Ayçiçeği tohum seçimi 2018

Arkadaşlar ayçiçeği için bu sene hangi tohum veya tohumları ekmeyi düşünüyorsunuz?
Bölgenizdeki toprak biçimi nasıl?
Bölgenizde otlara karşı yaptığınız uygulamalar nelerdir?
Bayiler tohum fiyatlarını açıkladı mı?

Arkadaşlar ayçiçeği için bu sene hangi tohum veya tohumları ekmeyi düşünüyorsunuz?
Bölgenizdeki toprak biçimi nasıl?
Bölgenizde otlara karşı yaptığınız uygulamalar nelerdir?
Bayiler tohum fiyatlarını açıkladı mı?

Edirne bölgesi ot olan yerlere pioner 119 temiz olan yerlern vazgeçilmezi pioner 6462 torbası 700-850 arasıdır tahminen

• Beğen
Tepkiler: MuratYılmaz
Pıoner LC108 kumsal. kızlaç .kepir.çok çeşitli toprsk yapımız olmasına rağmen geçen yıl ektiğim ve memnun kaldığım çeşidi yine deneyeceğim.ekimden önce tabana triflarun. Ayrıca çapalama ile başa çıkamayacağım yerlerde ınterwıx uygulaması yapıyorum.yine aynı şekilde kısmetse devam edeceğim.

Kızlaç yerlere Pıoner 64LL62 tabana eftal Penalin.
Kepirlere pıtraklı yerlere Pıoner 64LE119 Pıtrak durumuna göre Granstar.
Iştırı bol olan yere tabandan 250cc/da. Eftal Penalin çok başarılı.
Hardal için penalin pek bi işe yaramıyor yazdan yeşil öldüren atmak gerekli.

Penalin kullanılan ayçiçeğini hasat ettikten sonra sonbaharda Kasım ayın da buğday ekebiliyormuyuz.?Buğdayı pulluk kullanmadan yaylı tillerle ile toprak hazırlığı yapıp miberle ekmeği düşünüyorum.

Bizde adana yumurtalık da bu sene ilk defa yemlik bezelye ektik
Yağmurlardan dolayı biraz geç girdik 10 kasımda ektik bezelyeyi ota biçip yerine de ayçiçek ekmeyi düşünüyoduk ama mayıs ayında sususz ekilirmi sizce

pioneer 119 u kac cm ye ekiyorsunuz? 6462 yi biraz sik mi ektiniz ondan mi doldurmadi acaba bende agromar imeria ektim 7 cuval kafalar cok buyuk oldu ama doldurmadi novamis cesidi iyiydi

Makina 30 cm ayarli her yil ayni ayarla ekeriz ancak 119biraz ince tohum olmasi sebebiyle arada kacak atimlar oldugunu dusunuorum 62yi sik ekmedik goruntuye gore verimine bakinca sasirdik kafa buyuktu ancak sicaklardan sanirim tane dolulugu yeterli degildi bos tane fazla olunca kg olarak zayif kaldik

bak bunlarda benim imeria fotoya bakinca 300 kg yapar dersin 120 kg yapti ici bos 28 cm ekildi
f29b710b724aa9073638d8adeed74b73.jpg
1727bf944ffe52c8a3d7b75bad428e93.jpg
7138ea7e01f145d3609aa8280e8d55fc.jpg