Çiftçi olmasaydım ne yapardım?

Hayırlı sabahlar,
Bir önceki sorumu okuyanlar bilir. Temelli dönmek istiyorum ve arayış içindeyim. Köyü ve köy hayatını seviyorum ve bu sebepten bu forumla tanıştım.
Sizler çiftçilik yapmasaydınız veya yeniden bir iş kurma imkanınız olsa ne yapardınız? Yapmak isteyenlere(oglunuza, kardeşinize, arkadaşınıza) ne tavsiye edersiniz ?
Yaşınız 30
Evli
250000₺ paraniz var.
Ne çirkin ne yakışıklı [emoji3] [emoji3]

• Beğen
Tepkiler: samet denk
Hayırlı sabahlar,
Bir önceki sorumu okuyanlar bilir. Temelli dönmek istiyorum ve arayış içindeyim. Köyü ve köy hayatını seviyorum ve bu sebepten bu forumla tanıştım.
Sizler çiftçilik yapmasaydınız veya yeniden bir iş kurma imkanınız olsa ne yapardınız? Yapmak isteyenlere(oglunuza, kardeşinize, arkadaşınıza) ne tavsiye edersiniz ?
Yaşınız 30
Evli
250000₺ paraniz var.
Ne çirkin ne yakışıklı [emoji3] [emoji3]
Pancar ekerdim

tırcılık getirisi iyidir ama getirisi gibide gideri vardır.o arabanın uzerıne cıktığında yazda olsa -25 30cm kar kısda olsa yürütecen eger arabayı yatırırsan zarar edersin.ama sistamatık bısekılde süreklı calıstırırsan cok para kazanırsın

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06

Şuan 250.000 lik bı yatırım yapmayı planlamam büyümeyi değil sabit kalmayı tercih ederim piyasada nakit sıkıntısı var herkes sıcak para peşinde servis taksi bunlar artık ateş pahasına köyümde parsel satan hayvancılığı bırakan bu işlere yöneldi tır kamyon tekeri döndürursen para kazanır ha illa tır dersen yaş meyve sebze tasima işinde güzel para var çift şoför olmak kaydı ile Mersin - (Antalya) Ankara arası rink atarsanız arabanız yeni olursa yolda yatmam çalışırım derseniz para kazanır 10.000 bin en az az para bırakır ama keyfe keder çalışırım para benim değilmi derseniz zarar edersiniz ...
Yürüyen yarım kosana Bütün ekmek artık ...

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Tesadufe bak Bugün gelen bir iş teklifi.bi arkadaşım 2 araba ile gidiyormus.tirciligi bırakan amcam tekrar araba alıp gitme planı yapıyor yarın ise bakmak için Kırgızistan a gidiyor.eger çiftçi lik yapmasa isim. Kesin bende giderdim
eb22c29eaae96e78b43a09c5fb94d420.jpg
11e7a15e637f616fe794c81bc8b0566b.jpg

Tesadufe bak Bugün gelen bir iş teklifi.bi arkadaşım 2 araba ile gidiyormus.tirciligi bırakan amcam tekrar araba alıp gitme planı yapıyor yarın ise bakmak için Kırgızistan a gidiyor.eger çiftçi lik yapmasa isim. Kesin bende giderdim
eb22c29eaae96e78b43a09c5fb94d420.jpg
11e7a15e637f616fe794c81bc8b0566b.jpg
Bizim bi arkadaşın babası gitti 40 gun gitti geri geldi.Yağıştan ve mesafeden çalışamadığını söyledi.Aylık olarak çalışmıyorlar.Hakediş olarak çalışıyorlar.