Deutz ve landini

Deutz 85 Landini 83 bg ve 11 dönümde Deutz yani benim traktör 80 litre yaktı Landini 11 dönümde 65 litre yaktı.toplam 6.5 saat çalıştık.landini Deutz dan performanslıydı.ikisindede 5 li 12 ünlü pulluk var.deutz la pulluk toprağa batıkken debriyaj a basıyorum ve aynı vitesle birdaha kalkmıyor yerinden.bayılıyor çaba hiç yok.bende bir tanede 420 var oda aynı ve yakıt dahada fazla.performansı 410 ile aynı.ikiside 2014 model benim deutzların.sorun büyük yardımcı olun.video atacam atamadım nasıl atılır

Bende 410 aldım Bir ay kadar oldu gözüm korktu fakat gecenlerde 15 km lik Bir yerde çakıl getirdim 40 TL civarında yaktı çekimi iyi fakat daha çift falan sürme şansım olmadı geçen sevis pompayi biraz kisti çok yakar diye 15 litre çok fazla fark pompa sibop ayarı avansina enjektör e baktırmak lazım

• Beğen
Tepkiler: herdogan746
Deutz 85 Landini 83 bg ve 11 dönümde Deutz yani benim traktör 80 litre yaktı Landini 11 dönümde 65 litre yaktı.toplam 6.5 saat çalıştık.landini Deutz dan performanslıydı.ikisindede 5 li 12 ünlü pulluk var.deutz la pulluk toprağa batıkken debriyaj a basıyorum ve aynı vitesle birdaha kalkmıyor yerinden.bayılıyor çaba hiç yok.bende bir tanede 420 var oda aynı ve yakıt dahada fazla.performansı 410 ile aynı.ikiside 2014 model benim deutzların.sorun büyük yardımcı olun.video atacam atamadım nasıl atılır
Donumleriniz kac metre kare?

Bizim bölgede kullanıcılar en çok yakıtlarından memnun Ben henüz yakıt konusunda yorum yapacak saate ulaşamadım 120 saatteyim daha Ama bana tuhaf geldi yakıttan şikayetiniz Servisle bi görüşün derim

Kaç saat ve ne kadar yer işlediğinizin pek önemi yok. Sonuçta landini ile eşit çalışıp çok farklı yakıt tüketimi olmuş. Balıkesir deki servisle yada fabrikasıyla iletişime geçin. Hidrolikler ayarsız olabilir yağ filtreleri sorunlu olabilir.

Videoyu Youtube yuķleyip buraya da paylasabiliyosun bildiğim kadarıyla..

27 dekaramı 145litremi yaktı ikisi..

Öncelikle kolay gelsin. Söylediğiniz mazot miktarı bence landinidede çok. Çünkü 80-90 hp traktörlere 5li pulluk fazla gelir. İdeali 4lü 14 numaradır bence. Fazlası her zaman ekstra mazot. Birde bu işi yaparken uygun vites ve uygun devirde önemli. 16-18 gaz ayarında uygun viteste kullanıldımı 2 lt geçmez kanımca.
Arkadaşımda var powerfarm 95 4lü 14 numara pulluk edirnenin en kara topraklarında 2 lt geçmiyor. Uygun makina uygun kullanımda hiçbir traktör fazla yakmaz bence ;)

• Beğen
Tepkiler: keskın 39

Gerçekten fazla yakmış, 10 X 100 = 1000 m2 ye biz 1 Dagar deriz yani 1 dm2'ye benim eski model 188 Massey Fergusyon traktörüm 3 bıçaklı 13 numara Pullukla sürümü yapılacak tarla tavındaysa 2 Litrenin altında yakar, yıllarca sürülmemiş şert, bor toprak veya çayır yonca gibi yerlere ise 2,5Litre gibi yakar. Arkadaşın motoru Servise Yada tanıdık bir ustaya gösterilirse mutlaka bir sebep göstereceklerdir.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca