Römork yapımı

RMRK.png

Yaklaşık 1.5 tonluk bir römork yaptırmayı planlıyorum. Sanayide demir işleri ile uğraşan bir tanıdık yapabileceğini söyledi, ben de bu şekil bir çizim hazırladım. Alt şase demir et kalınlığı sizce ne kadar olmalı. Ayrıca işinize yarayacak ise bu ölçüler 1.5 ton için ideal gibi duruyori kullanabilirsiniz. Elimde mevcut orjinal Toyota hilux 4 adet cant ve lastiği mevcut, mevcut lasitikleri kullanmayı düşünüyorum.

Kolay gelsin güzel olacak maşallah abi sen tufanbeylinin neresindensin. 4 tekerli römork ilklerden olacak bizim burda

Akpınar demiştim: ) maksat işi kolaylaştırmak, büyük olsa araziler dik itecek traktörü, riske etmeden günde 40-45 çuval yükleyip tohumu eker gelirim. Gübre zamanı da aynı hem fırfır hem goble hem tohum aynı anda tarlaya gidilir. Ilaç zamanida elimde plastik depo ve tanker var 4 ton şu ile gider ilacımı atar gelirim. Ilk olmak gibi bir derdim yok, sadece iş kolay yürüsün.

Teşekkürler [MENTION=26155]YUSUFTUYLUOGLU[/MENTION] sen daha iyisin bu konularda maşallahın var.

Akpınar demiştim: ) maksat işi kolaylaştırmak, büyük olsa araziler dik itecek traktörü, riske etmeden günde 40-45 çuval yükleyip tohumu eker gelirim. Gübre zamanı da aynı hem fırfır hem goble hem tohum aynı anda tarlaya gidilir. Ilaç zamanida elimde plastik depo ve tanker var 4 ton şu ile gider ilacımı atar gelirim. Ilk olmak gibi bir derdim yok, sadece iş kolay yürüsün.

Teşekkürler [MENTION=26155]YUSUFTUYLUOGLU[/MENTION] sen daha iyisin bu konularda maşallahın var.
İyi iyi maşallah abi Allah gönlüne göre versin bizim köyde daha ilkel yöntemler kullanılıyor. İlaç atan yok mibzer yok hiç herkez kültivatör ile Ekim yapar [emoji4] toplu çok büyük araziler yok bizim köyde dagınık genellikle

20181029_082337.jpg

[video=youtube;n9A5tX9yfWU]https://www.youtube.com/watch?v=n9A5tX9yfWU[/video]

[video=youtube;lgO0W3eA05E]https://www.youtube.com/watch?v=lgO0W3eA05E[/video]

Video görüntüsü whatsaptan alındığı için biraz kötü, römorku ufak ve dört tekerli yaptırma sebebimi biraz daha izah edebilme adına yüklemek istedim.

Resimler ve ekler

• 20181026_164943.jpg
    20181026_164943.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 108
  • Beğen
Tepkiler: NAİL KIZIL