimden önce mi sonra mı uyguluyoruz.
    Hem ekim oncesi hem ekim sonrasi uygulaniyor.

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    6 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

@doganbey1 bor minerali için açıklama bekliyorum.

Adı geçen
    20 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı The_Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @doganbey1 bor minerali için açıklama bekliyorum.
    Merhaba. Kusura bakmayin atlamışım. Bor, bugday arpa için gereksinimi en az olan elementlerdendir. Cokda onemli degil acikcasi. Bor elementine gelene kadar biz fosfora, cinkoya bakalim tahil grubu icin.
    Ha humik asit bor alımını yavaşlatır soylemini ilk kez sizden duydum. Aycicegi ve kanola icin bor önemlidir ve ben bircok ciftcime humikcan ile beraber bor verdirttim. Bugune kadar olumsuz birsey olmadi. Aksine hep iyi sonuçlar aldık. Humik ve fulvik asitler selatlayici ozelligi olan organik maddelerdir. Sahsi kanaatim alinimi yavaslatmaz.

bstever, MuhammedEmin, The_Hoca teşekkür etti.

Adı geçen
    6 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı doganbey1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Kusura bakmayin atlamışım. Bor, bugday arpa için gereksinimi en az olan elementlerdendir. Cokda onemli degil acikcasi. Bor elementine gelene kadar biz fosfora, cinkoya bakalim tahil grubu icin.
    Ha humik asit bor alımını yavaşlatır soylemini ilk kez sizden duydum. Aycicegi ve kanola icin bor önemlidir ve ben bircok ciftcime humikcan ile beraber bor verdirttim. Bugune kadar olumsuz birsey olmadi. Aksine hep iyi sonuçlar aldık. Humik ve fulvik asitler selatlayici ozelligi olan organik maddelerdir. Sahsi kanaatim alinimi yavaslatmaz.
    http://www.altintar.com/urunler/24/b...ik-fulvik-asit
    Alıntıdır.
    Dünyada Bir Benzeri Olmayan Humik Asit BLACKJAK Hakkında :
    İçerisinde humik ve fulvik asitlerin yanında ulmik asit vardır. Ulmik Asit hormonlar gibi bitki gelişmesini teşvik eder.
    Asitliği (pH) 4-5 civarındadır. Diğer Humik Asitlerin 11-12’dir. Bu nedenle bu Humik Asitler damlama gübresi ile beraber verilince, demir, çinko, mangan, fosfor ve bor gibi besin elementlerinin alımını engeller. BlackJak tam tersine, arttırır.
    Asitliği düşük olduğu için damlamadan verilen ilaçlarla karıştığında ilaçları bozmaz. Diğer Humik Asitlerin asitliliği yüksek olduğu için ilaçları bozabilir.
    İçinde sodyum olmadığından daha çok besin elementini şelatlar. Alımını arttırır.
    Kökleri uyaran maddeler düşük asitte daha iyi çalıştığından Blackjak kullanınca kökler daha iyi uyarılır. Daha iyi çalışır.
    Şoklu gelen fidelerin uyanmasında ve köklenmesinde son derece etkilidir. Ayrıca şaşırtılan fidenin strese girmeden, hemen tutunmasını sağlar.

Adı geçen
    20 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

http://www.altintar.com/urunler/24/b...ik-fulvik-asit
    Alıntıdır.
    Dünyada Bir Benzeri Olmayan Humik Asit BLACKJAK Hakkında :
    İçerisinde humik ve fulvik asitlerin yanında ulmik asit vardır. Ulmik Asit hormonlar gibi bitki gelişmesini teşvik eder.
    Asitliği (pH) 4-5 civarındadır. Diğer Humik Asitlerin 11-12â��dir. Bu nedenle bu Humik Asitler damlama gübresi ile beraber verilince, demir, çinko, mangan, fosfor ve bor gibi besin elementlerinin alımını engeller. BlackJak tam tersine, arttırır.
    Asitliği düşük olduğu için damlamadan verilen ilaçlarla karıştığında ilaçları bozmaz. Diğer Humik Asitlerin asitliliği yüksek olduğu için ilaçları bozabilir.
    İçinde sodyum olmadığından daha çok besin elementini şelatlar. Alımını arttırır.
    Kökleri uyaran maddeler düşük asitte daha iyi çalıştığından Blackjak kullanınca kökler daha iyi uyarılır. Daha iyi çalışır.
    Şoklu gelen fidelerin uyanmasında ve köklenmesinde son derece etkilidir. Ayrıca şaşırtılan fidenin strese girmeden, hemen tutunmasını sağlar.
    Pazarlama strajesidir. Ulmik asit dedikleri madde humikcan da da var. Ulmik asit, cozeltinin etanolle karistirildiginda aciga cikar. Ayrica pH seviyesi ne kadar düşerse çözeltide bulunan humik asit degeri düşer. Buda cozeltideki içeriği ciddi manada düşürür. Kaldı ki pH ya takilmamak lazim. Bu pH cozeltinin pH sidir. Icindeki maddelerin pH degeri 2 ile 4 arasindadir. Cozeltiyi kurutun daha sonra suyla cozun pH duser. Ayriyetten topraga verdiginizde suyla karistirarak veriyorsunuz. Dekara 20 litre pH degeri 7 olan su ve 2 litre humikcan verdiginizde ortaya cikan cozeltinin pH degeri 10 olmuyor. 7 ise 7.1 oluyor. Ayriyetten diger makro mikro elementlerinin alinimini artirir. Kendi ürününü satmak için amerika yeniden kesfedilmis gibi yapılmış.

