Yonca yetiştiriciliği

1000 metre uzunluk 480 metre genislik 480 donum olur eger tarla 350 donumse demek ki hesapta problem var sizin isiniz sadece tamburlu ile olur yoncada bir problem olacagini dusunmuyorum

elektrikli dalgıç pompa pompa kapasitesine bağlı olarak kalın ana hat kenardan ortaya doğru yavru hatlar kapasite yettiği kadar tabanca bu kadar.
ustam bir yılda nasıl sulayacağına karar veremediysen kendi iyiliğin için girme bu işe.

Hocam zaten sorun çok hesap yapmaktan kaynaklanıyor, meslek hastalığı bir yerde, hesap kitap yapmadan olmuyor. Yanlış hesap Bağdat’tan döner, herşey doğru oldun diye uğraşıyorum.

Hocam zaten sorun çok hesap yapmaktan kaynaklanıyor, meslek hastalığı bir yerde, hesap kitap yapmadan olmuyor. Yanlış hesap Bağdat’tan döner, herşey doğru oldun diye uğraşıyorum.
bu işlerin mükemmel hali yok arkadaşın söylediği gibi sulama firmasından bir adam alıp gidersen sana fiyatta çıkarırlar.
birkaç firmadan fiyat alırsan referans bir değerin olur elinde.

Öncelikle sulama sistemi satan bir yer ile görüş tarlayı kırıcılı sprink döşe ayrıca bir kilometre çok uzun 75 lik boru en fazla 20 tabanca tatmin eder tarlanın kenarından 6 lik boru indirip 110 luk ile böl ve 20 tabanca olacak şekilde 75 lik boru ile indir ve altılık milli pompa kullan sana yolladigim resmi sulama bayisine göster maliyeti en dusuk ve kolay sulama sistemi budur ve yoncayi yatirmaz tarlayı gözümle görsem sana şıp diye cikaririmda uzakdayizEkli dosyayı görüntüle 22663
Selam bu sistemin marka modeli nedir kaç metre aralıkla kullanılabiliyor ana taşıyıcısı kaçlık detaylı bakabileceğim bir link varmı acaba

Bu sistem çoklu dağıtıcılı yağmurlama sistemi abot üstüne üçlü çıkış atılır birsi uzatma ile aynı yerde kalır ikide 20 mm lik bahçe hortumu ile biri sağa biri sola verilir ve bunlar demir çubuk üstünde toprağa saplanır normalde bunların gittiği yere 75lik dosenir ama bunu yapınca maliyet otomatik düşer

Abicim bunun maliyeti aldığın malzemenin kalitesine göre değişir 1250 ile 750 arası değişir ben bu sene 1000 tl ye mal ettim ve bu sistem ile traktör pompası ile 17 /20 dönüm arası mesafe nin uzaklığına göre değişir ama kuyu pompası dan anlaman hiç kuyudan su sulamadim eger derede su var ise zannimca pompa maliyetin düşük olur 6 lik pompa 3500 lire olmuştur tahminimce ayrıca bu hesabın içinde 110 luk boru dahil değildir tarla beşgen diyorsun tarlayı sularken nerden
bolmen gerektiğini bilmediğim için birşey diyemem ayrıca bu nu iyi bilmelisin yoksa sistemden verim alamazsınız yapa yapa öğrenirsin ama çok pahalıya öğrenirsin çünkü 350 dönüm yeri bu sulama işini bilmezsen altından kalkamazsin