Arpada Yatmayı Nasıl Engelleyebiliriz?

Nasıl engellenir bilmiyorum ama biz 4 senedir scarpia cinsini kullanıyoruz hiç yatması olmuyor boyuda baya oluyor hem erkenci aydan hanım felanda denedik o hep yattı

Bilgiler basit.
1.uygulama:
Dekara 300-400 ml HUMIKCAN
Dekara 100 gr MAP(suda eriyen)
Dekara 100 gr CinkoSulfat(suda eriyen)
2.uygulama:
Dekara 300-400 ml HUMİKCAN
Dekara 150 gr Potasyum Nitrat
Dekara 100 gr MagnezyumSulfat
Dekara 100 gr KalsiyumNitrat

Dekara 20 litre ve üzeri su kullanabilirsiniz.
Ayrica Fungusitlerle birlikte de kullanabilirsiniz bir sakınca olmaz.

Çok teşekkür ederim,Doğan bey son bir sorum daha var. Herbisitle beraber kullanabilir miyiz?
Ben aslında sizin ürününüzü geçen senedendir takip ediyorum. Malum işte ben bu sene yine biraz borçlandım. Deneme içinde olsa inşallah bu sene sizden alırım.

Siz birde benim dedigim sekilde uygulayin. O zaman daha guzel olur. Verdigim ornekteki arpa 2 siralidir.

Sladoranı 2 sene önce denemeiştim 15 dekar yerde.Çok güzel çıkış yaptı mükemmel başak taslağı ve taneler çok iyi doldu.Dekara 700 kg kesin ve üzeri verim vardı belkide.Görenler nazar deydircek diye korkuyordum ve korktuğum başıma geldi.Tarlanın hepisni kuş yedi:DBen 16 dekar yerden sadece dekara 400 değil hepsinden sadece 400 kg arpa almıştım.Çok güzel bir çeşit samanda iyi tanede ama bizde kuş çok zarar yapıyor.Verdiğiniz karışımı bir yere not aldım.Aslında sizdenn bu sene humikcan spişarişi verecektim ama benim aldığım amino asit biraz düşeş geldi vazgeçtim.Seneye inşallah sizin humikcan amino asitinizi kullanmak isterim.

Daha sonra T.M.O ya buğdayınızı götürüyorsunuz.Birde bakıyorsunuz ne göresiniz tanıdık tüccarın kamyonu hemen ön sra da tmo ya giriyor. Eksper onun kamyondaki buğdayı 920 krş a alıyor sıra senin buğdayına gelince senin buğdayını 935 krş tan alıyor.yahu eksper kardaşım sen o tüccarın buğdayını nasıl 920 ye alırsın.birde öyle bir kasılırki o eksper sanki TMO babasının hangarıymış gibi.birde pişkin pişkin sormazmı römorkataki buğday karışmış gibi hımmm.aman allahım.işte orda kalpten gidecek gibi olursun kemiklerin birbirine geçer.ulan eksper kardaşım dedim o kamyondaki buğdayın çeşidi ne haberin varmı?köydeki ilaç süne pas kök boğaz ilacı nedir hayatında duymamış kişilerinde buğdayı var onların içinde.hani bizim yaptığımız masraf noldu şimdi??? Sabah karanlığında -5 dercede üre attık, 2 sfer.ve tüm hizmetleri ettik. Sonuç 15 kuruş...yorum sizlerin sayın çok kıymetli arkadaşlarım.tabiki pes etmek yok yine kaliteli buğday yetiştirme mücadelesine devam. Sağlık olsun vatan sağolsun.TMO daki eksper arkadaşlarımızdan Allah razı olsun.
Arkadaşlar konu arpa biliyorum ama dayanamadım başımdan geçen bu olayı paylaştım.kusura bakmayın kalın sağlıcakla.

Haklısın kardeşim.Ama napacan biz artık fiyatı geçtikte tarladan ne kadar fazla verim alabilirim onun için bu çaba.Ama dediklerine katılıyorum.Bride ben tarlayı gübreyi at sonra biçmeye gelenlerden hiç olmadım.Herzaman işin en iyisni yapmaya çalısırım.Bölgemizde bile pas ilacının ne oldğunu bilmeyenler vardı şimdiye kadar.Helekei bu karışımları çoğu çiftçi bilmiyor.Biz şanslıyız aslında böyle bir imkan var bilgili arkadaşlar var onların sayesinde daha yüksek verimler alıp bölgemizdeki babadan nasıl görmüşşse öyle giden dekara 300 kg alınca bayram eden Çiftçilere bir faydamız olur.

Ben birsey yaziyorsam bosuna degildir. Yanlis yapilacak bir uygulama degil. Normal sekilde birbirini etkiler, ama isin icinde Humikcan var.
Elementler arasi Antagonistik etki ve sinerjik etki bitki bunyesine girdikten sonraki etkiler icin telaffuz edilebilir. Yani karisimda bu elementler zaten biyerlere tutunmalidir ki bitki bunyesine alinabilsin. Burada doganbey1 in soyledigi duruma katiliyorum organik madde ve aminoasit icerikli humikcan bu elementleri baglayacaktir. Tek dikkat edilmesi gerelen elementler arasi bileşik olusma durumudur. Burada onerilen elementleri dikkate alirsak hepsi + degerliklidir ve dissal bir etkiye maruz kalmadikca bilesik olusturmazlar diye biliyorum. Tabiki kimyaci arkadaslar daha iyi bilirler.

• Beğen
Tepkiler: doganbey1
Daha sonra T.M.O ya buğdayınızı götürüyorsunuz.Birde bakıyorsunuz ne göresiniz tanıdık tüccarın kamyonu hemen ön sra da tmo ya giriyor. Eksper onun kamyondaki buğdayı 920 krş a alıyor sıra senin buğdayına gelince senin buğdayını 935 krş tan alıyor.yahu eksper kardaşım sen o tüccarın buğdayını nasıl 920 ye alırsın.birde öyle bir kasılırki o eksper sanki TMO babasının hangarıymış gibi.birde pişkin pişkin sormazmı römorkataki buğday karışmış gibi hımmm.aman allahım.işte orda kalpten gidecek gibi olursun kemiklerin birbirine geçer.ulan eksper kardaşım dedim o kamyondaki buğdayın çeşidi ne haberin varmı?köydeki ilaç süne pas kök boğaz ilacı nedir hayatında duymamış kişilerinde buğdayı var onların içinde.hani bizim yaptığımız masraf noldu şimdi??? Sabah karanlığında -5 dercede üre attık, 2 sfer.ve tüm hizmetleri ettik. Sonuç 15 kuruş...yorum sizlerin sayın çok kıymetli arkadaşlarım.tabiki pes etmek yok yine kaliteli buğday yetiştirme mücadelesine devam. Sağlık olsun vatan sağolsun.TMO daki eksper arkadaşlarımızdan Allah razı olsun.
Arkadaşlar konu arpa biliyorum ama dayanamadım başımdan geçen bu olayı paylaştım.kusura bakmayın kalın sağlıcakla.

O arpa yı buğdayı yola döküp daha sonra da bunun hesabını o eksper den sorabileceğin bir merci yok mu?

• Beğen
Tepkiler: manyaslı
Bilgiler basit.
1.uygulama:
Dekara 300-400 ml HUMIKCAN
Dekara 100 gr MAP(suda eriyen)
Dekara 100 gr CinkoSulfat(suda eriyen)
2.uygulama:
Dekara 300-400 ml HUMİKCAN
Dekara 150 gr Potasyum Nitrat
Dekara 100 gr MagnezyumSulfat
Dekara 100 gr KalsiyumNitrat

Dekara 20 litre ve üzeri su kullanabilirsiniz.
Ayrica Fungusitlerle birlikte de kullanabilirsiniz bir sakınca olmaz.
Uygulama vakitleri için ne zamanı öneriyorsunuz?
Ekstradan üst gübreleme yapmamız gerekiyor mu?
Yatmaya Karşı bir gübreleme tavsiyesi olarak sunduğunuz reçete bumu?