The_Hoca teşekkür etti.

Adı geçen
    6 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Pazarlama strajesidir. Ulmik asit dedikleri madde humikcan da da var. Ulmik asit, cozeltinin etanolle karistirildiginda aciga cikar. Ayrica pH seviyesi ne kadar düşerse çözeltide bulunan humik asit degeri düşer. Buda cozeltideki içeriği ciddi manada düşürür. Kaldı ki pH ya takilmamak lazim. Bu pH cozeltinin pH sidir. Icindeki maddelerin pH degeri 2 ile 4 arasindadir. Cozeltiyi kurutun daha sonra suyla cozun pH duser. Ayriyetten topraga verdiginizde suyla karistirarak veriyorsunuz. Dekara 20 litre pH degeri 7 olan su ve 2 litre humikcan verdiginizde ortaya cikan cozeltinin pH degeri 10 olmuyor. 7 ise 7.1 oluyor. Ayriyetten diger makro mikro elementlerinin alinimini artirir. Kendi ürününü satmak için amerika yeniden kesfedilmis gibi yapılmış.
    Fizik öğretmeniyim, ıcık anlıyom. Teşekkür ederim. Yaprak analiz sonuçları olsa değerler daha güzel anlaşılır.

Adı geçen
    20 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Fizik öğretmeniyim, ıcık anlıyom. Teşekkür ederim. Yaprak analiz sonuçları olsa değerler daha güzel anlaşılır.
    Yaprak analizlerini isterim uygun bi vakitte.

Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

maşallah güzel gözüküyorlar ama bu yıl ılıman gittiği için gubreli ekilende gubresiz ekilende hepsi güzel yerler ayçiçeği anızı olduğu için toprak tahlillerinde gerekli fosfor vardır buğday yerleri için atılan 8kg üre azottu 20kg 20.20'ye bedel keşke bir karşilaştırma için herhangi bir parselin yarısını gübre ile yarısını humikcan ile ekseydiniz kök ve yaprak gelişimini daha objektif karşilaştırma imkanı bulabilirdik

Mehmet SAK teşekkür etti.

Adı geçen
    20 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı karga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah güzel gözüküyorlar ama bu yıl ılıman gittiği için gubreli ekilende gubresiz ekilende hepsi güzel yerler ayçiçeği anızı olduğu için toprak tahlillerinde gerekli fosfor vardır buğday yerleri için atılan 8kg üre azottu 20kg 20.20'ye bedel keşke bir karşilaştırma için herhangi bir parselin yarısını gübre ile yarısını humikcan ile ekseydiniz kök ve yaprak gelişimini daha objektif karşilaştırma imkanı bulabilirdik
    Fotograflarda sahit alandan alinan bugday var zaten. Kok olarak %50 daha fazla kok var. Sahit alandaki yapraklar sari ve uclarinda kuruma var. Govde kalinligi olarak sahit alandaki daha ciliz. Bu fotoda dediklerim mevcut. Birde en bastaki fotoyu incele. Sahit diye yaziyor.

Adı geçen
    20 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Ayrica aycicegi anizindan sonra potasyum kalir. Fosfor herkesin tarlasinda fazla fazla var. Ama alinamiyor. Bizim humikcanla yaptigimiz uygulamada bu fosforu aldiriyoruz.
    Ayrica sahit alanda 25 kg 18 46 var.

Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Ayrica aycicegi anizindan sonra potasyum kalir. Fosfor herkesin tarlasinda fazla fazla var. Ama alinamiyor. Bizim humikcanla yaptigimiz uygulamada bu fosforu aldiriyoruz.
    Ayrica sahit alanda 25 kg 18 46 var.
    resimdeki şahittin hiç gubre kullanılmayan yer olarak algılamıştım 25kg 18-46 atılmiş yerile karşilaştırdıysan hümükcanın başarısı büyük tebrikler

Adı geçen
    20 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı karga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimdeki şahittin hiç gubre kullanılmayan yer olarak algılamıştım 25kg 18-46 atılmiş yerile karşilaştırdıysan hümükcanın başarısı büyük tebrikler
    Sagolasin. Hakikatten öyle. Bende bu kadar beklemiyordum korkuyordum açıkçası ama gurur duyuyorum ürettiğim ürünle. Bunu artık görmelisiniz. Tamam ben para kazaniyorum bu işten ama sizlere sunduğum humikcan kullandiginiz zaman maliyetinizin 3 kati kadar para kazanmak ve topraginizin duzenlenmesi.
    Artik cidden kullanmak gerekiyor

karga teşekkür etti.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)