JOONDERE 1130

JONDERE 76 MODEL LERİNDE 2 TIP RADYOTOR OLUYORMUS BIR SEYREK RADYATOR BIRDE NORMAL CESITLERI OLUYORMUS BILGISI OLAN VARMI BU NASIL ANLASILIR HANGISI OLDUGU

John Deere 30 ve 40 serilerinde iki tip radyatör vardır geniş ve dar gözenekli radyatör. Geniş gözenekli radyatör Hararet açısından diğerine göre daha iyi. John Deere'de Hararet yapma pek olmayan bir durum. Hararet yapıyorsa devirdaim'e ve termostata bakılmalıdır. John Deere ''30 ve 40'' serisi ile ilgi sormak istediğiniz soru varsa cevaplarım.

20170603_165410.jpg

John Deere 30 ve 40 serilerinde iki tip radyatör vardır geniş ve dar gözenekli radyatör. Geniş gözenekli radyatör Hararet açısından diğerine göre daha iyi. John Deere'de Hararet yapma pek olmayan bir durum. Hararet yapıyorsa devirdaim'e ve termostata bakılmalıdır. John Deere ''30 ve 40'' serisi ile ilgi sormak istediğiniz soru varsa cevaplarım.

Ekli dosyayı görüntüle 22659
ilanlarda erkek tip yazıyor neden erkek tip diyorlar farkı nedir ?

ilanlarda erkek tip yazıyor neden erkek tip diyorlar farkı nedir ?
Ustam 30 Serisinde yani 1130-2030-2130 serilerinde erkek dişi seçenekleri var erkekle dişinin teknik açıdan hiç bir farkı yok sadece kuyruk mili kumanda kolu biri ortada biri yanda farkı budur. 40 serilerinde 1040 ve 2040 serilerinde erkek dişi olayı yok. 40 serisi 30 serisinin gelişmişidir.

• Beğen
Tepkiler: cemiloren
İlandakiler iki tanesi 2040 en sağdakide 2130'dur. 30 Serisinde yani 1130-2030-2130 serilerinde erkek dişi seçenekleri var erkekle dişinin teknik açıdan hiç bir farkı yok sadece kuyruk mili kumanda kolu biri ortada biri yanda farkı budur. 40 serilerinde 1040 ve 2040 serilerinde erkek dişi olayı yok. 40 serisi 30 serisinin gelişmişidir.
işin gerçeği ben erkek tip denilince önlere çeker için şaft çıkışı hazır bırakılmış falan öyle bir ayrıntıdır diyordum. ilana yazılacak kadar önemli birşey değilmiş 40 olanında gelişmişlik olarak ne fark.

işin gerçeği ben erkek tip denilince önlere çeker için şaft çıkışı hazır bırakılmış falan öyle bir ayrıntıdır diyordum. ilana yazılacak kadar önemli birşey değilmiş 40 olanında gelişmişlik olarak ne fark.

Erkek denilen bölgeden kuyruk mili çıkışı alınabiliyor. Avrupada çift çekerleri mevcut. Gerekli parçalar olurasa çift çekere dönüşüm yapılabilir. 30 serisi ile 40 serisi arasındaki faklar. 30 serisinde park vitesi var 40 serisinde el freni var. 40 serisi 30 serisine göre daha uzun. şanzuman aksamı daha gelişmiş.40 serisinde 1980-1983 yılları arasında üretilenler dar arkalıdır.1084-1987 yılları arasında üretilenler geniş arkalıdır. Bende iki serinin her modelinden mevcut 40 serisinin performansı 30 serisine göre daha yüksek. 30 serileride mükemmel ama 40 serisi daha sonra üretilmiş daha geliştirilmiş.

termostat yok devırdagımde ne gıbı sıkıntı olabılır aydınlatırsanız memnun olurum seyrek radyotormus benımkı saman veya harman radyotoru dıyorlarmıs araları tıkanmasın dıye seyrekmıs ondanmı bılmıyorum

• Beğen
Tepkiler: nactem
bırde fren pedalları yanı frenler sert yağındanmı dısklerdenmı bılmıyorum 2. sorunda her 2 kovandanda ılk harekette tık dıye ses gelıyor ayrı ayrı durup gerıye gelırkende yıne yapıyor sankı bırsey yerıne oturuyor gıbı tak dıye her ıkı koandanda gelıyor

• Beğen
Tepkiler: johndeere2030

Ekli dosyayı görüntüle 22659

Çok güzeller be

bırde fren pedalları yanı frenler sert yağındanmı dısklerdenmı bılmıyorum 2. sorunda her 2 kovandanda ılk harekette tık dıye ses gelıyor ayrı ayrı durup gerıye gelırkende yıne yapıyor sankı bırsey yerıne oturuyor gıbı tak dıye her ıkı koandanda gelıyor

Fren pedallarının sert olması. Fren merkezindeki valflerden kaynaklanır. Şanzuman yağı çok kalınsa oda etkiler. Tık diye ses gelmesinin iki sebebi var ya fren diskleri sıkıyor yada şanzıman bilyalarinda boşluk var. Kolay kolay arıza yapmaz bişey olmaz ama John deereden anlayan ustan varsa. Kovanda fren disklerini sıkıştıran oring var onu degistirmeni tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
1130 modellerin fren sistemi yağlı diks frenmidir yoksa eski kampana sistem mi?
Ayrıca 1130 almayı alırsamda hasat makinasınasına kuyruk milini kullanarak çalışacağım. .yılda bir ay hasat zamanı kullanılacak. . bu bir ayda Günde 8 saat ortalama 13 yada 15 arası motor devri ile ne kdr yakıt tüketir ?
Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Ben daha çok kısa mesafelerde kullanıcam tarlada fln. Peki sizce sabit konumda sadece kuyruk mili kullanılarak patoz da bir saatte 13-14 motor bin devri ile kaç lt yakar ?