2018 buğdayları

9bf99f82cd2f70489e59874425280ece.jpg
710da75cce52f0d9af37bb6cc152fc0d.jpg
4653f2f069b7e9dfa016d1fd524403b4.jpg

Bizim koye giderken bugdaylar daha toprakla beraber

3-4 gun yagmurdan once gubretasin potasmag ve cinko sulfat toz gubrelerini birlikte dekara 300’er gram gelecek sekilde yine gubretasin amino asidini dekara 150 gram gelecek sekilde tartarak uyguladim. Bugun arazileri gezince yapraklarda fitotoksite gordum. Ayrica strese neden oldu. Benim dusuncem cinkonun fazla geldigi yonunde. Bu durumda yapilabilecek birsey var midir acaba?

IMG_8630.JPG

IMG_8632.JPG

IMG_8631.JPG

IMG_8630.JPG

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan
IMG_9090.JPG
IMG_9096.JPG
IMG_9091.JPG
Bugdayda septorya baslamisti ve 3 gun once madison ilaci ile ilaclamamizi yaptik.

IMG_9089.JPG
IMG_9088.JPG
Bunlarda sumuklu boceklerin bayrak yaprakta yaptigi zarar.

IMG_9084.JPG
IMG_9092.JPG
Artik sayisi su an icin cok az da olsa basaklari da gormeye basladik.

Resimler ve ekler

• IMG_9088.JPG
    IMG_9088.JPG
    118.2 KB · Görüntüleme: 413
Tesekkurler. Onceden Flogaz firmasinda olan simdi ise Adama firmasina gecen Lamdex adli ilaci kullaniyoruz. Elimdeki ilac gecen seneden. Ayrica micro capsul oldugu icin etkisi daha uzun. Uzerindeki dozun yarisini kullaniyorum pas ilaclari ile birlikte. Bir tek sune ilaclamasinda uzerindeki dozu kullaniyorum. Fiyat ise gecen sene 60-70 lira litresi diye hatirliyorum. Bu sene bilmiyorum. Sune icin Vantex aldim bu sene. Ona da 120 lira dediler.

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade
Tesekkurler. Onceden Flogaz firmasinda olan simdi ise Adama firmasina gecen Lamdex adli ilaci kullaniyoruz. Elimdeki ilac gecen seneden. Ayrica micro capsul oldugu icin etkisi daha uzun. Uzerindeki dozun yarisini kullaniyorum pas ilaclari ile birlikte. Bir tek sune ilaclamasinda uzerindeki dozu kullaniyorum. Fiyat ise gecen sene 60-70 lira litresi diye hatirliyorum. Bu sene bilmiyorum. Sune icin Vantex aldim bu sene. Ona da 120 lira dediler.

Banada vantex önerdiler Fotoyu gördünüz ne zaman uygulama yapmalıyım sizce ? Ve kaç gün etkili ?

Bocekler zarar vermeden ne kadar erken yaparsaniz iyidir. Micro capsul ile 1 ay etkisi surer muhtemelen. Boceklerin zarar verdigi yerlerden hastalik sporlari kolayca girip ekine hastaligin kolay yayilmasini sagliyor.

Maalesef dediğiniz gibi oldu böcek zararlarından ekinlere septorya geldi bugün arazi gezinde tespit ettik yakın zamanda böcek ilacı + düet süper uygulayacağım