Yardım ve Önerilerinize ihtiyacım var !!

Arkadaşlar herkese iyi günler.Sizden bir konuda yardım istiyorum.İlgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.Benim bir projem var ve 1998 yılında bu fikrin benden çıktığına dair bir belge aldım devletten ve 2010 yılında da yeniledim.İlk olarak şunu söyleyim fikrimden önce onlarca avukatla görüştüm ve eğer benim dışımda ve bilgim olmadan bu reklam aracını kullanan olursa veya bunu şirketlere sunan olursa yüklü miktarda tazminat davası açma gibi bi durumum var.

Şimdi arkadaşlar fikrime gelince; Siz birini ararken karşıdaki şahıs telefonu açana kadar size reklam dinletmek.Yani şöyle bazen duyuyorsunuzdur isteğe bağlı olarak size müzik dinletme gibi bir uygulaması var iletişim şirketlerinin aynı öyle bir sistem. Görüştüğüm konuştuğum ve fikir aldığım insanlar bu patenti Vodafone vb. Telekomünikasyon şirketlerini sattığım taktirde çok uçuk Fiyatları kazanabileceğimi söylüyorlar.Şimdi bu konu hakkında ne yapabilirim ? Ve görüşmem gereken insanlara nasıl ulaşabilirim ?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum

Bunu sizinle birlikte birçok kişi düşündü ancak telekominikasyon üst kurulu buna izin vermemektedir .Bu şekilde olduğunda reklamı GSM firması değil hattı kullanan kişi yapmış oluyor GSM firmalarında tüketiciye yani hat sahibinde bedel ödemek zorunda ve telefon ücretlerinden feragat etmesi veya reklam bedeli odemesi gerekiyor yani bindiği dalı kesmesi gerekiyor ...GSM firmalari bu konu üzerine gitmedi Asıl işi iletişim kurmak reklam ajansı değil ....
Çok uçuk rakamlar kazanacağınızı bilen avukat beyler hanımlar neden ver bana vekaleti ben bunu pazarlarim komisyonumu alırım demediler ? Bende söylüyorum size bu fikri patentli bı şekilde satabilirsiniz çok uçuk rakamlar kazanabilirsiniz ( ama nasıl )

Son olarak Madem patentiniz var GSM firmalarına Mail yolu ile ulaşarak konuyu detaylıca anlatın patent bilgilerinizi iletin ilgilerini çekerse sizinle mutlaka iletişim kurarlar kurmasalar bile bunu uygularlar da dava açar bu benim fikrim di dersiniz
Umarım geç kalmamissinizdir ...

Bunu sizinle birlikte birçok kişi düşündü ancak telekominikasyon üst kurulu buna izin vermemektedir .Bu şekilde olduğunda reklamı GSM firması değil hattı kullanan kişi yapmış oluyor GSM firmalarında tüketiciye yani hat sahibinde bedel ödemek zorunda ve telefon ücretlerinden feragat etmesi veya reklam bedeli odemesi gerekiyor yani bindiği dalı kesmesi gerekiyor ...GSM firmalari bu konu üzerine gitmedi Asıl işi iletişim kurmak reklam ajansı değil ....
Çok uçuk rakamlar kazanacağınızı bilen avukat beyler hanımlar neden ver bana vekaleti ben bunu pazarlarim komisyonumu alırım demediler ? Bende söylüyorum size bu fikri patentli bı şekilde satabilirsiniz çok uçuk rakamlar kazanabilirsiniz ( ama nasıl )

Son olarak Madem patentiniz var GSM firmalarına Mail yolu ile ulaşarak konuyu detaylıca anlatın patent bilgilerinizi iletin ilgilerini çekerse sizinle mutlaka iletişim kurarlar kurmasalar bile bunu uygularlar da dava açar bu benim fikrim di dersiniz
Umarım geç kalmamissinizdir ...

Konuyu dikkate alıp cevaplandırdığınız için çok teşekkür ederim.İlk olarak avukatlardan bir kısmı bu iş ile çok ilgiliydi daha sonra elde edeceğim paranın %40 gibi bir dilimini isteyince bana mantıklı gelmedi. Telekomünikasyon şirketlerinin çoğuna mail yoluyla ilettim ama olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadı.Ayrıca benim hazırladığım taslakta hem telekomünikasyon firması hemde tüketici faydalanabiliyor.Dediğiniz gibi reklamı tüketici üzerinden yaptığı için fatura internet kullanımı veya dk gibi geri ödeme yapılıyor ve konuda da bahsettiğim gibi bu müzik dinletme gibi tüketicinin istediği doğrultusunda işleyen bir sistem.