2018 yılı piyasaya icin yapılan lazerli tesviye ücreti hakkında

Merhaba, hayırlı pazarlar,

Bizim buralarda lazerli tesviye ücreti saat hesabı üzerinden yapılıyor. Lazerli tesviye de genelde çeltik tarlalarina yapılıyor.

Örneğin tarla 10 dönüm, 1 saat çalışıyorsunuz, 1 saat ücreti olarak 150 ve ya 160 tl alıyorsunuz.

Mazot fiyatının 5.10 TL yi geçtiğini göz önüne alırsak 2018 yılında piyasa için lazerli tesviye ücreti olarak ne düşünüyorsunuz, piyasa sizce nasıl olur?

Merhaba biz dışarıya lazer yapmıyoruz ama hesap yaparsak Mayıs 2017 de edirne motorin fiyatı 4,49 tl imiş bugün 5,10 olduğunu varsayarsak yaklaşık %15 lik bir artış olmuş yani 150 tl olan geçen yılki fiyatın üzerine saat başı 22 tl akaryakıttan kaynaklı ilave maliyet oluşmuş ham maliyeti hesaplarsanız 172 tl yapar traktör ve ekipmana gelen zamlarıda üzerine koyarsanız 190 tl normal ve uygun bir rakam gibi görünüyor traktör saatte 15 lt yaksa ortalama 76 tl si sırf mazota gider maliyeti çok etkiliyor IMG_1431.JPG

• Beğen
Tepkiler: gkhAn ve wallace22
Biz de piyasaya çok fazla yapmıyoruz.
Sadece tanıdık eşe,dosta yapiyorduk ancak traktoru yeniledigimiz için bu yıl piyasaya da yapmayı düşünüyoruz bir aksilik olmaz ise.

Gayet güzel açıklamissin müdürüm,teşekkür ederim.

Estağfurullah nedemek çalışmakta fayda var ekip sağlam kendi işinden zaman kalırsa değerlendirmek gerek

[video=youtube;A6e7OpG8ie0]https://www.youtube.com/watch?v=A6e7OpG8ie0[/video]

Saatte 20 litre civarı yakıyor, 2017 fiyatı saatlik 220 TL, yeni sezonda 250 TL civarı olur, sanırım.

Merhaba maşallah traktörünüz 160 bg ve lazer 5,5 mt imiş tractordata da max tüketim 31 lt diyor burada ne kadar yakar bilmiyorum ama biraz daha düşük vites ile yavaş giderek yakıtı biraz daha düşürebilirsiniz gibi biz jd 6430 premium tls ile 4 mt ilgi çekiyoruz en çok zorlandığında lazerin üstünden toprak taşırdığında max 22 lt 23 lt zorlanmadığında da 11 lt 12 lt ile çekiyor ve yerler zaten lazerli olduğundan pekte zorlanmayarak ortalama 15 lt gibi yakıyor diye hesap ediyorum bize benzer büyüklükte ekipmanlarla çalışanlara göre daha az zamanda aynı işi IMG_1432.JPGyapacağınız için fiyatınızın yüksek olması çok normal